bugün

entry'ler (334)

akın akdeniz

Younow yayıncısı. izleyip destek olmak için; https://www.younow.com/AknAkdeniz_93336

kartal bulut doğan

yillarca yayin yapmis ve pek unlu olamamis, son zamanlarda youtube'da yayilan videolar sayesinde populeritesi artmaya baslamis sahis.

yayinlarinda asiri kufur edip ara sira kantarin topuzunu kacirabilir fakat genelde sohbeti fena degildir. ilk basta kim lan bu dal yarak diye baslarsin ama zamanla muhabbeti sarmaya baslar. cok icince ise bokunu cikarir ve cekilmez birine donusur.

kucuk cocuklar cok izliyor fark ettigim kadariyla, onlar icin pek iyi bir ornek degil. ha adamin ornek olma gibi bir iddiasi var mi? hayir, yok.

ağlamak

mutlu eder, bu eylemi hic gerceklestiremedigim icin pek mutlu olamiyor olabilirim.

münir özkul

Allah rahmet eylesin. Ölümünden bile espri üretmeye çalışan orospu çocukları var. Keşke azalarak bitseler.

Türkiye'ye sinemayı miras bırakmıştır. Böyle diyorum çünkü Türk sinemasının zirve yaptığı dönemlerde hep Münir Özkul'u görürüz. Çok doğal bir oyuncu ve sevimli bir insandı. Bu sözlükte yazan çoğu insan doğmadan ekranlardan uzaklaştığı için çoğumuz onu sadece filmleriyle tanıyoruz.

akpli kızlar kaç cm sever

bunun adi dusunce ozgurlugu ise sikerim boyle ozgurlugu.

arif v 216

gise rekoru kiramaz, gora kalitesinde olamaz.

kalbur ustu bir filme benziyor henuz izlemeden elestirmek istemem fakat fragmandan senaryonun sekli az cok anlasiliyor. son zamanlarda cem yilmaz'in yaptigi filmlerde karisik bir senaryo ve senaryoyu etkileyen cok fazla karakter var. bence bu tip filmler turk seyircisinde buyuk etki olusturmuyor. ornegin gora'da karakter sayisi cok fazla olsa da film 3-4 karakter etrafinda ilerliyordu. pek yakinda'ya bakalim, karmakarisik bir senaryo, film tek bir akista ilerlemiyor, insan izlerken yorulmaya basliyor. ben bu filmde de ayni hissi aliyorum, fakat dedigim gibi filmi izlemeden karar vermek yanlis olur. umarim yanilirim.

turk izleyicisinin dikkatini cekmek istiyorsaniz basit ve komik isler yapmak zorundasiniz.

ekşi sözlük

siber zorba olma reklami veren sozluk. ulan eksi sozluk siber zorbaligi bu ulkede ilk yapan sitedir. yazarlar sahip oldugu nickin altina siginarak insanlarin tipini, milletini, konusmasini vb sikti atti. sozluk yonetiminin umrunda bile olmadi hatta ozgurluk dediler ve simdi utanmadan siber zorbaliktan bahsediyorlar.

amerika'nin irak'a getirdigi demokrasi neyse, eksi sozluk'un siber zorbaliga karsi cikmasi odur.

mehmetçik istese amerika yi 20 dakikada alır

zall su sozlugu temizle artik boku cikti. tonlarca mal var yollaman gereken. troll desen troll degil, komik desen komik degil, ne bunlar amk?

sikerim yapacaginiz isi.

google a girmek için google a google yazmak

google'a google yazabilmek icin oncesinde google'a girmis olmasi gerektigi icin muhtemelen browser'in aclisin sayfasi google'dir, eger degilse bu durumda en basta google'a nasil girdigi buyuk bir soru isaretidir.

islamcı terörün sponsoru türkiye ile katar dır

kaynak gotu herhalde.

fetö nün siyasi ayağı

ak parti ile iliskileri bozup ulkenin kontrolunu ele gecirmeyi cok onceden planlayan feto, 2009 - 2011 yillarinda acikca chp ve mhp'nin yapisini ve genel baskanlarini degistirmek icin calismistir ve chp'de basarili olmustur. bu durumda kasedini cikarttiklari beyefendinin yerine getirdikleri sahis tam olarak fetonun siyasi ayagidir.

chp lilerin teröristleri savunması

hukumetin karsisinda kim varsa birlikte hareket etmelerinin sonucudur. hdp ile isbirligi yapiyorlar, hadi siyasi parti diyoruz, yersen.. peki pkk cenazeleri? peki fetoculerle kapali kapilar ardinda yapilan anlasmalar ve alinan belgeler? peki amerika'daki davayi heyecanla savunmak?

ak parti dusmanligi memlekete ihanet asamasina gelmis artik.

iphone x

yillardir android kullanip da bu telefona gecen varsa hakkinda bazi sorular soracagim telefon.

yesillendirin pls.

beşiktaş bayern münih eşleşmesi

eger besiktas yenerse, finale kadar gider.

bu entry simdilik burada dursun.

not: tabi ki galatasaray.

recep tayyip erdoğan ın yunan cb nına verdiği ayar

reis iclerinden gecmis, hatta iceride 8 cizmis.

yazarların en sevdiği 1 meyva 1 içecek 1 yemek

Sizin ben ta amınıza koyayım. Sözlüğün anasını siktiniz.

