bugün

en efsane modeli aspid ve aspid sx'tir.
bisiklet, kondüsyon $eysi, motosiklet ve bilimum alet satan satı$ firması.
en değerli karne hediyelerinden biridir.
sırf italyan ve bilindik diye yığınla para vermeyi tercih eden enayilerin markası.kadro dahil aynı özellikteki (hatta daha iyi) parçaları kendiniz toplasanız daha ucuza gelir.*
küçükken canımızın gittiği arkasından öylece bakakaldığımız bisiklet markası.
süper bir bisiklet markasıdır. bende aspid 18 vites 26 jant modeli vardı vede kesinlikle bianchi nin en güzel modellerinden biridir. tek sorunu ise frenlerin aşırı ses yapmasıdır. bunun başlıca nedenleri ise jantların siyah boya kaplı olması ve papuçların çok sert olmasıdır.
küçüklük hayali. ilk bisikletim olan bisan rambo'yu temiz bi biçimde son yolculuğuna uğurladıktan sonra "eski bisikletinizi getirin şu kadar indirm var bianchi'yi götürün" kampanysıyla 11 yıl önce edindindiğim 24 vitesli aspid sf-x modelinin hala bir arkadaşımın kardeşi tarafından kullanıldığı * bisiklet üreticisi. gerçekten sağlamlığına saygı duyarım.
http://www.cycleurope.no/.../Bianchi_Caal_8800_XC.jpg
tornet ve 3 tekerli plastik bisikletle başlayan çocukluğumuzun pinokyo dan sonraki durağı.
yurt dışında üretilen modelleri gerçekten çok kaliteli olan ama türkiyede yığınla sahtesi üretilen o yüzden kendinden nefret ettiren firma. orijinalleri 3 milyar civarındadır ki ben onun yerine kron xc4000 veya scott scale 40 öneriyorum. (daha ucuz-çok daha kaliteli.)
(bkz: aspid)
çocukluğumda babamın kafasını şişirmeme neden olan bisiklettir.**** çok hoş, aynı zamanda dayanıklı bi bisiklettir. ne yazıkki sahip olamadım,* dandik bi markayla avunmak zorunda kaldım.
o zamanlarda en değerli hediyeydi çocuklar için, şimdi varsa yoksa bilgisayar.
çocukluğumda çok kaliteli bisikletler üreten marka.
bir de shark modeli vardır ki zamanında zengin veledi bisikleti kabul edilirdi. benim de alın teri ile aldığım bisiklettir.
hey gidi günler diyerek bianchi bisikletlere değinmek istiyorum. ağbimin vardı bundan ama benim yoktu, uyuz 'oluyodum'. o kadar uyuz oluyordum ki 'r' yi unutacak kadar. bende kontra freni olan bi bisiklet vardı. minnacık bişeydi. arkadaşlarımla o mahalle senin bu mahalle benim gezerdik. mahalle felsefecisi heralde ordan geliyor. gezerken de ah ulan bi de şu bianchi olsa diye de iç geçirmeden günü bitirmezdim. olmadı işte olamadı. bisikletçinin kapı önüne dizdiği 11 viteslik bianchler tam bana göreydi. boyu boyuma huyu huyuma. arada sırada ağbimin koca bianchi sini kullanırdım daha hızlı daha zevkliydi ama ben küçüktüm. bu konuda fazlasıyla yakındıktan, yürekleri burktuktan sonra üniversitenin ilk senesinde aldım bianchi yi oh olsun. yurttan okula bisikletle giderdim. arada kız arkadaşlarımı önüme atar gezdirirdim. bi tur versene diyenlerin tipine baktıktan sonra verirdim. şaka şaka ne var lan herkes binsin bianchi ye. yaşanmışlık olur ne bileyim. böyle şehir tiyatrolarına falan benim bisikletle giderdim. havalı oluyodu hem. her evden çıkışımda bu gün sakin sakin, yavaş yavaş gidecem dememe karşın hep hızlı sürerdim. sanırım bu yavaşlama olayını birinin bana öğretmesi lazım. hiç kaza geçirmedim, geçircek gibi oldum son anda yırttım. bianch ya, kaliteli hani ondan. ramazan aylarında iftar vakti sıkışan trafik beni hiç enterese etmezdi. fiiyuu diye biraz da içten içe otomobillerin yanından gülerek geçer giderdim. kilidi olmamasına rağmen kimse de çalmazdı bisikletimi. gel zaman git zaman aa neden kilitlemiyorsun, çalarlar bak, onu orda bırakma diye diye son sene çaldırttılar bianchi mi. lanet olsun sürekli olumsuz düşünen bu insanlara. tüm negatifliklerini benim cici bisikletime yüklemiş namussuzlar. şimdi yine yayayım. benim bisikletimi bulan varsa göndersin lütfen. böyle mavi renkli, üstünde bianchi yazıyo, kornası kamyon kornalarından. başka da bi aksesuarı yoktu dikiz aynaları saymazsak.
herkesin küçükken hayalini kurduğu bisiklet.
benim de küçükken hep hayalini kurduğum ancak hep bir castello ile geçiştirildiğim bisiklet markasıdır.
14 yıldır aspid sf modeline bindiğim, lastiğinin patlaması haricinde tamirat görmemiş, vitesinin ve fren sisteminin hala orijinal olduğu, yüzlerce km. yola yıllardır bana mısın demeyen efsane bisiklet markası.
türkiye de orjinali yok denecek kadar azdır. herkeste sahtesi mevcuttur.
1885 yılında Edoardo Bianchi tarafından Bianchi S.P.A. adı ile kurulmuş, italya nın en şöhretli ve köklü bisiklet üreticisi. Şu an isviçreli Cycleurope A.B. bünyesinde bulunuyor, Reparto Corse serileri ve çelik lugged kadrosu Dolomiti hala italya da el yapımı olarak üretiliyor ancak geri kalan tüm serileri Asya da üretilmekte.

