1. 1.
  ''beden eğitimi ve spor yüksekokulu'' anlamına gelir. çoğu üniversitede bulunan bir yüksekokuldur ve sınavlarına başvuru parayla yapıldığı için üniversiteler için çok önemli bir gelir kaynağıdır. ''beden eğitimi ve spor öğretmeni'', ''spor yöneticisi'', ''antrenör'' ve ''animatör''ler yetiştirir. ege üniversitesi, celal bayar üniversitesi, akdeniz üniversitesi, muğla üniversitesi, adnan menderes üniversitesi, dokuz eylül üniversitesi, pamukkale üniversitesi, hacettepe üniversitesi, gazi üniversitesi ve daha birçok üniversitede vardır.
  6 ... gerko
 2. 2.
  (bkz: marmara besyo)
  -1 ... serander
 3. 3.
  rahatlığın tüm hayatlarına yayıldığı,
  öğrencilerinin aşırı fırlama olduğu bölümdür.
  fiziksel yapılarından olsa gerek çirkini bile pek bir makbuldür;
  yalnız kişiyi suya götürüp susuz getirirler.
  7 -3 ... jansery
 4. 4.
  öğrencilerinin sürekli eşofmanlarla gezdiği bölüm.
  6 ... move!rat
 5. 5.
  (bkz: ankara besyo)
  -1 ... cranium
 6. 6.
  (bkz: istanbul üniversitesi besyo)
  -1 ... sacmasapan
 7. 7.
  (bkz: celal bayar üniversitesi besyo)
  ... player
 8. 8.
  balık tutarak, koşarak, dans ederek, hoplayarak, zıplayarak okul okuyan öğrencilerin toplandığı yer. çok zevkli dersleri vardır, bedensel bakımdan zor olan okul.
  7 -2 ... b butterfly
 9. 9.
  bazılarının hoplayarak zıplayarak ders geçtiği sanılan lakin diğer beden eğitimi bölümleriyle karşılaştırıldığında spor yöneticileri dönem içinde en fazla bir uygulama dersi alır .Daha çok hukuk,işletme,ekonomi,muhasebe,insan kaynakları,yönetim bilimi,tarih,sosyoloji ,fizyoloji,yer yer anatomi,halkla ilişkiler ve psikiloji gibi daha bir çok alanda bilgi sahibi olarak mezun olunan bölümdür.
  3 ... freckleface
 10. 10.
  koridorları ter kokan, erkekleri/kızları ayrı bi dünyadan gelme olan, sadece kaslarını çalıştıran keşke beyinde nöronlar değilde kas bulunsaydı dedirten insanların bulunduğu okul. *
  2 -9 ... lady in rose