bugün

bu marka klasik tükenmez kalem, ilk satışa çıktığı 1959 yılından bu yana 19 cent'e satılıyormuş. Enflasyona rağmen 57 yıldır fiyatı hiç değişmemiştir.
sevdiğim bir kalem markasıdır. ucunun kayganlığı, mürekkebinin kesintisiz akarlığıyla ve mürekkebin koyuluğuyla en iyi markalardan biridir. üniversitedeyken not alırken (hızlı not almak gerrektiğinden) çok işime yaramıştı bu bic kalemleri.
fransız menşei kırtasiye malzemeleri üreticisi.

bic deyince genellikle tükenmez kalemleri anlaşılır. kapak tasarımı çok ilginçtir. ola ki çocuklar tarafından yutulup soluk borusunu tam olarak kapatsa bile ucundaki delik sayesinde çocuk nefes almaya devam edecektir. en azından müdahale şansı için fazladan birkaç dakika. bu bile yeterlidir bazen.

görsel
bittiği zaman doldurulamayan, bir başka kapitalizm önderi marka.
plastiğin endüstride kullanımını en güzel biçimde yapmış şirket.
nedenini bilmeden sevdiğim markadır. ruhi mücerret mi oldum acaba?
16 yaşından beri sakal traşı olan ve bu süreçte mecburiyetten derby, permatik, wilkinson vs kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; daha kötü bir traş bıçağı yoktur.

geçen hafta kafasına kaşık attığım apartman yöneticisi beni traş etse, yüzüme ancak bu kadar sıçabilirdi.
görsel
yapışkanlı küçük not kağıtları da üreten firmadır. aman diyeyim almayın aldırmayın zira yapışmıyor.
tıraş bıçağı işinde gayet iyi firma. ancak son zamanlarda ürünlerini markette bulamıyorum. neden acep?
http://www.ilkdeneyim.com
dünyada tükenmez kaleme verilen kısa ad.bir bic ile yazı yazmak kişiyi dayanıklılığına göre orgazma bile sürükleyebilir....hele ki yeşili...hey gidi hey...
amina koyim senin e mi o senaryoyu yazan durzu. e mi? bi kere be sadece? lan senin yuzunden kac kere oldugum yerden tavana sicrayip takla attim. senin yuzunden atlet olacam lan. ellerin kirilaydi da o parlak fikri veremeyeydin, veya zihnin buzuseydi. allah cezayi verecek. peki ben senin o jiletini alir miyim? alir miyim ha? bok alirim, sen dah acok bekle. giderim 10 ytl'yi bayilirim elin emperyalist sovenist bilumumbaskanebokvarsaist'e yine senin jiletini. iyi mi oldu peki simdi? bak ne yaptin?
traş bıçağı olayında önceden de piyasada olan firmadır *. yalnızca tanıtım harekatını yeni yeni uygulamaya koymuşlardır.
3 bıçaklı kullan at traş bıçakları ile sektöre girmiş firmadır. sloganı ise yolunmadan traş'tır.

edit : Schizofrenne düzeltti beni, zaten önceden de sektördelermiş.
ingilizcedeki b.tch sözcügnün okunuşudur.
yıllarca kullandığım çakmak. 2 aydan biraz fazla gider küçüklerinin gazı. yakması filan çok rahattır, gazı bitmediği sürece başka sebeplerden ötürü asla yarı yolda bırakmaz. hele bir de bir özelliği var ki; paketten 3-4, bilemedin 5 sigara (ki bu rakam çakmağı pakete tepiştirebilme yeteneği kıt olanlar içindir. becerikli adama 3 sigara bile yeterli) paketin içince, sigaraların yanına iliştirebilirsin.

ama hayatıma bir zippo girdi ve aldattım onu. pişman mıyım? belki.

edit: yok lan pişman değilim. sokmuşum bic'e. kral zippo.
(bkz: pic)
emir cümlesi. biç şu otları diye devam ettirilebilen tek başına anlamlı kelime.
güzel kalemleri vardır.
ofis malzemeleri alanında başarılı bir fransız markası.
fransa'da önceleri bir marka olan,
sonradan ise tüm tükenmez kalemlere verilen isim..
bir çakmak markası.
(bkz: o bir dünya markası)