bugün

entry'ler (87)

neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeyler

bebek,çocuk kıyafetleri
konvers
beymendeki her şey.

türbanlı doktor istemiyoruz kampanyası

yeni türbanlı olmuş bir doktor adayı olarak görünce üzüldüğüm kampanya. şu zamana kadar hiç tanımadığım insanların bile düşüncesini çok önemsemiş hep en doğru şeyleri yapmaya çalışmışımdır. cemaat denen toplulukla pek bir alakam yok. ben sadece kendi içimden geçen doğru bildiğim şeyleri yaptım. size dini hayatımı anlatmayacağım öyle mükemmel bir müslüman ve insan da değilim zaten. sadece olmaya çalışıyorum. hocam hastanesinde gördüğü haksızlıklara tepki vermek istemiş ve hak veriyorum. ama olaya yanlış yerden baktığını söylemek isterim.

normalde doktora sık giden bir insan da değilim. yılın başında hasta oldum ve sınav dönemimdi. nüfus cüzdanımı unuttuğum için danışmadaki kadın beni almadı. o hafta halsiz hissettiği için acile giden arkadaşlarım girerken ben sesim çıkmadığı yürüyecek halim olmadığı zaman beni almadı. kadına sormadan direkt içeri girdim doktora göründüm giriş yapmış gibi. muayeneden sonra doktor kadını aradı bu kızımıza giriş yapın dedi. gittiğimde kadından dayak yemediğim kaldı.zaten kavga olsa sesimi de çıkartamam. ben bu yaşımda sadece bu olayı yaşadım kötü olarak bir hastanede. ama hiç düşünmedim ki bana bakan doktor türbanlı danışmadaki kadın açık diye. çünkü her türbanlının o doktor kadar ilgili her açığın o kadın kadar ters olmadığını biliyorum. ne olur artık şu genellemelerden vazgeçelim.
derslerimi en çok ilerde yanıma gelecek hastaların hakkını yememek için öğrenmeye çalışıyorum. benden önce çalışan bir kaç türbanlı hastalarına ayrımcılık yaptı diye benim hakkımı nasıl elimden alırsınız sormak isterim?

aradığınız kişiye ulaşılamıyor

ar ar aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor şeklinde söylenen bildirim.

venül

en ince toplardamar.

konyalı yobazların alkolde sınır tanımaması

konyada kolonya imalatının yüksek olduğunu bilmeyip. kolonya için alınan alkolün içilen alkol olduğunu sananların sarf ettiği cümle. konyalı değilim.

n ç nin hukuk fakültesini kazanması

mardinde 28 kişinin tecavüzüne uğrayan n.ç nin kendisi gibi kızların haklarını savunmak için avukat olmasının ilk adımıdır. örnek türk kadınıdır.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25382375

titanik teki rose türk kızı olsaydı olabilecekler

zengin olan adamı bırakmazdı. istisnalar hariç.

gelmiş geçmiş en iyi türkçe dizeler

aşk..
simdi burda olsa,
görse, bilse, hissetse, dokunsa, duysa, söylese..''

dokunmadan sevmeyi,
görmeden göstermeyi,
duymadan anlatmayı ögretir...

özlemdir.

tayyip erdoğan ı sevmeyen kişinin kıldığı namaz

allah hariç kimsenin yargılayamayacağı namazdır. öbür dünyada sen tayyipi seviyodun değil mi tamam geç cennet sağda denileceğini sanan kişi söylemi. allah bilir bunlar namaz kılmayıp sadece tayyipi severek öbür dünyasını kurtarmaya çalışıyordur.

-abi hadi gel namaz
halka arz: yok abi ben biraz tayyip'i düşüneceğim
-tamam o zaman hadi allah kabul etsin
halka arz: sağolasin

faruk beser

'namazı dosdoğru kılmak' adlı kitabın yazarı. kitabın fiyatının sadece 2lira olması Allah rızasından, insanlarımızın iyiliğinden başka bir şey düşünmediğini kanıtlar. kurandaki ayetleri güzel sade şekilde açıklaması namaza farklı yönlerden bakmanızı sağlar

erkekler neden vermez

kızlar neden vermez videosunun baş kahramanlarıyla buluşturulması gerekir bunların yalnız doğacak çocukları düşünemiyorum. gençliğe bak valla yazık

bir operasyon var bu gece

bi sorun çıkarsa burada toplanıyoruz.

başlıkları alt alta okumak

eski sevgiliye söylenecek tek söz (7)
beni neden sevmedin (3)

ağlarsa anam ağlar gerisi kablosuz ağlar (4)
zall ın espri anlayışı (7)

tekin bayram

sözlükte herkesin destek verdiği kadına,kendisi destek verince suçlu olan cesur insan. destekliyoruz. adam kadını ceza evinden çıkarmıyor zaten.yaptığı koğuşa tv ve halı almak ve ayda 150 lira bağlamak. kadın yaşadıklarından sonra bu kadarını haketmiştir. adam cinayeti desteklemiyor zaten, kadının yaptığının diğer şerefsizleri caydırdığını düşünüyor.

--spoiler--
Burada bir kadın ın namusuna göz dikilmiş. Yasalar tecavüz suçu işleyenlere yeterince ceza vermiyor, mağdurları da koruyamıyor. Yasaların namusa göz dikenlere yeteri kadar ceza vermemesi nedeniyle Nevin Y.', kendisine tecavüz eden kişinin cezasını eliyle verme yolunu seçmiş. Aslında hiç de istemediğimiz şeyler oldu. Ama ben şahsen o bayanın yaptığı olayın kötü niyetli ve ahlaken bozulmuş insanlar için caydırıcı olacağına inanıyorum. Nevin Y., ahlaksızlara ders verdi, destekliyorum. Aynı zamanda topluma da mesaj verdi
--spoiler--

bes

sadece,yalnız,yeter ki anlamlarına gelir. antepte çok kullanılır. (bkz: allah akıl vere bes)

breaking bad i türkler çekseydi olacaklar

walter: çetin tekindor
skyler: zerrin tekindor
hank: altan erkekli
jesse: ali atay
mike: ali erkazan
jesse'nin uyuşturucu bağımlısı kız arkadaşı hazal kayanın gencodaki hali
çek bakalım.

iz bırakan kitap ayracı cümleleri

"iki nimet vardır ki, insanlardan çoğu bunların kıymetini bilmeyerek aldanmıştır, zarar etmiştir birisi sağlık, diğeri boş vakittir”
http://www.projexml.com/v.../images/buyuk/_60386_.jpg

sinem öztürk

huzur sokağı adlı dizide türbanlı bir kadını oynayan oyuncu. sette görüntü kirliliği yaratırım diye çok korktum ifadeleriyle kendinden soğutan insan. sonra yanlış anlaşıldı gibi laflar etmiş ama gerçek düşünceleri ortaya çıkmıştır.

mustafa sandal ın oynadığı turkcell reklamı

an itibariyle trtde olup ne zaman açacaklar acaba başlığını derken sol framede başlığını gördüğüm reklam. pepsi reklamından sonra çok iyi diyebiliriz. neler gördü bu millet.

leyla ile mecnun

--spoiler--
-tanı babanı tanı
+merhaba babaydı değil mi?
--spoiler--