bugün

*sözlük aleminde kaçınılmaz durum. çaylak modunda geçerli sayılmaz (bkz: bkz vermek)
sozlukte cok fazla vakit gecirince normal konusma diline de sirayet etmesi sonucu komik duruma dusurendir.
bkz az lafla çok şey anlatmak için verilir bazen bazen tekrardan yazmamak için söylenmek istenenleri. bkz gereksiz yere verilir bazen. sözlüğe ait bir formattır bkz vermek. verilir.
(bkz: bkz vermek) .
çaylakken yapılmaması gereken şey. çaylaksınız menüsüne göre verilmemesi için özen gösterilmesi gerekiyormuş.
yeni gelen yazarlara katkı amacıyla bu konuyu kısaca anlatmak gerekir. ilk yazar oldugumda sene 1985 (şaka tabi) bkz vermekte inanılmaz derecede zorlanıyordum. diger yazarların bkz larına bakarak önce bkz yazıp iki noktalı işaretle bkz vermeye çalışıyordum ama olmuyordu tabi başka bir yazara sormak da benim için utanç kaynagıydı.

işte bundandır ki yeni yazarlar burayı iyi dinlesin;
önce bkz vermek istediginiz metin seçilir ve yukarda sıralanmış olan küçük kutucukların içindeki bkz butonuna basılır ve sonra eger sadece bkz'lı entry girildiyse başlıkla alakalımı sorusu onaylanır ve güzelce bir bkz verilir. oldukça basit bir iş olsada ilk gelenler için hayli zahmetli bir iştir.

(bkz: yemek hazır afiyet olsun)
(bkz: böyle)
(bkz: hayır böyle)
(bkz: )böyle olamaz.
anlatırmak istenen yalnızca bkz ile anlatılmak isteniyorsa, normal bkz, cümle içerisinde akışı bozmayacak şekilde verilmek isteniyorsa, gizli bkz, (bu biraz da oyunun seyrini bozmayan ama oyun durduktan sonra kartını gösteren hakem, şeklinde olabilir) birde işlevi hernekadar subjektifte kullanılsa, konu nun dışında bir durumu, anlatımı kolaylaştıran yıldızlı bkz, şeklinde kullanılabilir.
1. aç parantez " ( "
2. " bkz " yazılır
3. iki nokta üstüste konur " : "
4. bir boşluk bırakılır " "
5. bakınız verilecek kelime girilir. ör.: "galatasaray"
6. kapa parantez " ) "

(bkz: buraksaglanmak)
transformers filminde;

bumblebee'nin anlatmak istediği şeyleri radyo aracılığıyla uygun şarkıyı açarak anlatmaya çalışmasına fena halde benzettiğim olaydır. bkz. veren yazar sanki dilsizmiş, sadece kalıplaşmış sözlerle iletişim kurabiliyormuş hissi uyandırıyor.
az önce bi entry'de bir türlü gerçekleştiremediğim eylem.1 nisan şakası olduğundan şüpheleniliyor.

(bkz: yapıyolar efendim durduramıyoruz)

aha oldu lan.
yazara dokundurmak için birebirdir. direk yazdığın zaman moderatör siliveriyor.
(bkz: bakın demiyorum bakınız diyorum)
(bkz: pardon bakarmısınız)
(bkz: güzel paylaşım)
(bkz: artı rep)
(bkz: bakma demiyorum hobi olarak yine bak)*
(bkz: (bkz böylede olmaz))
recep tayyip erdoğan da konuşmalarında sıkça verir.
(bkz: bakınız değerli kardeşlerim)
(bkz: değerli kardeşlerim)
(bkz: bi kez vermek)
(bkz: böyle oluyormu)
(bkz: hayır böyle)
otu boku gammazlayan lakin gammazlıktan bihaber yazar arkadaşlarımız sayesinde yapılması neredeyse imkansız olan eylem.

ne sandınız amına koyayım robotçuluk mu oynayalım? başlığa cuk oturan bir bkz veririz adam sırf beğenmediği için çaaat diye gammazlar. oh ne ala lan. gerçi 3 aylık yazar adamı gammaz yaparsan böyle olur amk. biz burada geyik yapamayacağız habire tanım kasacağız, sen hit alıp paranın amına koyacaksın, en ufak şeyde de benim bkz'mı içi dolu olsa bile ''bkz amacı dışında hebele höbele'' diyerekten çöpe atacaksın. vallahi midem bulandı lan.

e madem veremiyoruz bkz falan, kaldırın şu amk fonksiyonunu gammazlar da rahatlasın biz de.
ota boka silinen orospu çocuğu hede. isyanlardayım amına koyim.