Gelelim Türkiye de gördüğümüz Bianchi çakmalarına. Yurdum insanı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı sevdiğinden ötürü bu manisa üretimi olan ve Bianchi S.P.A. ile isim benzerliği dışında bir bağı olmayan bisikletleri oldu olası gerçek birer Bianchi sanıyor.

Orjinal Bianchi direkt olarak hiçbirzaman Türkiye pazarına girmedi. 1992 yılında Türkiye pazarına Bianchi isminin sokulması ve ön pazar araştırması için, Türk Key grubu ile %50 ortaklık kurarak BIANKEY A.Ş. kuruldu ve Bianchi lisansı ile Manisa da üretime başlandı. Bianchi SPA 1997 yılında Türkiye pazarını yetersiz gördüğünden dolayı Biankey ortaklığını bitirdi ve 1997 yılında, Bianchi Bisiklet Sanayi ve Ticaret A.Ş. , % 100 Türk sermayeli bir şirket olarak Bianchi' nin Türkiye sınırları içerisindeki üretim lisansını aldı.

özetle, Bianchi S.P.A. nın ürettiği bisikletler hiçbir zaman Türkiye pazarına girmediler ve satılmadılar. Günümüzde Bianchi A.Ş. nin ise isim benzerliği dışında orjinal Bianchi S.P.A. ile en ufak bir bağı da kalmadı. http://www.bianchi.it ye girilip bakılınca Türkiye' de bir dağıtıcı veya bayiliğinin olmadığı da görülür.

uzun lafın kısası, türkiye sınırlarında satılan her bianchi, manisa' da Türk Bianchi A.Ş. tarafından üretilen çakmasyon bianchi' lerdir. Popçu tarkan ile türk kahramanı tarkan ne kadar organik bağa sahipler ise, bu iki benzer isimli firma da o kadar bağa sahipler. Zaten yurdum insanı logoları bile birbirinden farklı olan bu iki firmayı nasıl bir zannediyor hala da anlayabilmiş değilim.
adi bisiklet markları(1000 tl altı) arasında en iyisidir. dağ arazisine dayanıksız dağ bisikletleri üretmesiyle tanınır. hey gidi yılların thomisuss hey dedirtir adama.
italya'daki gerçek Bianchi'yi şimdilik tenzih edersek; Türkiye'de herkesin bir bok zannettiği manisalı dandik bisikletçi. Türkiye'de bisiklet denen icada ne kadar değer verildiğinin bir yansıması gibidir Manisalı bianchi. italyan Bianchi'nin Türkiye'de olmamasının sonucu gibidir. Yıllarca beş kuruş etmeyecek öküz ölüsü gibi metal yığınlarını bisiklet diye milletimize kakalamıştır. Hala da buna devam etmektedir; saf ve cahil milletimiz ise bu malları bisiklet alıyorum diye almakta ve bisikleti böyle ağır, çabucak bozulan, dandik bir metal yığını sanmaktadır. Türkiye'de bisiklet değer kazanmadıkça manisalı bianchi para kazanmaya devam edecektir.
türkiye'de üretimi manisa'da başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
bisiklet alınca akla gelen ilk markadır. genellikle pahalı olurlar.
türkiye'nin en iyi bisiklet üreten firması.
her çocuk hayalini kurmuştur.
ucuz bisikletlere bianchi çıkartmaları yapıştırırdı mahallemizin veletleri.