bugün

en az bunun kadar dandik olan bir başkası için;
(bkz: rc cola)
çocukluğumuzun popüler kola markası.. bununla bi de rc cola vardı.. pazarın pepsi ve coca cola dan arta kalan kısmını paylaşmaya çalışırlardı. hey gidi günler.
rus yapımı ağır makinalı tüfek
tüfeğin özellikleri:
kalibresi: 7,62x54r
mermi hızı: 825 m/s
ağırlık: 8,99kg
uzunluk: 1173 mm
namlu uzunluğu: 658 mm
mayon: 100, 200 veya 250 lik
dakikada atış sayısı: 650
bir büfeci arkadaşımın kampanyadan iyi bir stok yaptıgı ve elinde patladıgı ve satabilmek için kola makinasında coca cola yerine koydugu igrenc kola. *
asiti kaçmış kolanın marka versiyonu.
kim alıyor acaba bunları dediğimiz kolalardan
(bkz: RC kola)
gaziantep'te bir firmanın yakın zamanda bu markayla yeni kola üreteceğini duyduğumda eskiyi hatırlatacağı için sevindiğim, tadı aynı olmaz inşallah dedirten marka.
halihazirda icerigi cola turka tarafindan kullanilan eski kola markasi.
rus yapımı ağır makinalı tüfektir. su, toz, kar hiçbir dış etken kendisini etkilemez, suyun içine sok çıkar, tutukluk yapmaz... 1990lı yılların başında pkk tarafından sıkça kullanılan bir silahtır. tsk örtülü ödenekten aktarılan parayla 1992 yılında kuzey ırak'tan binlerce bixi satın almıştır. keza g3ler pkk ile mücadelede hantal kalmaktaydı... bixilerin gelmesiyle birlikte pkk'ya çok ağır darbeler vurulmuştur.
bixilerin alınma sebebi g3 değil mg3lerin (bkz: mg3) hantal kalması ve çok sık arıza çıkarmasıdır.yoksa bixi g3e göre çok daha hantaldır.g3 ve bixi farklı kulvarlardadır.bixi bir destek silahıdır.
yanlış anımsamıyorsam türkiye'de kutu kola olarak ilk bu piyasaya çıkmıştı. sırf kutu diye alır içerdik bizde bu sıvıyı.
tekrar piyasaya çıksa eski günlerin hatırına bir iki kez içeceğim kola. ben daha çocukken bir konsere mi tiyatro oyununa mı ne gitmiştik. susadım gittik baktık böyle afilli bir kutuda bixi cola satılıyor. nasıl bir hevesle aldım o güzel şekilli içeceği. çok şekerliydi gibi hatırlıyorum. tadınını pek sevmemiştim ama kutusuna hasta olmuştum. eve götürüp içine su koyup içiyordum. *
bir zamanlar okul kantinlerinde satılan özlenilen tat.
komando timlerinde bulunan makinalı tüfek nişancılarının kullandığı hertürlü iklim şartlarında çalışabilen, değişebilir namlulu, hafif makineli tüfek.
kurulması çok basittir bu silahın sadece öndeki iki ayağı yere oturtun ve kutu şeklindeki şarjorünü yerleştirin, bixiniz dakikada 650 mermi atmasıyla ölüm kusmaya hazır...
(bkz: sexy cola)
PKK'lı teröristlerce yaygın kullanılan hafif makineli tüfek namlusu.
gerçek adı:

(bkz: bkc)
Bir zamanların (bkz: mazot) u
(bkz: kanas cola)
evet iğrencimdir...
Mikayil Kalaşnikov'un tasarladığı ilk yapım yeri sovyetler olan makineli tüfek.

http://upload.wikimedia.o...1/PKM_DD-ST-85-01257.JPEG
(bkz: bixi cola)
m249 ile karıştırılmaması gereken hede.
geçmişte bir zamanlar ekseriya ilköğretim ve lise kantinlerinde veyahut yemeksiz ve sadece yüzde 90'ı krem şanti olan pasta ve çakma limonata verilen akraba düğünlerinde cam şişesinde sunulan kolaydı. Şimdi piyasada bulunmamaktadır bildiğim kadarıyla.