bugün

besyo

günümüzde afedersiniz itin götüne sokulmaya çalışılan bölümdür. yahu arkadaş sen değil misin o kadar sporcuyla olimpiyatlara gidip göt olup gelen ? e neden bu ? şundan olabilir bak. alıp sınıf öğretmenini beden eğitimi dersine sokuyorsun onca besyo mezunu öğretmen ve antrenör varken. peki o 'tam donanımlı!, her branşın uzmanlığını almış!' sınıf öğretmenin ne yapıyor ? beden eğitimi dersinde çocukları dansa davet, yağ satarım bal satarım bıdı bıdı... oyunları oynatıyor. he pardon çocuklara spor yaptırıyorlar haklarını verelim sağa sola döndürüp çocukların gerizekalı olup olmadıklarını test ediyorlar, ulan 5 yaşında kuzenim var o bile dönüyor sağa bak deyince. takla falan attırıyorlar valla ne diyelim. neyse bunları herkes biliyor zaten bir arkadaşımdan da duymadım ben bugüne kadar beden eğitimi dersinde şu branşı işledik diye şu kuralı varmış bak hiç bilmiyordum diye. buradan besyocuların sesini duyuramam tabi ki tek başıma ama bir öğretmen arkadaşımız falan okursa lütfen rica ediyorum tamam yan alan hakkı verildi ama seçmeyin arkadaş beden eğitimi öğretmenliğini. 2012 yılında 4000 küsür seçmiş yan alan olarak bu mesleği. siz besyo mezunu o taze kanlar için kara bulutsunuz! konuşulacak çok şey var ama ben manşetleri geçiyorum sadece. bir de yabancı antrenör getirme duyumları var ki gülüyorum sadece. bugüne kadar yeteri kadar kullanmadın mı yabancı antrenörleri zaten ve eline ne geçti ? neyse allah yardımcımız olsun diyelim