bugün

entry'ler (99)

yerim yurdunu

takım tutar gibi parti tutan, sözlüğü laçklaştırmayı hak bilmiş troll'ler tarafından atatürk düşmanı damgası yemiş bir dost.

kpss macerasınınn* hüsranla sonuçlanmaması dileğiyle.

ayrıca çay içmek için bizi ta ebesinin gözündeki kahveye kadar yürütmeyi çok sever.

hayat bu deyil

her ne kadar rabia tipi olsa da ismi rabia olmayan yazar. el birliğiyle kendisine rabia diye hitap edersek bu durumu değiştirebiliriz sevgili takipçileri, ne dersiniz?

dünya

bir neptün değildir.

cahil neptun

sözlük macerası çok kısa süren yazar. yazık..

battleblock theater

2 boyutlu, çok eğlenceli bir adventure oyunu. en güzel yanı ise linux ile de uyumlu olması. steam indirimlerinde 6 TL ye kadar fiyat düşüşü oluyor. şuan olmasa da indirim zamanı alınması gayet makul. pişman olmazsınız. hikaye modu zamanla sıkmaya başlıyor fakat beraber oynanıldığında gerçekten çok büyük haz alabiliyorsunuz. hatta oynamak isteyen olursa şahsıma mesaj atsın, beraber oynayalım.

steam sayfası şurada: http://store.steampowered.com/app/238460/?l=turkish

yazarların 5 yıl sonraki haline not

sen.. sen yine değişmişsin be birader. bırak artık büründüğün bunca kılık seni nereye getirdi? hiç.. ya kendin olsaydın ne olurdu? belki şuan olmadığın biri gibi davranmak yerine kusurlu da olsa aslen neysen o olup, ona bir şeyler katabilir, onu geliştirebilirdin. ama yapmadın. zor geldi değil mi? aslında seni anlıyorum. nasıl hissettiğini biliyorum ama idrak etmek zor gerçekten çok zor. peki o psikolog sana ne kattı? 7 tane hikaye anlatıcam demişti en son. 7 hikayeyi 7 seansta, üstüne pekiştirme ve bir de cila atsa asgari 9 seans daha gidecektin. saati 120 liradan 9 seans, 1080 lira. biliyorum sırf babanın içi rahat etsin diye gittin yoksa adamın bakışlarından anlamıştın zaten rol kestiğini. he bide o var. ne demişti sana? hmmm.. evet evet, zihin okumaktan bahsetmişti. karşındakinin senle ilgili düşüncelerini anlamak. bunu yapmamanı istemişti senden. sen de ona; "eğer yapmasaydım beni kazıklayacağınızı anlayamazdım" demek istemiştin hep. diyebildin mi onu? umarım üstüne basa basa söylemişsindir.

tanrı şimdi peygamber yollasa islamı yasaklar

yeni bir peygamber ancak son gelen peygamberin dini bozulursa gönderilir. evet müslümanlar sapıtmıştır belki ama sapıtmayanlar da var. hristiyanın, yahudinin de sapıtmayanları var. islam seni kapsamaz, zira hiçbir din seni kapsamaz. ancak sen onu benimser ve hayat felsefen haline getirirsen kendini onla özdeşleştirirsin. kuran bozulmadığı müddetçe yeni bir din gelmeceği gibi kuranın da bozulmayacağını allah ayetleriyle belirtmiştir. bozulduğunda ise kıyamet kopacaktır zaten.

gel gel gel gel hoooop

(bkz: anarya)

siyasi görüşün ne

"ben bir partiye atmıyorum ama parti sağa sola atıyor tutuyor." denebilir.

ömrümü yiyen f klavye

türkçe için özel olarak geliştirilmiş milli klavye çeşidimiz olduğundan, unutan kişinin türklüğünden şüphe edilmelidir. hoş, milli değerlerimizi savunan kim kaldı şunun şurasında?

arabanın içinde aniden beliren pis koku

yolda bir hayvan dışkısına basıp fark etmemiş iseniz eğer, o orada kurur. ondandır. malum bu karda çok başa gelen bir hadise. hayvancağız karı küremek babında sıcak dışkısını bırakıp eritmek istiyor oradaki birikintiyi. ama üstüne tekrar yağan kar bunu örtbas ediyor ve siz de birikintinin altında ne yaşanmışlıklar olduğunu göremiyorsunuz tabii. aslında kötü bi niyeti yok hayvancağızın sizi düşündüğünden öyle şey ediyo.

lisede yapılan hayvanlıklar

kitap okumaktır. hayatı akranlarından daha erken tanımaya başlayıp, yalnız kalıyorsun. büyük hayvanlık..

hayat bu deyil

çok zararlı besinler tüketen yazar.

sosis, kola, patates kızartması, bu mevsimde domates falan maazallah ölür gidersin bak demedi deme.

edit: salata mı o? kendini kandıran yazar.

bide bıyık altından bacaklarını da sergilemiş. masaya sığamıyorsun yeme artık!

uyurken yapılan ilginç şeyler

aslen var olmayan bir dili varmışçasına konuşmak.

+abi bi sus hele uyayalım lan!
-abuduk kubuduk dagaduguduk.
+he tamam.. *

hayat bu deyil

2015 te hatrıma gelen ilk yazar. hatrımı ***eyim..

ben bu yazıyı üstteki yazara yazdım

kadından delikanlı olmaz.

facebook

neredeyse 1 yıldır facebook anasayfasında yer yer "güvenli hizmet için" telefon numaramı sorar oldu. Ardından mobil uygulamasında ki mesaj bölümüne ulaşabilmek için munzam bir uygulama daha koyulduktan sonra nihayet sebebini anladım. hayır öyle ahım şahım bi' gizliliği de yok numaramın. bunu çok tabii telefonuma gelen bilinmeyen numaralardan biliyorum. ama yaptığınız ibnelik aga..

(bkz: kredi kartım yok hacı hayırdır ne borcu allasen)

aşk evliliği vs mantık evliliği

ikisi de değil. en iyisi herkes ihtiyacı kadarını görsün, doğan çocuklar mekteplere yerleştirilsin. bu şekilde robot gibi yaşarız. ne hüzünlü ne de mesudi duygular besleriz. herşey daha güzel olurdu inan.

rubleye yatırım yapmak

türk lirasıyla doğru orantılı yükselme ihtimali çok yüksek olduğundan, bir işe yaramama ihtimali yüksek.

ayrıca tarihe karışma ihtimali de türk lirasıyla doğru orantılı olduğundan, hiç bir türlü karınız yok. bence.

nuribaba we are a family

gelecek vadeden bir adet yazar.

bir diğeri için; (bkz: cahil neptun)