bugün

sarhoş tiplerin her iki lafta bir dile getirdikleri ifade
'ben sarhoş olmam ama nedense iki duble çaktıktan sonra bütün insanların sarhoş olduğunu düşünüyorum' diyen bilge sarhoşların peltek peltek söyleyeceği pek manalı cümledir.
(bkz: ben içmedim bana içirdiler)
sarhoş olduğunda türlü bahane bulacak kişinin bir hoyratlık anında söylediği sözdür. bu sözü sarfeden kişi sarhoş olup trafik polisine yakalandığında donundaki mickey mouse'ı göstererek "ben sarhoş olmam, sarhoş olan miki'dir" bile diyebilecek kişidir.
(bkz: ucurtmayi vurmasinlar)
''siz benim güldüğüme bakmayın ben serhoş olmam'' diye giden yalanlar.
lafı söyleyenden sızmazlık raporu istenilmesi gereken olaydır.
her türk erkeğinin kurduğu cümle. onlar asla sarhoş olmazlar çünkü(!)
bazen;
(bkz: trafik kazasından önce söylenen sözler)

yine bazen ;
(bkz: ölmeden önceki son sözler)
-ya tikican buzdolabında unutulmuş bir şişe absolut vodkam var bu gece içicem yanlız içmek istemiyorum sen de gelsene.
+ ben sarhoş olmam boşuna uğraşma ev boşsa şimdi veriyim. *
(bkz: tikyim mikyim ama zekyim)
sarhoş olmak nedir bilmeyen direkt horuldamaya başlayanlar da vardır..
"hanladınız mı uleaaaaeyn, olmam! hıck!" şeklinde söylevlerde bulunabilen insanların ayıkkenki son sözleri..
... diyenden korkacaksınızdır. (bkz: ben içince kusmam)
çabuk sarhoş olan insanın sürekli tekrarladıgı cümle.
doğrusu; "ben köpek gibi sarhoş oluyorum hacı, 1 kadeh bile feci yapıyor, hani sadece sağa sola kussam iyi de, milletin karısına kızına asılıyorum taşkınlık yapıyorum, valla bu gece de sizi rezil edecem"dir.
(bkz: ben hiç olmam)
sadece biraz çakır keyifim diye de devam eder genelde.
(bkz: çakır keyif)
(bkz: götüyle içmek)
genellikle "ben sarhoj ölmam" şeklinde telefuz edilen cümle.
(bkz: valla ben çok pis olurum)*
sarhoşluğu, bir ruh uçuş hali, bir astral seyahat olarak gören bünyelerce söylenmiş olması kuvvetle muhtemel söz. yok ama kazın ayağı öyle değil dostum, kimse öyle kendi kendini sikecek kadar sarhoş olmaz, herkes çok az da olsa ne yaptığının bilincindedir. ona göre davran ele güne rezil olma/etme.
(bkz: batıl inanç)
(bkz: tarihteki en büyük yanılgılar)

erkeklik tarihinin en bilinen beylik lafıdır bu. ben dahil tanıdığım hiçbir erkek sarhoş olmaz. mertlik meselesi. nerenle içtiğine bağlı.

siktir lan. "zihnim açık da bedeni idare edemiyorum" diye savunması var bir de bunun. hiç gerek yok. mal meydanda.
Yok ben olurum. Sarhoşluğum güzeldir. Yolumu bulurum kırmadan incitmeden. Kapıyı muhakkak bulurum. Anahtar eldeyken deliğe denk getirmek zaman zaman uğraştırsa da, kapıyı açınca "bu kapıyı buraya kim koydu abicim ya, açılmayan bir kapı..." der yatağıma giderim.

3 gün masada kalan metin Akpınar'ın dahi yaş aldıkça artık etkilendiği için şişeleri azalttığı bir dünyada, ben sarhoş olmam iddiası, biraz gülünç.

Sarhoş olmayan yoktur, sarhoş olacak kadar içmeyen insan vardır. Nerede duracağını bilen.

Gün gelir duramazsın.
Kiminde 3 dubledir bu, kiminde 5, kiminde 8. Bir aşarsan, orada sarhoşluk sıkıntısı başlar.

Bizim de kendimize göre rekorlarımız vardı, maziye gömülüyor yavaş yavaş.

Bunun ilk emaresi ertesi gündür. Ertesi günün sıkıntılı geçmeye başlayınca, sıkıntı.
Sıkıntının Sonrası masada yaşanmağa başlar, eskisi kadar oturduğun gibi kalkamaz olursun.
Son evre, "artık bana yaramıyor" durumuna geldiğin zamandır. Burada kesinlikle içme sıklığını ve içki miktarını azaltmak mecburiyettir.
Genelde peltek bir konuşma tarzı ile, hafif sallanarak söylenen, en az 5 bira içtiğinizi gösteren cümle.