bugün

ingilizce bıçak..
$erefsiz wampir avcısı .
kendisini vampirlerin umugunu sikmaya adamis bir yari vampir savascinin kah gulduren kah heyecanlandiran kah dusunduren anektodlarini anlatan belgesel film. yok lan saka belgesel degil, normal sinema filmi.

1998 tarihli stephen norrington filmidir. wesley snipes ise vampirlerin umgunu sikan kahramanimizdir. benim filminden cok soundtrack'i hosuma gitmisti. ama simdi gaza gelip te duvarlarda yurumeye calismadigimi soylesem yalan olur. canagi bile kiriyordum az daha.
(bkz: blade 2)
(bkz: blade trinity)
ing. bıçagın iki yüzü.
yarı vampir yarı insan olan blade in vampirlerle mücadelesini konu alan film. başrolde (bkz: wesley snipes) oynamaktadır. devam filmleri de çekilmiştir.
soundtrack'i ile "hanım, kılıcımı getir" diye bas bas bağırttıran film.
soundtrackleriyle efsane olmuş üçleme.
masa tenisinde Raketin tahta kısmına verilen ad.
helikopter pervanesi anlamında da kullanılır (bkz: rotar blade)
o kadar jan janlı silah yerine bir adet şarjlı floresan lamba taşısa daha hayırlı olacak kahraman. seviyoruz ayrı.
bir marvel kahramanı.
- bleyt abiiii bana bi yolluk yapp.
ilk bölümü etkileyen film. Sinemada film bitince herkes etrafina bakmistir önce bi. Bu kadar etkileyici yani.
bloodbath sahnesinin geçtiği unutulmaz ve serinin en iyi filmidir.*
adina mahmut tuncer tarafindan sarki yapilmis film karakteri*.

bladeim senin icin aglar miydim
bladeim sana gönül baglar miydim
*
bloodbath sahnesinin dışında bir numarası olmayan film.
Edward Cullen için geri dönmesi gereken kişi.
diğer çizgi romanlara konuk olmuşluğu vardır.
(bkz: spider man)
esas oğlanı vergi kaçakçılığı yüzünden hapse girdiği için serinin son bölümünde başka biri oynamış ama aynı tadı vermemiştir.
korku - gerilim filmi olmaktan daha çok müzikleri ve yarattığı özenti gençliği ile vasat bir amerikan filmi.
twilighte verilen değerin 10 katını hakeden yapımdır. saygı duymak lazım.
twilight kadar güzel olmayan film.
"vampirden kaçarken zenciye tutulmak" gibi, ironik bir temayı işleyen film.
"blade'im, senin için ağlar mıydım" söylemlerine konu olan kelime.