bugün

kullanışsız araba türkiye ye gitmez. Sadece pistlerde anlık zevktir.Bir reno toros değildir.not: mr.otomotiv müh. bu lafın ardından aklıma samet aybaba geldi olcay messiden iyi çünkü olcayı tanıyorum kayserili messinin nereli olduğunu bile bilmiyorum.swh.
Dubai'de Bugatti Veyron polis arabalarına rastlayabilirsiniz.

https://pbs.twimg.com/media/Bf0zK02IQAAZMO-.png

(bkz: bilgi içerikli entry)
bir günlüğüne bugatti veyron kiralayabilirsiniz. 25.000 $.

(bkz: bilgi içerikli entry)
Bugatti firmasının, Bugatti Veyron olarak bilinen seri üretim halindeki otomobili. Veyron, ismini, Bugatti yarış pilotu ve 24 saatlik Le Mans Yarışı'nı 1939'da kazanan Pierre Veyron'dan alır.
300 adet üretilen araçtır. 16 silindirlik w16 motoru 2 adet v8 motorunun birleşmesiyle oluşur. ayrıca şanzumanı da çift kavramalı olup 2 şanzumanın birleşiminden oluşur. 2 giriş mili vardır.biri tek vitesler için, diğeri çift vitesler için kullanılır. motor son gücünde 3000 hp güç üretir ama bunun 3/2'si ısıya dönüşür ve ürettiği güç 1001 hp civarıdır. hız olarak 407 km'ye kadar çıkar.
radyosu olmayan, kliması çalışmayan araba. paranızla rezil oluyorsunuz resmen.
ömrümüzde sadece resmini görebileceğimiz süper spor araba.
Geçen sene aldığım fakat iç donanımın dandikliğinden ötürü yarı fiyatına satmak zorunda kaldığım araç.

Almayın, aldırmayın...
görsel
Pek makul bir araç değil, eyvallah onu alan benzini düşünmez ama yine de çok paranız olsa da alınmayacak otomobildir bence.
bir araba tutkunu olarak beğendiğim bir kaç süper lüks arabadan sadece biri. ama Türkiye'de bir kaç tanesine rastladığım kadarıyla sahipleri ciddi anlamda zevksizler. para insanı zevk sahibi yapmıyor demek ki. o kadar para vereceksin ama gidip apaçi renklerinden alacaksın. hani bazı tipler olur ya mavi dar eşofman, kırmızı nike ayakkabı, yeşil adidas montu üzerine değişik bir saç şekliyle dolaşırlar ya hah işte aynen öyle bir zevke sahipler bu arabayı alanlar. amk şöyle daha makul renklilerinden alsanıza. o nedir lan siyah renk ve yeşil şerit!
5 milyon euro'luk araba. 1 dakikada 435 km hıza çıkabilen ve jetle yarışan araba. kişiye özel üretiliyor. 16 silindirli motoru arabanın tam ortasında yer alıyor. tek lastiği 30 bin lira ediyor.
satıp 10 tane selçuk şahin alınabilecek arabadır. artık kaleye de başkasını koyarız olsun.
milyarderlerin arabasıdır. fakirler resimlerine bakar.
gta 5 te adder ismiyle yer alan arabadır.
ileride sahip olacağım arabadır.

amma posterine, amma maketine. kısmet.
cristiano ronaldo'nun sahibi olduğu 10 15 tane aracından yalnızca birisi. vay amk. saat markası gibi adı. ama bende olsa bu araç audi'ye ya da ferrari'ye değişirim.
masajli koltuklarindan malesef sikayetci oldugum araba modeli. masaji yaparken sol kalcamda hafif gidiklama yaptigi icin bu arabayi malesef hurdaciya göndermeye karar verdim. ne yapalim artik olur böyle seyler.
hsktr adamdaki Lüksem burg.
2017 modeli başlangıç fiyatı 2.4 milyon euro olan araba. cristiano ronaldo da var bu araba. bize de vay amk demek düşüyor. o fiyata bizde podolskiyi çine gönderiyoruz. swf.
arabanın gelebileceği son nokta.
tam gaz gittiğinde dakikada 4 litre benzin yiyen canavar.
bugatti veyron son hız, yani saatte 407 km, giderse 13 dakika sonra lastikleri erirmiş ancak 8 dakikada benzini bitermiş.

- ya meraktan

görsel
8 dakikada benzininin bitmesi için de endişelenmenize gerek yok çünkü bugatti veyronunuz yok.
kısa bir süre kullanma şansına sahip olduğum makine. taabiki benim değildi lakin 2 ay sürecince elimin altındaydı çeşme semalarında havalanıyorduk. ama unutulmamış eski sevgili gibidir bende, hala özlüyorum.