bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  hakkında en yarıcı yorumu bugün sefaköylü deli haydar'ın vermiş olduğu sorostitude... amaaan soros-solcusu oluşum, internet -sözde tarafsız- haber portalı.

  ahanda kardeşimizin yorumu:

  "yiğenim,

  ampüller kötüdür,

  ampül patlatmak için toplanan kalabalık tehlikeli ve ne yaptığını bilmiyordur,

  ama en kötüsü şerefsizlerden para alıp ampülleri çaktırmadan korurken utanmadan solcu ayağında geçinen sorrrros** şerefsizlerdir!" *
  1 -2 ... soul forged sin
 2. 2.
  http://www.bianet.org/index_root.htm

  BAĞIMSIZ iLETiŞiM AĞI ONLiNE HABER SiTESi.
  2 -1 ... a la folie
 3. 3.
  "medya bağımsız olmalıdır" diyen(kabulümdür) velakin kendisi gayet taraflı haber sitesi. ya delikanlı ol, tükürdüğünü yalama, ya da "kardeşim biz ondan budan fon alıyoruz, e tuttuğumuz taraflar da var, hem savaşta herşey mübahtır, bu yüzden tabii ki karşıt olduğumuz kişileri-kurumları suçlayacağız, kendimize gelince de sütten çıkma ak kaşık edebiyatı yapacağız, nede olsa enformasyon savaşı yaptığımız!" diye bir itirafta bulun, canımı ye, ama ikiyüzlü olma, en azından saygı duyalım denilesidir.

  başka sözüm ona bağımsız dalga için:
  (bkz: indymedia)
  -1 ... soul forged sin
 4. 4.
  (bkz: entelektüel ayı)
  ... dr cureklibatur ve bay arkin
 5. 5.
  hrant dink hakkında haber yaptıgı gerekçesiyle yargılanan haber sitesi.
  2 ... demokles
 6. 6.
  kürt sorunu konsunda insanlardan yol haritalarını bekleyen site:

  --spoiler--
  bianet okurları, Kürt sorununda barış ve çözüm için kendi yol haritalarını yazıyor. Siz de kendi "yol haritanızı" editor@bianet.org adresine gönderebilirsiniz.
  --spoiler--

  http://bianet.org/biamag/...4-cozum-icin-yol-haritasi

  Başkaları için de bir diyeceğin olsun
  Tasada ve bunalımda...
  ... filleri kurtaran adam
 7. 7.
  mailimi ele geçirmiş neoliberal internet sitesi.
  ... david addison
 8. 8.
  bu hafta içinde akp nin ileri faşizminden nasibini almış olan sitedir.
  -3 ... 1977
 9. 9.
  memleketle, memleket insanıyla, bolca sözünü ettikleri işçi, emekçi yığınlarıyla alakası olmayan ülkemiz solunun bir çeşidinin tipik örneğidir.

  bu solcu tipi sıkıcıdır. saçmadır. bir cacık da olmaz. zaten bir tür "ara geçiş formudur". geçmişinde "keskin" devrimcilik yapıp "liberalizme" kayan modellerin hemen hemen tamamı bu formdan geçmiştir.

  ağızlarından kadın hakları, eşcinsel hakları, bilmem kimin hakları, bilmem nenin hakları düşmez. "iyi ya herkesin hakkını savunuyorlar, ne güzel" dersiniz. ancak esasında bu tür haklar, avrupai kökenli bir "yolculuğun" izleridir. soğuk savaş yıllarında kutuplaşan avrupa'da iş yapamayan sol, kendini gerçek idealleriyle ifade edince, zora düşmüş; yavaş yavaş evrilip "çiçek böcek hakları" düzlemine geçmiştir. bunun çarpık bir yansıması da bizim memleketteki bu "yarı liberal solcularda" görülür. "kadın hakları" sempatiktir, zararsızdır. "eşcinsel hakları" iyidir, hoştur. kimse sizi sallamaz. kimse sizi sallamazsa başınız da belaya girmez.

  bizim memlekette sol kültür her ne kadar sıkıntılı olsa da, aslında temelleri sağlamdır. tecrübeler listesi de uzundur. bir sol gruptan "kadın hakları", "eşcinsel hakları", "azınlık hakları" falan laflarını "gereğinden fazla" duymaya başlamışsanız; bilin ki o sol grup bir ara geçiş dönemindedir. "beni bu solculuk işleri fazla zorlamaya başladı, ben yavaştan liberal kutba bir sıçrayış gerçekleştireceğim" demenin riyakar halidir bu.

  bianet de ertuğrul kürkçü ve çevresindeki bir kaç kişinin "memleketi değiştirdiği" böyle bir internet sitesidir işte. kürkçü ismi önemlidir. zira bizim memleketin solcularının zavallı halinin yaşayan heykeli gibidir kendisi. bir insanın; kızıldere'de samanlıktan saklanarak kurtulup, "yaşasın bağımsız türkiye", "yaşasın sosyalist türkiye" tezlerinden nasıl da "kadın hakları da olsa iyi olur canım", "ya şu eşcinseller de çok eziliyor", "sokak köpekleri zulme uğruyor, bu düzen değişecek" tezlerine nasıl da evrildiğinin bir örneğidir.

  esasında sorun, fikirlerin değişmesi hadisesi değildir. bunlar kişisel işler. bir insan dün sosyalist olur, ertesi gün liberal olur. kendi bileceği iştir. ama bunu bir tür "ara formda" yapınca biçimsiz ve ucube bir hal alıyor. yoksa ben bu adamlara "liberal oldunuz" diye kızmıyorum. bu ülkede sol öyle bir ezilmiştir ki, "solcu" kalmak başlı başına bir kahramanlık haline geldi. kimse de "niye kahraman değilsin?" diye suçlanamaz. ama şu solculuğu bırakıyorsanız, adam gibi bırakın. ikirciklenmeden, oranızı buranızı oynatmadan arkadaş. biz de her ne kadar fikirlerinize katılmasak da, saygı duyabilelim.
  1 -1 ... kekeme
 10. 10.
  artık gittikçe kürt milliyetçiliği yapan bağımsız haber sitesi.
  1 ... orcan