bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bir zamanlar* dersanemiz kantininde satılan tek kola olması sebebiyle, zorunluluktan içtiğimiz kola. şimdilerde kayıplara karışmıştır.
    2 ... dscsbz
  2. 2.
    küçükken markasını neden arsi diye okunduğumuzu anlayamadığım kola.
    2 ... sayborglardasever
  3. 3.
    (bkz: bixi cola)
    2 ... lefter
  4. 4.
    avrupa'da halen daha satılan kola.*
    1 ... elma
  5. 5.
    (bkz: kristal kola)
    1 ... chilavert
  6. 6.
    tum tesisleri cola turca tarafindan alinan ve su an cola turca adi ile uretilen cola markasi. formulunun ayni oldugu soylenir.
    -1 ... imhotep
  7. 7.
    çamlıca gazozlarının ürettiği kola idi kendileri. çamlıca gazozu işletmesini ülker devralınca piyasadan çekildi ve üretim tesisleri ile formulünü cola turka'ya bıraktı. ancak tat olarak aynı tada sahip değildir. rc cola daha şekerli kendine özgü bir tada sahip iken cola turka, coca cola'ya benzetilmek adına aynı formulde asit oynaması yapılarak piyasaya sürülmüştür. bu sebeple de cola turka denen içecek içildiği anda gerek damağı gerekse mideyi yakar bir haldedir. kısacası rc colayı coca cola'ya benzetme operasyonu tat bakımından aslında gayet başarısız olmuş, fakat reklam stratejisinin başarısı * ve ülker'in dağıtım ağının kuvveti sayesinde piyasada ciddi bir pazar payı edinmeyi başarabilmiştir.
    2 ... schenardi
  8. 8.
    Yazısı bir aralar bana çok karizma gelen kola markası.. Geçenlerde arkadaşlarla nostalji yaparken aklımıza gelmiş... Ah ulan o zaman kolanın bile tadı başkaydı dedirtmiştir...
    2 ... chili pepper
  9. 9.
    bir dönem bakkalda;
    - coca cola yok mu hüseyin efendi?
    + kalmadı apla pepsi verem
    - ayy onuda bizim çocuklar içmiyor
    + arsi verem
    - ayol oda çok geğirtiyor

şeklinde ki bir diyalogtan çok geğirttiğini anladığım cola markası.
    2 ... tttddd
  10. 10.
    kücükken kapaklarini dikip diger gazoz kapaklariyla oynadigimiz Royal Kola markasinin kisaltmasidir...
    2 ... kultursuz dinazor