bugün

birkaç bölüm izlemiştim ve değerli bir yazar arkadaşımın devam etmem yönündeki teşviğiyle şimdi 5.sezondayım. vay be ne de çabuk bitiyorlar böyle. daha dün birdeydik. öhöm.

çozgo dozo mo ozloyorson hohooh çocok moson muhabbetlerinden sıyrılıp, onun keyfine varıp ve anlattığı şeyin derinliğini kavrayınca, diğer diziler yavan gelebiliyor. anlamlı diyaloglar ve ruhsal çözümlemeler içeriyor. bazen benliğime ayna tutması da ayrıca özel kıldı. neyse dağılmayalım. öhöm.

--spoiler--
canım övdüm diyorum, neyse az da karakter öveyim. p.carolyn'ı anlıyor ve kendisini takdir ediyorum. başkaları için her şeyi kolaylaştırabilirken, kendisi için tam olarak bunu yapamıyor oluşu, kalbimde ince sızı. fakat o p.c. ve üstesinden gelir. (acaba yalnızlık kedilerle bağdaştırıldığı için mi, p.c kedi?
neyse bu, şu an geldi aklıma. geçelim burayı.)
todd favorim. evet, favorim bu kadar.
diğerlerini de başka zaman överiz.

5.2.editi: diane üzdün.

5.6. editi: bojack üzdün.

6.15: bojack üzdün.

6.16: p.c mutlu ettin bebeğim <3
--spoiler--
mutlu etti, üzdü, düşündürdü. etkileyiciydi. ne bileyim ya, izlerken bitsin istemedim, son birkaç dakika kaldığını gördüm, sonra da müzik girdi.
ve bitti.

2.9.2021 edit: ikinci kere izleyip bitirdiğim ilk ve tek dizi olacaksın muhtemelen.
biraz garip olacak ama hayvanları gözardı edilerek bojack de dahil tamamen gerçek insanlarla cgi'siz aynı hikayeyi anlatan bir şey izlemek isterdim.

yani nasıl diyim artık kafamda kim kimin alegorisi olabilir diye bakmaktan diziyi takıp edemiyorum.

bojack'e bakınca aklıma bruce willis, nick nolte falan geliyor ama öyle winner bi geçmişi yok.

princess carolyn' bakıyorum lan diyorum bunu kimden modellemiş olabilirler.

todd da tanıdık geliyor.

keşke böyle bir şey düşünseler.

cgi ve hayvanları da olsa animasyonsuz halini görmek müthiş olurdu.

çünkü işin dram kısmı bir animasyona göre fazla gerçekçi.

sürekli kaybeden bir adam var, bu ne kadar yalan olabilir ki? at bile olsa...
görsel

Ah bojack seni o kadar iyi anlıyorum ki...
görsel
benim için bi diziden çok fazlası. bojack ile birlikte dibe, en dibe eşzamanlı vurduk resmen. ikimizin de hayatı her geçen gün bombok oldu. ne kadar çabalasak da başaramadık. bu yüzden bu dizinin bende yeri başka. normalde sevdiğim dizileri bikaç kez izlerim baştan ama bojack’i izlemiycem bi daha yarattığı o etkiyi kaybetmemek için. hayatımın en kötü dönemine iyi ki eşlik ettin bojack.
horsin around'daki at mı?
netflix ten türkçe dublajlı olarak izlediğim süper komik ve eğlenceli dizidir 2.sezon 5.bölümdeyim.
O at kafalıyı gebertmek istiyorum.

Enn sevdiğim canlı olan atlardan soğutacaktı, pislik.
Hayatımı skti. ''Everyone loves you but nobody likes you.'' oh shit...

https://youtu.be/hRIAt3-49UI
ağzıma sıçmış çizgi film. komedisi falan için izlemiyorum, 2-3 bölümde bir yapılan karakter analizleri ve geçmiş hesapları için. onlar da acıtıyorlar.
görsel
görsel
Bir kere yüzü gülmedi amk atının 6 sezonda... Bir kere ya...
Sırf bitişini ve akabinde düşeceğim o derin boşluğu biraz daha erteleme isteğim yüzünden izlemeye başlayışımın üçüncü senesinde finalini görebildiğim şaheser. Bu diziyi hakkıyla tarif edebileceğimi sanmıyorum. Üzerine yazılıp çizilen o kadar çok olağanüstü şeyler okudum ki gerçekten bu seriye gönül verenlerin nasıl bir duygusal mental çöküntü içersinde olduğunu düşünmekten kendimi alamadım. Her insanın hayatının doğru bir zamanında bu depresif ata rastlaması ve birlikte güzel bir yolculuğa çıkması gerektiği görüşündeyim. Mümkünse ruhsal açıdan depresif,inişli çıkışlı bir dönemde ise o kişi...
iyi bir kariyer ve iyi bir hayat kurma şansı varken elindeki paraları durmadan çarçur eden,alkolik, dağınık, ünlü olmasını sağlayan eski dostunu bir kenara atarak satan ve sahiplenip büyüttüğü üvey kızı ile sevişen pis karakter.

Dizi güzel,ama ben hayatımda bu kadar imkanı olmasına rağmen kendi ayağına sıkan bir çizgi dizi karakteri hiç görmedim.
Komedi dizisi.
güncel Önemli Başlıklar