bugün

entry'ler (147)

cumaya gittim geliyorum yazıp gitmeyen esnaf

mahalle baskısını başından savmak için taktik geliştirmiş çakal esnaftır. bir müddet sonra yemezler ne yazık ki. cemaat tanır yoklamayı gözüyle bile yapabilir çünkü.

cem garipoğlu nun cezaevinde başına gelebilecekler

cezaevlerine sırf gözönünde bulunmadan öldürülsün diye bile gönderilebiliyor suçlular. Bir hırsız cezaevinde sorunsuzca cezasını çekerken, bebek katilleri, tecavüzcüler, özellikle sübyancılar araya gidiyor, öldürülüyorlar. kim vurduya gidiyorlar. eğer sıradan biri olsaydı bu suçla cezaevinde hükümlüler arasında cezai işlem uygulanabilirdi cem garipoğluna fakat bu katil istanbulun orta yerinde saklanıyor da biz yurt dışına kaçtı sanıyorsak vardır bir bildiği. arkası sağlamdır. sürttüren olmaz.

oruç tutmanın lezzetini artıran etkenler

çevredeki ramazan ruhu. istanbulda yok ama televizyorlarda oluyor en azından o tat. 1 ay önce dansözler çengiler varken ramazanda hacivat karagöz, iftara doğru,sahura eğri gibi gudik isimlerle ruhumuzu şad ediyorlar. oruç tutmanın lezzeti artıyor.

olmayınca olmuyor

(bkz: dont bother anymore)

karanlıkta entry girmeye çalışmak

Kablosuz internetin sadece tuvalette çekmesi sonucu, parazitliğin mığakoyma pahasına sinsice klozete mevzilenip laptop ışığının kör etme tehlikesi göze alınarak entry yazma çabasıdır. durumun çirkinliğinin ve ortamdaki koku basıncının farkındayım ama siz içimdeki entry yazma aşkının farkında değilsiniz. ağla1.

26 eylül 2009 uludağ sözlük kayseri zirvesi

fırsat bulursam bizzat, katılımcılardan bir iletişim numarası bulursam telefonla katılmama kesin gözüyle baktığım zirve. (katılımcılardan özel mesaj bekliyorum.) istanbul ayağı yapılacak mı diye sormak istediğim zirvedir bir diğer yandan. lord lucifer gelirse finansmanı benim tarafımdan yapılacaktır da demek istediğim..neyse. zirve.

insana kendini güvende hissettiren şeyler

kışın ağır yorgan,
yazın baksır.

yorganın altında kendimi çok güvende, baksırımı giyince ise çok rahat hissediyorum. evimde hissi oluşuyor. ne güzel.

bir insanın sevgisini kullanarak parasını yemek

(bkz: vicdansızlık)

eros un oklarını kaybetmesi

herkesin kafasını dinlediği bir dünyanın yaratılması için ilk adımdır. kimse yanlış yapmaz, kimsenin gururu kırılmaz, kimse incinmez lan. "bir insan gözü yüzünden yüz gün ardarda uyumamak" diye bir dize de olmaz. aşk olmaz. aşkın olmadığı yerde ayrılık da olmaz arkasında kalp kırıklıkları bırakan. ayrılıklar olur ama koymaz, herkes mantıklıklıdır, seçimler mantıklı gelir, vazgeçişler vazgeçilenlere koymaz. bu fikir neden benim aklıma daha önce gelmedi aq, şu okların işini görecek bir ekip kurmak lazım tez zamanda.

eh işte tuşunun popüleritesindeki artış

yazarlar arasında oy verme alışkanlığını yaymaya çalışırken verilen oyların taraftan çok, türk karakterini yansıtırcasına çekimserliğe kaymasıdır.

oy verin dedikçe artıyor bu eh işte oyu. artık yazarlar okumadan oy verme telaşında, eksi veya artı oyu yanlış kullanma korkusuyla çekimser hallerde oy sayılarını artırıyorlar. sanki bonus anasını satiym. nakit dönüşü yok bunun, yeni koparılmış goncam, çiçeği burnunda gencim. bir iş yapıyorsan, hayra geçsin. daha tanıdık bir tabirle sike sürülsün amq.

karakterin olsun, fikrin olsun. iyi veya kötü birşey düşün yazılan hakkında. son oylananların hepsi mi eh işte olur lan. otomatik oylayıcılar. 29 harf anlamlı kelime oluşturunca algılama zorunluluğu doğması bu kadar mı yorucu geliyor size, anlayamıyorum ki.

yapmayın etmeyin. eh işte demeyin. delleniyorum.

edit: ah bu ironi. bayılıyorum buna. eksi bile vermiyor adam. eh işteye basıyor. amuda kalkıp alkışlıyorum seni.

ilişkiyi kısa mesajla bitirmek

(bkz: bye)
oldukça kısa. ve çok anlaşılabilir.

alternatif hitap şekilleri

(bkz: erkek lisesinde okumuş dişi anofelim)

israfil suru üflediği anda söylenecek ilk sözler

"notaya yanlış girdi görüyo musun? türk san'at muğsikıysinde.." bülent ersoy.

altıncı nesil olup anket yapmamış yazar

uludağsozlukte yazar olup da anket açmayan veyahut anket cevaplamayan yazar bulunmamaktadır, bu nedenledir ki nesil ayrımı gözetmeksizin böyle bir yazarın varlığından söz edilemez.

cevap: yoktur.

ingilizce dersinden akılda kalanlar

(bkz: was machst du)
lan o almancaymış. ondan da zorlasan bir kelime daha çıkmaz. bu kalmış.

1 aylık müslümanlar

o 1 ayı bile başkalarına göre seçen müslümanlardır. yani herkes müslümanken müslüman olurlar.

üniversitede sevgilisi olmadan mezun olan öğrenci

kariyeri ve parası olan bir sevgiliye sahip olup rahat edecek öğrencidir.

düşün ki en iyi ihtimal seninle mezun oldu kız. iş ara iş bul, tecrübesizlik, maaşı az, sen askere gideceksin durumlar kel.. "ölme eşeğim ölme. yoncalar biter de yersin." askerden dönüyorsun, evlenilecek para biriktirilememiş. bekle ki birikim olsun.

okul bitmiş, askerlik desen çakı gibi. işe başlarsın acemiyetten. kariyerli bir hatun, işi gücü öğrenmiş, parayı yaşamayı da biriktirmeyi de akıl etmiş. okutup büyütüp bir de eş diye evime mi alayım? alırım işi gücü olan bir hatun, keyfime bakarım.

üniversiteyi sevgili sahibi bitirdim ben. sonuç değişmeyebiliyor. sonunda üniversite mezunu sevgilisiz adam da olunuyor. kriter değil.

dilinde piercing olan bakire kız

yanlış yeri deldirmiş kızdır. yani bence piercing dilde olmamalı, burunda daha şık. *

(bkz: pilav üstü musakkam)

(bkz: facebooklum) *