bugün

Nilüfer ve görükle dışında pıs şehirdir.
biraz önce deprem olan kenttir.
Gerçekten deprem olmuştur.
5 saniye boyunca sallanmış şehir. allah beterinden saklasın.
Cumhuriyet karşıtı Marmara şehri.
yakın zamanda yine ziyaret etmeyi düşündüğüm şehir.

ev sahipliği yapabilecek sözlük yazarlarıyla ciddi düşünebilirim. *
Bir Bursalı olarak şehrime aşığım. Bir kelesli olarak bütün dağlılarından nefret ederim. Hatta şehirdeki bursalı olmayıp bursalıyım diyerek gezen tüm insanlarından nefret ederim. Ama işte bu şehre aşığım. Kafamı kaldırıp Uludağ'ı görmediğim her yerde kendimi yalnız ve gurbette hissederim.

Seviyorum bu şehri. Birde içindekileri sevebilsem.
Yeşilin her tonunu bulunduran şehir

görsel
Heryeri yeşilliklerle dolu mu bilmem ama bu gidisle her yerinde Suriyeli multeciler olacak.
Tarihi dışında overrated şehir.
bugün kent meydanı avmnin önünde sergilenen helikopter güldürmüştür. neden sergilendiğini bilen varsa beni dürtsün lütfen.
görsel
Ülkenin en yaşanılası şehridir, trafik sıkıntısı doğmaya başladı ama neyse.
bütün beylerin renkli tüpçü yeleği ile arz-ı endam ettiği şehir.
23 yıldır bursalıyım, böyle tüpçü görmedim.
avustralya'da melbourne neyse, turkiye'de bursa odur.

simdi dagilabilirsiniz.
https://www.facebook.com/...videos/10153853992786367/
artık terkedip gitmek istediğim şehirdir.
beni böyle hiç abartmıyorum bina kadar şimşeklerle karşılayan yeşil şehir.
Çılgınca yağmur yağan şehirdir.
Bir iki güne taşınacağım şehir.
memleketimdir ve okumak için istanbula gelince farkettim ki belediyecilik diye bir kavramı berbat berbat berbat yerine getiriyorlar. bok ettiniz güzelim şehri be!
Overrated şehir.
kent merkezi ortadoğululaşmış şehir. geçen bursa adliye sarayı'na yakın bir avukatlık bürosuna uğrayacaktım. metrodan osmangazi istasyonu'nda indim. o büroya doğru yürürken türkçe konuşandan çok arapça konuşana rastladım desem yeridir. dükkanlar tabelalarının altına arapça yazı da eklemiş türk esnaf bile arapları da müşteri olarak çekmek için. sonra bir binadan bir sürü ufak çocuk çıktı okuldan çıkar gibi okul çantasıyla. sanırım eğitim alan suriyeli çocuklardı ki hepsi birbiriyle arapça konuşuyorlardı. o arada suriyeliler yardımlaşma derneği gibi bir tabela ilişti gözüme. herhalde çocuklar da oradan çıkıyorlar dedim. artık büroya tam geldim, bir arabadan da arapça (zannettiğim) yüksek bir müzik sesi geldi. dedim ortamın havasının müziği de geldi şimdi içimden. (meğersem o parça son günlerin populer şarkılarından biri olan mi gna parçasıymış.) bu arada eskiden bu şehirde "bursa bir avrupa şehridir" yazısı yazardı. şimdi oldu o darmstadt caddesi şamstadt. araplar gerçi o zaman da mevcuttu ama turist olarak. bae, suudi arabistan, kuveyt gibi petrol zengini körfez ülkelerinden gelen büyük jeepleri ile gelen o arap turistler kent merkezinde ev kiralarlardı. arapça yazı sadece bu yüzden emlakçılarda olurdu. (ki bunu şehir dışından gelenler hep sorardı neden emlakçılarda arapça yazılar var diye) şimdi arapça yazı olmayan yer neredeyse kalmadı, resmen suriyeli mülteci yuvası oldu o kent merkezi. 24 yaşına kadar yaşadığım kent merkezine bu kadar yabancılaşacağım hiç ama hiç aklıma gelmezdi.
Ne şehirmiş be. Artık korkmaya başladım. Her gün bursayla bursasporla alakalı şeyler görüyorum.

Bir insan her gün her saat bursayı duyar mı be? Bursada yaşasam böyle subliminal almazdım o derece.
güzel şehir. tarihi doğası ilgi çekici. o tophane tarafı falan insanı alıyor eskilere götürüyor o mistik hava gerçekten etkileyici. tek sıkıntısı trafik. bir çözüm bulmaları lazım çekilecek çile değil. evet.