Harbi uretirse, turkiye te gelirse kutularca alacagim. Icmesem bile.
anadolu efes'te %25 hissesi bulunan miller'ı 104 milyar dolara satın alarak türkiye piyasasında daha çok görülme olasılığı yükselmiş olan bira üreticisi.
fakirler bilmez.

edit: bak bilmez demedim mi hem fakir hem cahil işte.
en sevdiğim bira markası. hafif içimli ve tadı hakikaten çok iyi. bira sevmeyene bira sevdirir.
canım çekti. top da olsam içerim.
amerikanın en boktan en ucuz birasıdır. hangover da yapar.
az para verip içeyim birasıdır yani.

1.75 buna vereceğime 3.5 $ a 33lük haynekın içiyordum. sikerim bu içilir mi diye.

türkiyede ihtal diye fiyat yüksek olunca millet bi bok sanmış heral.
Tadı o kadar zevkli ve rahatlatıcı ki, insan sadece içmeye odaklanıyor. Neyse, için ve içtirin.
inanmayın arkadaşlar.
Berbat bir bira.
sus be zevksiz. sen ne anlarsın biradan..
Doğru..
Biradan anlamam, güzel kadından anladığım kadar..
çek olanı çok asitlidir,

abd olanı "bud" daha softtur.
--spoiler--

inanmayın arkadaşlar.
berbat bir bira.

--spoiler--

ulan sanki her gün berliner kindl içiyorsun. güzel bira işte.
Abi valla değil ya.
Çok denedim sevmeyi fakat olmadı..
Budweiser çok yoğun reklam yapmasına rağmen almanya, hollanda ve fransa'da tutunamadı. Türk, mısır ve yunanistan da bayaa iyi bi pazar yakalamışlar.

En kötü alman birası öttinger di mi diğerlerinin bi kasa birası (20 0,5'lik) 13,99 ken öttinger 6,99 falan, yapıp bekletmiyorlar birayı, ne kadar gelişecekse şişede gelişiyo...

Ayrıca pahalı bira prosedürüne de uymuyolar...

O seviyede, yani almanya'da kasası 6,99 olan birayla bile kapışamaz budweiser!!

Budweiser, ya da miller diğer amerikan biraları, oturaklı bi alman birasıyla, mesela, gold ochsen'la mesela stuttgarter hofbräu'yla çiş yarıştıramaz.

Ama mesela efes pilsen'le çiş yarıştırabilir, türkiye de satılır. Almanya Türkiye de bira pazarına girmemiş, hep sormuşumdur kendime, neden acaba, diye...2. Dünya savaşından dolayı mı? Nato'dan mı?..Alman birası türk pazarına girseydi, budweiser falan türkiye'ye giremezdi.

Tuborg mesela ..tuborg bira mı? En muteber bira türkiye de...alman kadını demişti ya, tuvalet bile temizlemem ben o birayla, diye...

Neyse...ama ilginç diil mi türkiye 'de, en iyi bira üreticisi ülkenin çok az ya da hiç pazarının olmaması?!
Bira sidiğe benzeyen içki değil mi?
Nası içiyonuz, mideniz kaldırıyo?
Benim bira sıralamamda bir numarada Becks iki numarada Tuborg bulunur. Diğerleri heyecandır hep bu ikisine dönerim uzun vadede.
Şerbet gibi gidendir ki normal şartlarda hiç sevmem şunu ama bu gidiyor keyifliysen.
Çok sevmediğim bira. Son zamanlarda belfast deneyimliyorum daha ziyade.
Favori biralarimin basinda gelir. Her abd'ye gittigimde mutlaka bara gider icerim.
Weihenstephaner gibi bir biranin varligindan haberi olmayanlarin ilahlastirdigi arpa kuspesi.