Bunu da yaz bir kenara zall.

zürih

isviçre'nin en büyük şehridir. Merkezi nehir etrafında kurulmuş, tarihi binaları oldukça etkileyici, çarşısı Türkiye'ye çok benzeyen, her yeri pazarla dolu güzel bir Avrupa şehri. isviçre'li olsam Basel'de yaşar ara sıra Zürih'e gezmeye giderdim. Basel'deki sıcaklığı hissedemedim burada.

basel

An itibariyle tam ortasındaki bir Starbucks'ta yaklaşık 30 ₺'ye kahve içtiğim şehir.

Haritadan da görebileceğiniz gibi Almanya ve Fransa'ya sınırdır. Fransa'ya geçişte bir gümrük kapısı olmasına rağmen polisler durdurup nerden geldin nereye gidiyorsun diye sormuyor. Şöyle bir tipine bakıp geçiriyor. Bu bilgiler Basel'e gelip Fransa'yı da gezmek isteyenler içindi.

Şehir oldukça kalabalık. Söylendiği gibi türk dolu. Avrupa'nın çoğu şehrinden güzel hatta en iyi şehirlerinden biri diyebilirim. Uzun süre tatil yapılmaz ama şöyle bir Zürih, Cenevre, Basel'den oluşan kısa bir isviçre turu için toplam 4-5 gününüzü ayırın derim. Merkezindeki nehir ve hareketli sokakları vakit geçirmeye değer. Tek kötü yanı fuhuş bazı sokaklarında rahatsız edici derecede fazla.

Özetle, turistik faaliyetler için güzel, yaşamak için ise bir Türk için fazla Avrupa. Canım Türkiyem iyi ki varsın.

iyi parti

eski siyasetcilerden yenilikler bekleyen bazi sozluk ahalisini gorunce uzulmeme sebep olan parti.

meral aksener'i izlerken asiri populist soylemleri, girmeye calistigi harbi kadin havalari, toplumun tamamini kucaklayayim derken sacmalamalari yuzunden bazen konusmasini tamamlamadan kapatmak zorunda kaliyorum. sirf ak parti'nin oylarini alacagini hayal ederek boylesine bos bir hareketin pesinden gidenlere aciyorum. isin daha komigi, ak partinin oylarini alacak diye heveslenen bazilari bu partinin icinde bulunan 5 milletvekilinden 4 tanesinin mhp ve kalan digerinin de chp'den gectiginin farkinda degiller galiba. adama sormazlar mi hani merkez saga hitap edecekti diye?

neymis? acilisinda genclerden, drone'lardan, bilimden bahsetmisler. ulan lideri meral aksener olan bir partiden bahsediyoruz. hangi bilim, hangi drone? bu sahis degil mi zamaninda ic isleri bakanligi yapmis ve basarisiz olmus, sonrasinda kendine cikis yolu arayip ak parti'de kurucu uye olmaya calismis ve orada da kalici olamamamis, daha da sonrasinda ben zaten ulkucuydum amk deyip mhp'de dikis tutturmaya calisip fiyoska yasamis? allah askina hangi yenilik, hangi basari bekleniyor? 61 yasina kadar hic bir siyasi basarisi yokken bu yasta parti kuran eski bir politikaci hormonel bir sekilde sisirilerek gundem olusturulmaya calisiliyor ve bizim sozluk ahalisi bunu yiyor.

sozun ozu, eskiye ragbet olsaydi bit pazarina nur yagardi demisler.

16 eylül 2017 galatasaray kasımpaşa maçı

Ndiaye, mariano, yeni sol bek, Rodriguez ve gomis muhteşem oynadı. Fakat bazı taktiksel hatalardan dolayı takımın geneli çok iyi değildi.

En önemli hata Tolga'nım ofansif, Ndiaye'nin defansif oynaması. Bence Ndiaye ileriye dönük oynadığı zaman çok daha etkili oluyor. Belhanda hala çok iyi değil, onun yerine bir alternatif bulunması lazım.

Son olarak, gomis sakatlanırsa bu takım biter.