bugün

inci sözlük sayesinde reytingi yükselmiştir. adam öyle bir paranoyaklaştı ki her arayanı incici sanıyor artık. soru sorulmaya kalkınca "ben bilmem, bana bunu sormayın" gibisinden yorum yapıyor. arkadaş hiçbir şeye cevap vermeyeceksen neden dinleyicilerin soru sormasına izin veriyorsun. bir de incicilerin yolladığı mesajları içinden okusana, bir yollarlar iki yollarlar sonra vazgeçerler.

bu adamla inci sözlük arasındaki ilişki ünlü olmaya çalışan manken adayıyla paparazziler arasında olan ilişkinin aynısıdır.
incinin beşinci yıldızı vatana millete hayırlı olsun. (bkz: inci acıtmadan miker)
incinin 5. yıldızıdır, gurur duyması gerekir.
ayrıca bir neslin bu adamın adını bilgin totberk olarak bildiği gerçeği ise bende kıs kıs gülme ihtiyacı uyandırıyor. tutamıyorum kendimi.
Anadan doğma değil sonradan olma ama sevimli bir futbol yorumcusudur.
her an itibariyle inci sözlük'ün saldırısına uğramaktadır. *
an itibariyle deli dolu programında zamparalığı çok kadınla birlikte olmak değil elindeki hoş kadını kaçırmamaktır şeklinde değerlendirmiştir.*
kısa kol tişört giydiği halde tişörtünü omuz kısmından sürekli yukarı doğru çeken*, ellerini indirmeden konuşamayan ve genelde mantıklı analizler yapan yorumcu.
incinin beşinci yıldızı olmuştur efendim.
futbol yorumcusu olmayı adamlık sananlardan birisi, oysa elini sallasan futbol yorumcusuna çarpar.

ayrıca bu adamı bu kadar destekleyip program yapmasını sağlayan güç ne çok merak ediyorum zira hiç seveni olmayan bir kişilik, sıkışınca da hemen aklına dava açmak ve polis geliyor.

yazık, türk medyası böyle insanlarla dönüyor işte.

gö.berkin hakkından inci geliyor anca yatsın kalksın dua etsin.
dün gece sabri' nin milli takımda sol bek oynamasına ilişkin yaptığı yorumla beni dakikalarca güldürmüştür;

'sabri' ye de çok takılıyoruz ama sabri de hak ediyor. hiddink sol bek oynattı mesela onu. muhtemelen kasetleri izledi, ortalarını gördü ve ''yok bu adam kesin ters kanatta oynuyor ,sol ayaklıdır bu'' deyip sola koydu onu.'
bu sıralar inci sözlük etkisinden midir bilinmez, radyo spor'daki programını telefonla arayıp konuşmanın g.t isteyeceği aşırı tepkisel adam. bir dinleyecisinin söylediği gibi; "seni sevmekle, sevmemek arasında bir yerdeyiz bilgin gökberk".
"Barcelona'nin en büyük sansi Adnan Sezgin'in Katalan olmamasidir" cümlesi ile gs'nin icinde bulundugu durumu cok iyi yorumlamis kisi.
futbolu gerçekten bilen, doğru teşhislerine mizahta katan gerçek galatasaraylı yorumcu.
görsel
radyospor'da doya doya(!) dinlediğimiz spor yazarı, saç ektirmesi dileğiyle.
unutulan spor yazarı.

