bugün

nüfusu temelde; bulgar(%83.9),türk (%9.4),roman (%4.7) etnik gruplarından oluşan ülke.
kadınların parklarda çocuklarını oynatırken 2 litrelik bira şişesinden plastik bardaklara bira doldurarak çay içer gibi sohbet ettikleri, uzun süre yaşayıp türkiye'ye dönünce insanın bağnazlıktan boğazının düğümlenmesine neden olan ülke.
üniversiteyi kazanmayı bırakın baraj puanını bile geçemeyen türk öğrencilerin rüşvetle okuyarak doktor diploması alabildikleri ülke.
avrupa birliği'ne girdikten sonra göç alan, ülkemizin birçok yatırımcı ve öğrencisinin dikkatini çeken ülke.
konsolosluğu ulus'ta bulunur. sabahları * rahat 30 kişi çoktan kuyruğa girmiştir bile önünde.
kızları güzel olan, stoichkov' un da vatandaşları arasında olduğu ülkedir.
avrupa birliğine nasıl girdiğini anlayamadığım, sınırdan geçtiğimde moskova'nın 489767048 yıl önceki haline geldiğimi sandığım ülke. insanları cimri ve turisti kazıklamak için fırsat kolluyorlar. pazarlık diye bir kültürleri yok efendim, denedim biliyorum *, mc donaldslarında türkçe konuşmak yasak. sokakları köpek dolu. kızları çoğu zaman giyinmeyi unutuyorlar, popolarının lobları açık şekilde geziyolar; ancak kimse bakmıyor. Giyinik olunca daha çok dikkat çekiyorsunuz. içki inanılmaz ucuz. Tekila 6 leva yahu olucak iş mi.. jackten hiç bahsetmiyorum.. garsonları çok uyuz ama.. limon istedim garsondan bana sattı limonu ya 0.50 levaya. Poşet bile parayla satılıyor. Daha ötesi yok herhalde.. ama Varna kentini mutlaka görmek lazım..
(bkz: çifte pasaportumu istiyorum huleyn)
balkan paktı'na imza atmayan balkan ülkesi.
yine de sırbistan'la rekabetinde desteklenmesi gereken ülkedir. sevimsiz belgrad kümeye! sırbistan kümeye!
başbakanı; sergei stanishev olan balkan ülkesi.
(bkz: vasil levski)
sozlugumuzde vatandaslari olan ulke.
türklere bir çeşit soykırım uygulamaya çalışmış, bunu tamamıyla yasal olmayan yollarla yapmış ve şu an bütün bunları inkar eden komşumuz.
kişi başına düşen milli gelirin 3450 amerikan doları olmasına rağmen ab ye girmiş avrupa ülkesi, komşu...
1980li yıllarda Türk asıllı vatandaşlarının temel haklarını büyük ve şiddetli bir şekilde ihlal etmiş olmasına karşın, 1990lı yılların ortasından itibaren avrupa birliği sürecinin de etkisiyle ülkesindeki azınlıkların haklarını tanımaya başlamış ve bu politikası neticesinde 2001 senesinde abden azınlıklara en iyi muamele eden ülke unvanını almıştır. ülkesindeki türk azınlığın komşusu türkiyeye ile birleşeceğinden korkmadan, vatandaşlarının temel haklarını tanıyan, onların gerek milli gerekse avrupa parlamentosunda bulgaristan vatandaşlarını temsil etmelerini sağlayan bulgaristandan, yüzyıllarca bulgaristanı ve birçok ulusu barış içinde idare etmeyi başarmış bir ecdadın torunu olarak öğreneceğimiz birkaç husus bulunmaktadır kanaatimce.
210 ytl vize ücreti alan avrupa birliği ülkesi .
(bkz: bulgar kızları)
dişarda yemek yemesi cok ucuzdur. porsiyonlari co..k büyüktür;hatta garsonlar ekmek bile getirmezler çünkü ekmek yemeye ihtiyaciniz olmaz yemekle doyarsiniz.ama sinirda adami bekletmeyi cok sever gümrükçüleri bir mesai değisşimleri 30 dakikayi bulur.ama doğasi çok temizdir gidip görülecek yerleri (bkz: varna) (bkz: sumen)vs. vardir.
ülkede yayınlanan kliplerin türkiye'de yayınlanması halinde türk kanalları ciddi bir kapanma/kararma enflasyonu yaşar.
ülkenin müzik piyasasındaki* kadınların neredeyse hepsi aynı ses tonuna ve makyaj biçimine sahip.
neredeyse tüm şehirlerin, fabrikasyon bazında kendi biralarına sahip olduğu ülke.
(bkz: bulgarca/#1330192)
bulgaristan'ın avrupa birliğini komik bir dille anlatan animasyon klip için;
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=uZ_u4QuiZxA
--spoiler--
sınırdan başlamak gerekirse sorun çıkaran taraf her zaman bizimkilerdir.10 euro ile 30sn de bulgar tarafını geçersiniz neredeyse pasaporta bile bakmazlar.ucuz olduğu doğrudur.100 euro ile şeyh hayatı yaşarsınız 1 haftalığına da olsa.özellikle kuzey bulgaristanın kızları güzeldir neredeyse macarlarla kıyaslanabilirler.fiziksel görüntüye de önem vermezler sadece türkiyeden geldiğinizi anlamaları yeter ve hiç makyaj yapmazlar.en azından ben görmedim daha.sanıldığının aksine 2 ocak 2007de abye girmiştir.çeşitli spekülasyonlar var ama bizden önce girmeleri çok normaldir ne de olsa eğitim şart.lise bitirmemişseniz size salak muamelesi bile yapabilirler.neredeyse her kasabasında gece hayatı çok hareketlidir.
türkiyeden 10 kat küçük ancak kütüphane sayısı türkiyenin 10 katı olan ülkecik.okur-yazarlık oranı %99 un üzerindedir
güncel Önemli Başlıklar