bugün

entry'ler (33)

cocukluk arkadasinin patronun olmasi

hazmı güç bir hadisedir. ama türlü atraksiyonla bu durumdan faydalanmak mümkündür. örneğin maaşına zam yapılmasını istiyorsan, patronun odasına bir torba dolusu misketle girerek aklını alabilirsin. o hıyar gibi oyuna dalıp "hehe yuttum seni!" "ahaha başı vurdum" diye çılgın atarken maaşını yakışıklı bir kıvama getirebilirsin.

yedik de geldik

+ kaynananız seviyormuş biz de tam yemeğe oturuyorduk.
- sağol müjgan biz yedik de geldik
+ bok gibi yemek yapıyorum değil mi?
- evet.

yagmurlu havada dolmusun durmamasi

dolmuşun tıkabasa dolmuş olması durumudur.

anlasilmamazligin dayanilmaz karizmasi

+ anlaşılmamazlığını çok karizmatik buluyorum hayatım.
- anlamadım.
+ anlaşılmamazlığını diyorum.
- "anlaşılmazlığını" demek istedin herhalde.
+ anlamadım.
- karizma işte kızım!

(bkz: anlayanlar anlamayanlara anlatsın)

guzel gunlerin gelmesini beklemek

(bkz: godot yu beklerken)

çocuk başak burcu olmasın diye sezeryanla aldırmak

halt etmenin daniskasıdır. ben şahsen bizzat kendimden biliyorum ki başak burcu olmak son derece güzel bir şeydir.
(bkz: burçlara inanmam burçsuz da kalmam)

kameranin ozellikle kizlari cekmesi

aklı başında her yönetmenin kameramana vereceği talimatlardan biridir. hatta yönetmen biraz daha ileriye giderek kızlara zoom yapılmasını istemelidir. hatta çok daha ileriye gidilerek, asıl konu unutulup, sadece kızlar çekilmelidir.

elektrikler gittiginde beliren kitap okuma arzusu

"kitap oku ki aydınlanasın" sözünü yanlış anlayan insanlarda oluşabilecek duygu hali.

itü sözlük

sitenin sahibi wondrous'un bile entryleriyle (giri) içine ettiği sözlük. tanım veya örnekleme içermeyen binlerce giriyi çok aramadan bulabilirsiniz. hele ki başlık yönlendirmeleri evlere şenliktir. itü sözlük'ün çok iyi tarafları da vardır, lakin bu saydıklarım soğuma nedeni olarak bir hayli yetmektedir.

annenin sadece misafire pasta börek yapması

sorun değildir. ani bir manevrayla bu durumdan istifade etmek mümkündür. şöyle ki; misafirin elindeki çatalın tüm hareketleri gözle takip edilir. böylece rahatsız olan misafirin yediği burnundan getirilir. aç kaldıkları için bahane bulup erkenden giderler. anne de kekler de börekler de sana kalır. afiyet olsun.

ereksiyon

otobüsle son durağa varmış olmanıza rağmen herkesin inmesini beklemenize ve "semih aslında iyi golcü, keşke daha fazla fırsat verilse... geçen sene bu aralar havalar daha bir ılıktı sanki..." gibi gereksiz şeyler düşünmeye neden olan durum.

bulgaristan göçmeni

çocukluğunun yarısını orada bırakıp gelenlerde bir parça burukluk gözlerinden okunmaktadır. para biriktirmeyi iyi bildikleri de bir gerçek. ota boka para vermezler. bir dayanışma içinde yaşarlar. tanıdıklarım hoş ve güzel insanlardır. severim kendilerini.

fotografa resim demek

diyenin ağzına sağlıktır. ara güler fotoğraf yerine resim der. bu durum dünyanın en iyi fotoğrafçılarından biri olmasını engelleyememiştir. resimden kasıt resmetmekse problem yoktur. ayrıca "resim çektim" demek de hatalı değildir. fotoğrafçı diyaframıyla, kadrajıyla, zamanlamasıyla, enstantanesiyle, bakış açısıyla birlikte "kendi gördüğünü" yakalamaya çalışır. yorumdur bu. resmetmektir.

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

burayı wikipedia sanmak, her küfrü ve cinsel içeriği kakalamak, bu yolla "çok kaliteli insanımdır, ay çok banal şeyler yazılıyooo" tribine girmek. tepkisini artı veya eksi oyla belirtmek yerine sürekli mızmızlanmak.

sabah ise gitmeyi unutmak

(bkz: unutma unutulanlar unutanları asla unutmazlar)

nesil fantezisi

benzer formattaki tüm sözlüklerde de yaşanan hadisedir. birinci nesil ikinci nesli döver, üçüncü nesil ikinci nesli aratır, dördüncü nesil altına sıçar vb. gibi anlamsızlıklara varan, hiyerarşiden gizli keyif alınması durumudur.

orphaned land

delikanlı metalcide göbek attırma isteği uyandırdığı için önce bir "bana neler oluyor" hali yaşatan ama daha sonra bağımlılık yapmasından şikayetçi olunmayan metal grubudur.

başlıkları alt alta okumak

tugba ekinci (5)
eyfel kulesi (4)
garipten gelen sesler

inadına türk filmlerine giden insanlar

eğer ki filmde mehmet ali erbil oynuyorsa inatlarından da vazgeçmeyi başarabilecek insanlardır.

aya irini

osmanlı imparatorluğu döneminde bu yapı önce cephanelik, 19. yüzyıl ortalarında da eski eserlerin toplandığı bir depo olarak kullanılmıştır. yapılan düzenlemeler ile 1869'da müze-i hümayun (imparatorluk müzesi) adını almıştır. 1875 yılında buradaki eserler çinili köşk'e (sultanahmet-gülhane)taşınmıştır. aya irini günümüzde kültür varlıkları ve müzeler genel müdürlüğüne bağlı bir anıt müzedir.