bugün

traş makinasını kullandığım alman markası.
Çok kaliteli ve kullanışlı ev aletleri üretir. verdiğiniz paraya yüz kez değer.
alm. kahverengi
küçük ev aletleri üreten bir alman markası. özellikle saç kurutma makinası ve traş makinasında oldukça iyidir.
An itibari ile televizyonlardaki reklamında erkek şahısın: -al hayatım bu kısacık eteği giyde tüm diğer erkekler senin götünü başını görsün hem senin bu tüyleri alınmış harikulade bacaklarını tüm erkekler görmeli şeklinde repliği alemdeki tüm küfürleri yemesi muhtemel marka..

marka olmuşsun ama adam olamamışsın
(bkz: gay)
kısa sana çok yakışıyor sloganlı bir adet epilasyon aleti reklamı bulunan firma. işbu reklamdaki erkek seçimini yanlış yaptıklarını düşünmekteyim, zira beyfendi pek sapık bakışlıdır sevgilisine karşı.. **
1921'de max braun tarafından radyo seti parçaları üreten küçük bir mühendislik atölyesi olarak frankfurt'ta kuruldu. 1929 da max braun'un yeni ürünler üretmeye başlamasıyla giderek büyüyen bir şirket haline geldi.

oğulları erwin ve artur tasarıma önem verdiler. rakiplerinden bu yönleriyle farklılaşmayı amaçladılar. ürün yelpazelerini genişlettiler.

tasarıma önem veren braun, 1957 den bu yana 100'den fazla tasarım ödülü almıştır.
yeni reklamında el kadar kıza annesinin eplilator aldigi sacma reklami olan marka.
o yastaki kıza annesi, daha yaşın ne başin ne? ne agdası ne makinesi demesi lazim.
teknik servisi ve desteği gerçekten iyidir. yere düşürüp kıçını kırdığımız motorlu diş fırçası, kırıktan su alıp bozulunca 2 hafta içinde bir üst modelini sorgusuz sualsiz yolladı. valla, "kullanıcı hatası" demeni beklemiştim.

(bkz: şaşırttın beni)
yerel kültüre tamamen ters bir yabancı reklama türkçe dublaj dayayıp türkiye'de yayınlama gibi bir hataya düşmüş marka.
bu erkek modeli, burada ne erkekler tarafından takdir edilir ne de bayanlar tarafından..

neden bahsediyorsun diyenler için;

(bkz: braun silk epil reklamındaki gavat bey)

edit:reklam türkiye'de çekilmiş, dublaj değilmiş efendim.
piyasanın en kral traş makinelerini üreten kaliteli alman firması. öyle ki activator serisinden kuru çalışan bir makinayı 9 senedir kullanmaktayım ve en ufak sorun yaşamadım. senede 1 kez bıçağı değiştiriyorum bana yetiyor.

tabii seneler içinde dünya kadar ıslak çalışabilen modeller çıktı. en son teknolojileri için:

(bkz: braun cooltec)
Elimde 45 yıllık 808 traş makinası var. Ve hâlâ çalışıyor, dedem almış zamanında ufaktan bir alayım dedim affetmiyor kesiyor.

Üzerinde "made in Germany " yazıyor.
kıl tüy işlere ömrünü vermiş marka. RAHMETLi BABAM DA BRAUN KULLANIYORDU. BEN DE KULLANIYORUM.