bugün

son bolumunu ikiz kardesimin 5 dakika once bitirdigi dizi. anlata anlata bitiremedi hatta izlemem icin hatir koyulan dizi.
--spoiler--
bak walter, jesse james i vurdun diye jesse james olamazsın
--spoiler--

baba adam bu mike.
--spoiler--
mike: işler benim kontrolümde.

saul :Senin için bir sorun yok mu?

walt: Yok, işleri o idare ediyor. Onu da ben idare ediyorum.
--spoiler--

dont fuck with heisenberg
Jesse James'i vurma aslında Mike'ın WW amcaya sen korkaksın imasıdır. Bilen bilir Brad Pitt amcanın bir filmi vardır (bkz: http://www.imdb.com/title/tt0443680/) Jesse James ve ölümü üzerine adıda çok manidar Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı. Senaristlerinin ne kadar akıllı olduğunu bir defa daha anladım.
5.sezon 4.bölümü 6 ağustos 2012 de yayınlanacak dizidir.

ölü balık gibi bakan mike, mr.waltı sollayacak gibi.
ekşicilerin başlığını bastığı dizidir. bi game of thrones bi bu. ne la bu absürt dizileri izleme merakı? başlığa yazanların %60 dizinin ne olduğunu bilmiyor o ayrı.
5. sezon 3. bölüm itibariyle walter reis finalde ortalığın .mına koyup diziyi bitirecek gibi. Jesse'ye aba altından sopayı gösterdi.. mike desen ikidir ters gidiyor keza skyler yine triplerde. gelişmeleri merakla bekliyoruz.
yakın zamanda kendisine evlenme teklif edeceğim izlemeye kıyamadığım dizi.
formata da uyduralım; bir dizi.

uykularımı aldı gitti şerefsiz ya. çok fena ama. ilgiyle takip ediyoruz.
5. sezonun 4.bölüm altyazısı halaa çıkmayan dizi. şu koca internet aleminde bu taşkano ibnesinden başka çeviren yok mu bu diziyi?
--5x04 spoiler--

skyler white ağırlıklı bir bölüm izledik. walter white'ın artık skyler white illetinden kurtulmasının zamanı geldi de geçiyor. adam gustavo fring'i alt etti skyler white ile uğraşıyor hâlâ. korkulur bu kadınlardan.

--5x04 spoiler--
--spoiler--
skyler white sen biçim bir şeysin öyle? beni sinir etmeyi başardın 1 bölüm boyunca. helal sana! bitch!!
--spoiler--
--spoiler--
son sezonunun durgunluğu tavan yapmış bir 4. bölüm izledik. sanırım son bölümün finalinde jesse pinkman'nın walter'a hediye ettiği saatin altından ileride bir bit yeniği çıkacaktır. malum son sahnede saate odaklanan kamera bunun habercisi gibiydi. walter için saatler tükeniyor denmek isteniyor gibi bir düşünce yaratmak istediler sanki. ama vince gilligan * bize bir ters köşe yapabilir.

artık bundan sonraki bölümlerde daha aksiyon dolu dakikalar izliyecez gibi görünüyor.
--spoiler--
almış olduğu 9.4 lük puanı fazlasıyla hak eden lakin zaman zaman kurguda çok fazla zorlayan o dizi. zaman zamanda bazı şeyleri unutuyorlar sanırım, örneğin: o ilk sezondaki tuco denen herifin orda bıraktıkları kimliklere ne oldu?
mükemmel kurgusu olan ve olaydan daha çok akıl oyunları ve konuşmalara dayanan dizi. ayrıca dizinin çekimleri, kamera açıları harika. oyunculuklar da bunlarla birleşince imdb'de neden 9.4 puanı olduğunu gösteren dizi.
--2. sezon spoiler--

ilk sezon daha ne oluyor kim kimi vuruyor anlamadan birden başlayıveren sezondur. ilk sezondaki aksiyonu pek göremesek de kişilerin derinlemesine işlenmesi fazlasıyla başarılı olmuştur. şahsımı hayran bıraktıran o mükemmel kurguda 1. sezonun aksine bu sezonda başlamaktadır.

adamlar işe o kadar önem veriyor ki her sahnesinde sanat yönetmeni mükemmel çalışmış. oyunculuklardaki gerçekliği dünya üzerinde devam etmekte olan hiçbir dizide göremezsiniz.

fakat göze çarpan ve çarpmaya her geçen gün devam eden bir nokta var. o da skyler' ın memeleri. 1. sezonda kendi çapında mutaassıp bir şekilde takılıyordu. 2. sezonda gün yüzüne çıkmaya başladı. hele ki 3. sezonda naughty america güzellerinin ki gibi hiç yerinde durmaz oldu.

son olarak uçak sahnesini nereye nasıl bağlayacaklar derken ağzımıza sıçmıştır. zekanın bu kadarı.

--2. sezon spoiler--
sezon 3ün başındayım , skyler orospusu yüzünden karı milletinden nefret etmeye başlayacam diye korkuyorum.
5.sezon 5.bölümün başında ilginç ve küçük bir ayrıntıyı yakaladığım dizi.

--spoiler--
Şöyle ki, hank skyler hangi psikiyatriste gidiyor diye sorduğunda walter psikiyatristin adının peter olduğunu söyler ve adamın soyadını hatırlamakta zorluk çeker, tam bu anda ise aşağıda yapımcılardan biri olan peter gould ismi geçer.**
--spoiler--
are we good yo?
jesse'nin belki 50 defa "yo! what about a magnet?" diye tekrarlaması ile ikinci bir çok sakat var vakası yarattığı dizidir.
walter karakterinin orospu çocuğunun tekine dönüştüğü dizidir. bunun kulağını kesecekler.
izlerken üzüldüğüm dizidir. adamlar parayı saklayacak yer bulamıyorlar ama harcayamıyorlar öyle zengin olmak da kötü be.
--s05e05spoiler--
sezonun en heyecanlı bölümüydü, tren sahnesinde çarpıntı oldum lan. yalnız o gerizekalı mal o çocugu yok yere öldürdü ya boku yediler. zaten bi kere jesse kesin kafayı yicek, daha da hayır etmez bu cocuk gibi geliyo, tam takık oldugu konu zaten.. bu bölümün son sahnesi gidisatı ciddi biçimde etkilicek vesselam..
--s05e05spoiler--
walter'ın artık götünün git gide kalktığı dizidir. tamamen değişmiştir.

5. sezon 5. bölümle beklenen heyecanı karşılamış dizidir.

--spoiler--
çok heyecanlıydı, herkes soygun yaptıkları treni bırakmalarını beklerken walter devam ettirdi. kimseye zarar vermek istenmediği için böyle bir yol seçtiler ama malesef sonunda küçük çocuk öldü. çocuk yerine 2 kişilik ekibin ölmesini isterdim.
--spoiler--

edit: imla.
--s05xe05 spoiler--
vurulan çocuk ölmemiş olabilir, sonuçta kafasında kask vardı. bence ölmicek ama uzun süre hastanede komada kalır. walter, jesse ve mike çocuk uyanınca ne yapacaklarını falan düşünürler. bi de sanki şu todd denen adam git gide bunlara kaynaşıo. skyler a gelince tam bir gerizekalı walter öldürsede kurtulsak şundan. bu arada walter hank in ofisine cihazlar yerleştirerek büyük riske girdi zaten hank walterın elinde fotoğrafı gördü birde o cihaz bulunursa hank walterdan şüpelenebilir.
--s05xe05 spoiler--
ne tam sarmıştır beni ne kapatmışımdır.. Bi çekiçilik var ama çözemedim ya.