1. 1.
  epsilon yayınevi'ne göre kitap midnight sun'dan kısımlar eklenmiş olarak mayıs sonu, haziran başı gibi çıkacakmış. hikayeyi bilmemize rağmen heyecanla beklemedeyiz, tamam.

  (bkz: okuma çılgınlığı)
  -1 ... crysania
 2. 2.
  cevrilmesini bekleyemeyip orijinalini aldigim kitaptir.

  edit: imla
  1 ... opusmagnum
 3. 3.
  bellanın büyük bir yaratıcılık örneği gösterip çocuğuna renee(annesinin adı)+ esme(edwardın annesinin adı) olan reneesme adını koyduğu kitap. çabucak büyüyen reneesme'ye , bir kitap öncesinde bella ile öpüşen jacob aşık oluyor.ilginç yani evlenirler bir de onlar şimdi.
  ülkemizde çevirisinin yayınlanacağı tarih daha net değil.ama mayıs sonu gibi çıkacağı söyleniyor.
  2 ... blackdoll
 4. 4.
  stephanie meyer in içinde gizli kalmış türk filmi senaristini çıkaran kitap olmuştur gözümde.

  --spoiler--
  4 kitaptır bellaya asık olan allahın kurtadamı geldı bebege asık oldu helal olsun diyorum.
  --spoiler--

  bizimkler zengin kız fakir+oglan+ nuri alço dan öteye gidememişti.tebrikler
  3 ... daedelus
 5. 5.
  twiligt serisinin dördüncü ve son kitabıdır.saygıdeğer yayın evi epsilonun keyfini beklemeyip ingilizcesini okuyarak seriyi bitirmiş oldum.kitap baya uzun;üçe ayrılıyor.kitap bir bellanın ağzından,kitap iki jacobın ağzından,kitap üç tekrar bellanın ağzından anlatılıyor.kitapta o kadar çok olay oluyor ki normalde bu konudan iki ayrı kitap çıkabilirmiş rahat rahat.ama yazar tek kitapta anlatarak biraz sıkıştırmış hızlı geçilmiş.yakışıklı vampirimiz edward bu kitapta biraz arka planda kalmış.bella'yla aralarındaki aşktan çok çevrelerinde gelişen çeşitli olaylardan bahsedilmiş.sanırım fanların son kitabı sevmemesinin bir nedeni de buydu.güzel ama tatmin edici değil.yine de okunulabilir,eğlenceli bir kitap olmuş.ve sonunda büyük bir süpriz var:
  --spoiler--
  edward,sonunda bella'nın düşüncelerini* duyabiliyor.
  --spoiler--

  ve kitap böyle bitiyor.
  ... puvedibuvi
 6. 6.
  Twilight serisinin dördüncü kitabıdır.

  --spoiler--
  Bella ve Edward evlenirler ama balayları Bellanın hamile olduğunu farketmesiyle yarıda kesilir.Bellanın hamileliği hızlı ilerlemektedir ve bu da onu gücsüz yapmaktadır. Bella nın hayatını kurtarmak için Edward ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe daha da çok sevdiği bebeğini yerinde tutmaya kararlıdır. Sonra , Bella kızları Renesmee'yi dünyaya getirip ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüstürür. ismi Irına olan bir vampir Renesmee'yi görür ve onun 'ölümsüz cocuk' olması hakkındaki yanlısları ve vampir kurallarını ihlal eden yasamını görür onu Volturi'ye haber verir.Cullen'lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi'yi Renesmee'nin
  Vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kacmıstır.
  --spoiler--
  ... miserybusiness
 7. 7.
  türkçe çevirisinin mayıs ayında raflardaki yerini alması beklenen, twilight serisinin dördüncü kitabı.

  --spoiler--
  saçmalıklar diz boyudur. bella*, edward*'tan hamile kalır. edward'ın sperminin nerden geldiği de meçhuldür. görüyoruz ki, gözyaşı bile dökemeyen vampirin sperm konusunda maşallahı vardır. neyse, yarı insan yarı vampir bir kız çocuğu doğurur bu bella. jacob da kıza mühürlenme eğilimi gösterir. yahu jacob, sen kurtadamsın kuzum unuttun mu? sen bu vampirlerin kokusuna dayanamazken nasıl vampir özelliği olan bir bebe senin imprint olacağın kişi olabilir? manyak mısın sen canım? üstelik sen bella için yanıp tutuşuyordun hani ne oldu? anasına bak kızını al mı oldu şimdi? ayıp değil mi senin bu yaptığın haysiyetsiz adam?

  edward da tam psikopata bağlıyor. jacob'a diyor ki, "bu fetüsü bella'nın içinden çıkaralım, bella ille de çocuk isterse senden çocuk yapabilir." lan?? sen nasıl aşıksın be adam? be vampir? ah ah.. ifrit ettiler beni. stef, allah senin cızırtını vermesin e mi?

  her zamanki gibi bu kitapta da macera yoktur bir de. stephenie ortamı yaratmış fakat her zamanki gibi kullanmasını bilmemiştir. . biz okuyucuyu da kitabın sayfalarına aval aval baktırtmıştır. daha ne diyeyim ben sana be kadın?

  ve sonsuza dek mutlu yaşarlar
  tırt!
  --spoiler--
  10 -1 ... mistletoe
 8. 8.
  Yayınevi tarafından Türkçe çevirisinin 15 Nisan'da satışa çıkarılacağının duyurulduğu kitap. *
  ... omur
 9. 9.
  az önce bitirdiğim kitaptır ve kanımca serinin en garip kitabıdır. * oldukça uzundur. üç parçada anlatılmaktadır.

  spoiler

  yazar bayan * kitabın son 200 sayfasında,o kadar savaş ortamı yaratıp da neden hiç aksiyona sokmadan, konuşturup uzlaştırarak tarafları ayırmıştır hiç anlamadım. halbuki bakın j.k. rowling'e dumbledore'u bile harcamış bir insan kendisi. demem o ki iki yazar mukayese edilemez. ama hakkını yemeyeyim akıcı yazmış hatun,bir haftadır seriyi elimden bırakamadım. fakat gereksiz mutlu bittiği konusunda da hemfikirim.en büyük yararı edward cullen denen über bünyeyi bize tanıştırması olmuştur bu serinin.

  spoiler
  2 ... kirlisuyundapariltilar
 10. 10.
  turkce cevirisini de aldigim kitaptir. ama ceviri berbat, ayrica 750 sayfalik ingilizce kitabi nasil 580 sayfaya indirdiklerini anlamadim.
  uzun lafin kisasi orjinalinden okunmali.
  ... opusmagnum