bugün

çok uzun zaman önce aspid markasına sahip olduğum bisiklet markası. babam ile gittiğim eminönü'nde almıştık. diğer bisikletlerden farklı olarak o direğin üzerinde duruyordu. az yarış yapmadım. şimdi kardeşim sürüyor. tabi o benden daha az kıymet biliyor. sıçtı batırdı bisikletin ağzına. çok doluyum sözlük. hala hava atarım 24 vitesli diye.*
sahibi olduğum bisiklet. "keşke olmasaydım lan." derim çünkü bu kalitedeki bisikletin bile ağzına sıçtım.
ardından çoğul bir nesne gelecekse eğer, beyaz kelimesinin italyancasıdır. tekil beyaz ise biancodur.
italyanca'da beyaz sıfatının bir çekimidir. Sadece çoğul eril isimler için kullanılır.

bianco: tekil ve eril
bianca: tekil ve dişil
bianchi: çoğul ve eril
bianche: çoğul ve dişil
vasat bebe bisikleti.
görsel

sadece kadroseti 4400$ civarında.
şimdilerde pek ortalarda görülmeyen,24 vitese kadar çıkabilme özelliği olan ve bünyesinde çift amasör denilen yaylı konforu barındıran bisiklet markası.
Asla sahip olamadığım, yaşıtlarımda görünce deli gibi kıskandığım bisiklet markası. Bütün çocukluğumu yeşil bmxle geçirdim. Onu da çok severdim ama bianchi'nin erişilmezliğinin tadı ayrı.
italyan bisiklet markasıdır. her ne kadar türkiye'deki modelleri vasat altı olsa da avrupa'da tanınan ve güvenilen bir bisiklet markasıdır.
sedona, merida, scott, ghost gibi markaların yanında play doh oyun hamuru kadar çocuksu kalan markadır. (bkz: sedona)
Üzülerek söylemem gerekir ki: kalitesi küçüklük zamanlarımızda geçerliydi.
scorpion çok güzel öneririm. Elimde olandır.

Renk olarak spice iyi gibi.

Seçim yapamadigim başlıktır.
Bisiklet sektörünün mercedesi.
italyan Bianchi'si ve Türk Bianchi'si olarak ikiye ayrılır, ülkemizdeki Bianchiler burada üretiliyor, markayı sonradan koyuyorlar üstüne, kalitesi ortalama. italyan Bianchi'si ise gerçekten çok üst düzey kadrolar üretir, fiyatları da bi hayli iyidir bu sebeple ülkemizde onların pazarı yok.
aynı zamanda dördüncü murat'ın yemekli sohbet arkadaşları arasında yer alan venedikli bir sohbet arkadaşının ismi imiş efendim.
(bkz: babam) bisiklet markası imiş yeni öğrendim.
güncel Önemli Başlıklar