bugün

kadıkoy modada güzel bi çay bahçesidir.
ustelik masa tenisi oynamak isteyenlerin de akınına ugrayan işlek cay bahcesi.
nargilesi denenmesi gereken süper manzaraya sahip yer.haftasonları aile bahçesinde okeyler tavlalar bataklar oynanır.
zamanında okuldaki tellerden atlayıp gidip okey oynadığımız yer. hey gidi günler...
istanbul'un ilk sanayi bölgesinden biridir.sanayi kolu, kurulmasına nazaran değişmiş ve hazır giyime geçmiştir. şişli'dedir. acayip ucuzdur. koşunuzdur.
önündeki sahilde, akşamın bir vaktinde devriye gezen polisleri atlatıp sevgilimle yüzeysel yüzeysel seviştiğim, sahilinin sol kol cenaplarının Fenerbahçe tarafına denk geldiği, gündüzleri elde bira veya şarap muhabet denizinde dalışlar yapılabildiği, üç tarafı denizle cevrili yurdumun yeşillikle bezenmiş sahilindeki çay bahcesi.
bol bol ermeni bulunan şişli'deki semt. insanları çok seviyeli ve kibardır. istanbul beyefendisi ve hanfendisi insanlar bulunur. Bunun yanında sokakta yürüyen, hayat kadınları ve arkalarından tek başına yürüyen takım elbiseli muhabbet tellallarını görmek mümkündür.
Sıracevizler caddesinde bir kokoreççi vardır ki; kısıtlı imkanlarına rağmen şampiyonla yarışabilir.
bilardo toplarında ufak çaplı kırıklar olan çay bahçesi. top deliğe hızla giderken kâh durur kâh yön değiştirir, insanı dellendirir. fakat ortam ve manzara mükemmeldir, çayın tadı daha bi güzel gelir damaklara.
(bkz: Young & Rubicam) reklam ajansının bulunduğu, araç kullanmanın buhran olduğu, istanbul'da bir semt.

(bkz: Buhran abi)
sabahtan beri deli gibi verem savaş dispanserini aradığım, girip çıkmadığım sokağı kalmayan, son derece güzel bir semt...
Hrant Dink'in ölümü sebebiyle, dün ağzına kadar sivil polis kaynayan, herkesin üstünün arandığı semt.
türkiye'de açılan ilk bira fabrikasının ismi.
Eskişehir'de rakı,balık,roka üçlüsünün tek bulunabildiği mekandır.Fasıl içerir iki adet mekandan müdavimlerine ulaşır doktorlardaki mekanını üniversite caddesine taşımıştır bir diğeri hala doktorların bir arka caddesidir fiyatları kabarık olup pek öğrenci mekanı da değildir zira sahibi fazla öğrenci oluşumuna bile sinir olur hır çıkarır dayak yenilebilir akabinde...
bursa darmstat caddesi üzerinde bulunan şirin bir bardır.
sezen aksu nun yine mi çiçek şarkısında ismi geçen semt.
gece çok genç, arzular şelale
haber etsek o yare
gelse bomonti'den
şereflendirse bizi
olsak teyyare...
Şişli ile özdeşleşmiş mahallemiz. Eski nezihliği memleketteki genel gidişata paralel olarak bir hayli azalsa da, merkeziliği, insanlarının aydınlığı, esnafın çeşitliliği ve yardımseverliği ile gene de vazgeçilmezimizdir.
efes'in tuborg gold a cevabı niteliğindeki ürünüdür. her ne kadar %100 malt dese de aroması ya da tadında bir şey eksik sanki. bir turborg gold değil. glukoz şuruplu efesten leziz olduğu kesin. fakat yine de eksik. tuborg gold'u kesebilecek bir ürün değil.

şu an için tuborg gold liderliğini koruyor.
kadıköy moda'da bir güzel çay bahçesi idi. adaları kuşbakışı görebileceğiniz ender yerlerden biri idi. ne var ki; şehirleşme belasının burayı da boka çevirdiği bir gerçek. eski tadından eser yok şimdilerde.
vahşi kapitalizmin bir yansıması olan "ultra lüx" binaların tesisinin yarısından çoğunu yıktığı çay bahçesi. artık masa tesini oynamak bir hayal. çok yazık.
(bkz: eskidendi)
(bkz: bizim zamanımızda)
1890 yılında isviçreli Bomonti kardeşlerin fabrikasını istanbul da kurmuş olduğu
türkiye' nin ilk birasıdır efendim.
güzel bira.
şu sıralar dolabımda eksik etmediğim, gittiğim yerlerde de sık sık içtiğim biradır, tadını çok beğendim, mutlu oluyorum bu birayı içerken.
her efes birası gibi kendine has tadı olan içimi zevkli bira.
o'nla karşılaşacağımı umduğum mekan.
büyükşehir belediyesinin üzümlü ve fındıklı ekmediğin arada bir dilim alarak, yanına da bu enfes içkiyi içerek iyi bir tat yakalayabilirsiniz efendim. ekmekle bira olur mu demeyin ikiside arpa fln işte yakın şeyler. bu arada tekel birasıyla aynı mı içeriği merak ediyorum.