bugün

entry'ler (413)

zeytinli rock fest 2016

Bu sene dus sorununun cozulmesini bekledigim festival.
bi de kamp alanina yiyecek sokmaya izin verseler tadindan yenmez.

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

once ona veriyim sonra sana vericem.

aslinda bahsi gecen konu ders notlari

ideal banyo yapma sıklığı

ayda 1 yeterli.

begum azapoglu

yazsin dursun buralarda.

ikinci el araba alım satım jargonu

o kadar vuruk bende de var abi.

zeytinli rock fest 2015

izmitten yola cikip otostopla ulasmaya calistigim fazla bi beklentimin olmadi katilicak olan arkadaslar varsa orda tanisabilmeyi umdugum festival.

sözlük yazarlarının favori yabancı dizileri

(bkz: Boardwalk empire)
(bkz: Person of interest)
(bkz: Under the Dome)
(bkz: Mr Robot)
(bkz: Better Call Soul)
(bkz: Black List)
(bkz: Breaking Bad)

zeytinli rock fest 2015

10-15 kişilik bir arkadaş grubuyla katılacağım festival.
Eğlenceli geçeceğini düşünüyorum ama alan hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursarsa çok mutlu olurum.

the making of the mob

The Making of the Mob, New York'un azılı ve ünlü gangsteri Charles “Lucky” Luciano ve New York'taki suç çetesindeki yükselişine dayalı 8 bölümlük belgesel mini dizi.
Charles “Lucky” Luciano'nun yanı sıra Meyer Lansky ve Benjamin “Bugsy” Siegel gibi diğer ünlü gangsterlerin de mahalle çete üyesi olarak işe başlamalarından ölüm saçan birer mafya üyesi ve kaçakçı olmalarına kadar geçen yükseliş gözler önüne serilmektedir.
Dizi tadındaki belgeseli izlerken bir çok oyunda ya da izlediğimiz dizilerde (bkz: Boardwalk Empire) karşımıza çıkan mafya karakterlerinin kim oldukları hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olup birazda olsa bakış açımızı değiştirebilicek analizler yapmak mümkün.

16 06 2015 sözlükte yaşanan iğrenç olay

olay 2 ay once mi yoksa bu gun mu yasandi sorunsalini birlikte tasir baslik ismiyle.

kar

oyle tane tane yere dususunu izlemek sanki hayati izlemek gibi baska bir pencereden. gokten geliyor yavas yavas suzule suzule sulu zeminle bulusuyor ve hemen eriyip gidiyor. her seferinde bana insan yasamini andiran hava olayi. bazen sansli oluyorlar ama o kadar cok dusuyorlar ki butun yollar bembeyaz oluyor.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

Son feci bisiklet - Bu kız.

eylül cansın intihar notu videosu

Ne olursa olsun bir insanın son görüntüleri veda konuşmaları ister istemez insanın içini sızlatıyor. Sözcüklerin arasında kalan gizli anlamları arattırıyor insana soprgulatıyor neden diye empati yaptırıyor ama oysa çok geç önemli olan o görüntüleri izlemeden bu bilince sahip olabilmek. Belki o zaman böyle görüntüler böyle acılar azalır çünkü anlayan insan artar diye düşünüyorum ama biliyorum ki bu ne ilk ne de son olucak.

gece 03 00 da ateşlenen sigara

Yanında güzel bir kahveyle içilen sigaradır. Öyle düşüne düşüne çekilir nefes ciğerlere.. Ve olayı yalnız içilmesidir.

walkman den şarkı dinlemiş nesil

sony kalitesinin farkinda olan nesildir. sonynin degeri bir baskadir o walkmanden dolayi.

müsait bir yerde yerine alternatifler

sagda tukur bizi kaptan seklinde olan soylemdir.

aleviler hakkında yanlış bilinenler

Bir çok yalan yanlış bilginin aksine çok sıcakkanlı, bilgili ve kültürlüdürler. Bu yüzdendir ki bi çok insan tarafından üzerlerine b.k atılmaktadır.
Bir alevi tanımadan onların yaşantışını görmeden çektikleri zorlukları bilmeden yorum yapmak en büyük yanlışı oluşturur. iftira.

günde 5 vakit ezanın verdiği rahatsızlık

Ne ezan sesidir rahatsızlık veren ne çan sesi ne de siren sesi.. insanı rahatsız eden insanların saygısızlığıdır. Gerisi boş..

uğur mumcu

Ben Atatürkçüyüm.
Ben Cumhuriyetçiyim.
Ben laikim.
Ben anti- emperyalistim.
Ben bağımsız Türkiye'den yanayım.
Ben özgürlükçüyüm.
Ben insan hakları savunucusuyum.
Ben terörün karşısındayım.
Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım.
Öyleyse vurun, parçalayın!
Her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar çıkacaktır
Çıkmadı senin gibiler malesef..

hayvanogullari beyligi beyi

1. ruj sürmek/(#19353726)
2. klitoris/(#19353723)
3. küçük götlü kızlar/(#19353716)
4. zenci götü/(#19353705)
5. tayt giyen kızlar/(#19353703)
6. dünyanın en güzel fotoğrafı/(#19353702)
7. teni gösteren tayt giyen kız/(#19353698)
8. göğüs çatalı/(#19353696)
9. uzun boylu iri memeli ince belli latin götlü kadın/(#19353694)
10. selülit/(#19353691)
11. hennessy/(#19353689)
12. bilardo oynayan kız/(#19353686)
13. zenci kadın/(#19353684)
14. olgun ve dolgun kadın/(#19353672)
Son girdiği 14 entry. işte böyle bir yazar.