bir dönem milliyet spor da yazmış, ntv ve trt de boy göstermiş kişidir. lakin ardındna habertürk vs derken nerde oldugunu unuttuk.
dün sky tv deki programında, telefona bağlanan bir izleyici' nin şu sorusuyla karşılaşmıştır. ''bilgin bey. 1975 yılında fenerbahçede 5 futbolcu kadro dışı kadı. bir süre sonra 3 futbolcu affedilerek kadroya dahil oldu. ama 2 futbolcu dahil olmadı. yani benim sormak istediğim şey.. eee! yani 1975 yılında bu 5 futbolcu neden kadro dışı kaldı? sebebi neydi? sonra affedilen 3 futbolcunun affedilme sebebi neydi?''
tam bu esnada izleyici nin sözünü keserek, soruya soru ile karşılık vermiştir.
''beyefendi siz gerçekten bu soruyu soruyormusunuz''
(ve sessizlik olur)
gerisi mi? e tabiki normal soru soranları azarlayan futbol uleması bilgin bey bu amcamızıda üstün zekasıyla alt ettikten sonra yayından almıştır.

benim kendisine bir tavsiyem olacak. hani siz futbol ulemasısınız ya. hani siz medya yayıncılık dahisisiniz ya. kamera arkasına asgari ücret+sigorta+akbil imkanlarını kabul edecek prezentabl bay veya bayan eleman oturtursunuz. arayan kişiler önce burada test edilir. böylece size 1975 yılında fenerbahçeli futbolcuların neden kadro dışı kaldığını kimse sormaz. mühendislik harikası bu fikrimi kendinize şiar etmenizi isterim. ha sen dalga geçecen reyting yapacan. o sizin bileceğiniz iş ağabey.
pazartesi akşamları radyospordaki programı bir dönem incisözlük tarafından ablukaya alınmış kişidir kendisi. yazıları muhabbetinden iyidir kanımca. genel toplum bakış açısı için;

(bkz: cıvık bacım afedersin)
radyosuna bağlananları kim olduğunu neden aradığını ayırt etmeden paylayan radyocu. programına gelen mesajlar komedidir, telefondakilerle yaptığı diyaloglar daha da komedidir.
bir programda gelen şu mesajla yardırmıştır.

tt arena nın açılışına ithafen.

hani mekan oynatıyordu.

imza: mustafa sarp , ayhan , barış , sabri ali turan.
(bkz: Men in Black)
ciddi şekilde ve acilen profesyonel yardıma muhtaç bir insan. kendisiyle doğrudan olmasa da dolaylı bir anımı anlatayım. bundan iki ya da üç sene önce,dini bayramlardan birinde boğaz köprüsü asya'dan avrupa'ya geçiş yönünde tıkanmış. öyle böyle değil,kilit. biz de arabaların içinde ya sabır çekerek beklerken emniyet şeridinden hışırı çıkmış yeşil bir land mi range mi bir rover kaptırmış gidiyor. direksiyonda da bilgin gökberk. polis durdurdu,dedi ehliyet ruhsat.bize de eğlence çıkmış, yanlarına yanaştık. bilgin diyor ki: yapma kardeşim beni tanıyorsun,üstelik trt'de programa yetişeceğim. polis pek kibar ve lakin kararlı.'' o sizin probleminiz beyefendi, kuralları çiğnediniz,gereğini yapacağız'' bilgin edepsizliği aldı eline,başladı ileri geri konuşmaya. polis sükunetini muhafaza ederken oradaki ağır bir abi patladı: '' ne artizlik yapıyorsun, herkes eşek bi sen mi akıllısın, başlarım senin trt'deki programından,ameliyata giden cerrah mısın ulan? '' bilgin arada polis olduğundan pek yasılmadı,hala kuyruğu dik tutuyor. derken ağır abi küfürden de beter darbeyi indirdi: '' ayrıca programın da çok kötü '' işte bu da böyle uzun bir anımdır.
merak edenler için, hatırladığım kadarıyla ceza kesilmişti. uzun lafın kısası; tv'de göründüğünden de sevimsiz bir insan.
birgün canlı yayında çok fena küfür yiyecek adam.
"şampiyonluk adayınız kim?" sorusuna "ya fb ya ts" şeklinde cevap veren kişi.

(bkz: adam einstein beyler)
futboldan anlamadan futbol yorumculuğu yapan insanlardan birisi.