bugün

entry'ler (210)

turkcell reklamları

bu kadar olmaz dedirtendir. ya arkadaş her reklam istisnasız ajitasyon içeriyor ayıp artık. milletin duygularını sömürüp para kazanmaya çalışan iğrenç bir firmasın turkcell. annesine süpriz yapıp gurbetten dönen üniversite öğrencisi, reklamın sonunda ben ağlıcam sanırım diyen sabi sübyan, el işaretiyle anlaşmaya çalışan yurdum insanı vs. hayır insan çaktırmadan falan yapar bunu di mi, yok arkadaş adamlar kör göze parmak ajitasyon yapıyor.

evlenmeden sevişmeyen kız

sevişen kızla oyu aynı sayılan kızdır.

arda turan ın yeni imajı

iddia mı kaybettin arda nedir o hal, insan kendine neden böyle birşey yapar anlamak mümkün değil.

yalnızca türklerden duyulabilecek cümleler

kezban la bu kız.

a dance with dragons

bi çevrileydi de okuyaydık artık dediğimdir.

shameless

cnbc-e'de oynadığını görmüş pek sallamamıştım. neden bilmem dün izlemeye başladım kendi imkanlarımla (anladın sen) ve bayıldım. o nasıl bir cast seçimidir, nasıl oyunculuklardır, nasıl aykırı bir dizidir öyle. adamlar yapıyor. ingiliz versiyonu için birşey diyemeyeceğim ama araklama da olsa amerikan versiyonu harika.

asgari ücretle çalışıp hala akp ye oy vermek

asgari ücreti akp'den önce yüksek sanan insan beyanatıdır.

kukla

ahmet ümit'in güzel romanlarından birisidir.

breaking bad

14 temmuz'da başlayacak dizidir. son sezonu ikiye bölmeleri olmadı, ayıp ettiler bu kadar insana.

forum bornova kentucky fried chicken

yeni açıldı, gidelim deneyelim dedik, gitmez olaydık. yediklerimiz lezzetsiz, litrelik kola sıcak, servis yavaş, bize denk gelen eleman sinir bir tipti. düzeltirler umarım.

ilk starbucks tecrübesi

biz oturmuş sipariş almalarını beklemiştik, sonra da ortalıkta ilgilenen kimse falan görünmeyince self servis lan galiba deyip sırıta sırıta kasaya gidip ne olduğunu bilmediğimiz birşeyler söylemiştik. isim sorduklarında da noluyo lan modlarına girmiştik.

miroslav stoch

fenerin şu anki sisteminde defans yapmadığı için değil 18 içine yeteri kadar girmediği için oynatılmayan futbolcudur. ayrıca aykut kocaman'a yeterli sabrı gösterememiştir. komik ama gerçek.

yazarların yüz yüze konuştuğu ünlüler

asım can gündüz.

crystal clear

efsane dizi breaking bad'in final bölümünün adıdır.

hamit altıntop

hızlı ve tempolu futbol oynamak isteyen bir takımda oynatılmaması gereken futbolcu. takımın hızını kesiyor, çok net. bu kadar ağır adam görmedim.

didier drogba

adam nasıl bir sağlamsa artık, sağlam yerine başka kelimeler de kullanılabilir ama kibar bir insanım neyse ki, rakip olmak istemeyeceğim cinsten hakkaten.

http://www.youtube.com/watch?v=J1QyJPW_lsA

rihanna ile sevişmek

iyi de o rihanna değil, pokemon dostum. pokemon'la sevişip rihanna'yla seviştiğim diyen erkek sözü..

fatih terim

"sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar" sözünü dosta düşmana ispatlamış teknik adam. türkiye'den bir takıma uefa kupası kazandırmak, milan'da hocalık yapmak göt ister. hem de yıllar önce, futbol bu kadar endüstrileşmemişken, güçlülerin diğerlerini çatır çatır ezdiği zaman.

en iyi filmler

into the wild..

nejat ebcioğlu

stephen king'in kara kule serisinin ikinci kitabı olan üç'ün çekilişi'nin (the drawing of the three) çevirmenidir. her sayfada gereksinmek, duyumsamak, sezinlemek gibi kimsenin kullanmadığı saçma sapan kelimeler kullanarak okuma keyfimin içine sıçmıştır. daha da enteresanı altın kitap hala bu kitabı yeniden çevirtip bastırmamıştır. neyse ki serinin diğer kitaplarını çevirmemiş bu vatandaş.