bugün

sanırım sözlükte direkt olarak "eksi verin bana, verin eksileri!!" demek imiş.
(bkz: ben arzu izmir 17 f)
izmirlilere inat, göğsümü gere gere söylediğimdir.
ağlama yavrum beni de ağlatacaksın *

yok daha neler, toplam nufusun % 15 ini oluşturup, sermayenin yarısına sahip, parlemento da % 40 larda temsil edilen ezilmişlik *

ezilmişliğiyle övünen tek millet olma hususiyetiniz bizi umutlandırıyor..
(bkz: ben tükürdüm)
(bkz: ben hönkürdüm)
(bkz: ben sümkürdüm)

(bkz: öbürüde gelmiş hani bana demiş)

edit : sakin olun kürtlüğüne bir şey demedik başlığın gereksizliğine dem vurdum sadece **
(bkz: benim kürtlüğüm)
bunu söyleyip tepki gören kişi, neden "ben lazım" diyen kişiye kimsenin tepki göstermediğini düşünmesi gerekir.
--spoiler--
yazıyla yeni tanıştığım yıllarda "kürt" kelimesi yasaktı.insanlar kendilerini veya birilerini tanımlarken "doğulu" derlerdi.kürtleri aşağılayan nice sıfatlar içinde en reveçta olanı "kuyruklu kürttü".
yazıyla haşır neşir olduğum uzun yıllar ise "kürtlere kürt denmeli mi,denmemeli mi ?" tartışmalarıyla geçti.
yazıyı kendimi iş edindiğim yıllarda ise kürtlere kürt demek yasak değildi.herkes canla başla bir uyruk bulmaya çalışıyordu onlara."kart-kurt,alt kimlik, üst kimlik" derken kürtlere kürt demek serbest artık bugün.

muhsin kızılkaya
--spoiler--
eee ne olmuş yani ? bende arabım orda burda başlık açıp sözlükte prim yapıyor muyum. diye söyleten durum.
slm asl pls'e verilebilecek cevaptır.
-ben kürdüm.
+burası da gazi üniversitesi.
-memnun oldum, aslında hepimiz kardeşiz değil mi?
+sıkıysa olma!
(bkz: ben sri lankalıyım)
vatanım Türkiye !!
(bkz: bende türk üm)
(bkz: Ben sana kürt olamazsın demedim)
kişinin toplum içerisinde, ırkını belirtmek amaçlı kullanmış olduğudur.
-ooooo uğur böceği naber lan?
-iyiyim ercan böceği. sen nasılsın halil böceği?

(bkz: erdil yaşaroğlu)

zorunlu tanım: bir sıfat tamlamasıyla gurur duyan adamın söylevi.
kürtlerin ırklarını belirtmek** için kullanabiliği cümle.

buna cevap olarak, sana kürt olamazsın demedik... diye başlayan cevaplar verilebilir.

(bkz: ben irlandalıyım)*
kart kurt seslerinin yansıması.
Aslında, ırk ve millet temelli tüm ayrımlara karşı olduğum için antipati duyduğum bir cümleciktir. Ancaaakkk, bu ülkede darbe sonrası insanların Kürtçe konuşmasının yasak olduğu, Kürtçe şarkı dinlemenin suç sayıldığı, ve bu insanlık dışı uygulamalara karşı çıkıldığı için binlerce Kürt' ün faili meçhullere kurban gittiği dönemler oldu. Öyle ki, cuntanın bir halk için ''onlar dağlardaki kart kurt seslerinden türedi '' dediği günler oldu.

Üzgünüm ama, yukarıdaki iletilerin bir kısmına bakınca aynı sürecin bazı zihniyetlerde süregeldiğini fark etmek zor değil. Bir insanın kendini ait hisettiği grubu ifade etmesi de gayet doğal bir haktır, tartışılması bile saçmadır. Almanya 'da yaşayan bir Türk' ün ''ben Türk' üm ... '' demesinin engellemesine nasıl ifrit oluyorsan kardeş, bu duruma da aynı reaksiyonu göstermelisin. Otur da düşün .
(bkz: o kadar kusur kadı kızında da olur) *
yanlıştır. doğrusu şu olmalıdır; ben kürt kökenli bir türkiye cumhriyeti vatandaşıyım.
aynı zamanda 7. nesil yazarlarla sevişmek istemektedir. iki nesil den fazlası sabiye sarkmaktır bence ama bunu sizin takdirinize bırakıyorum, entellektüel(!) libidosu yüksek, ha birde arı sokmasını beceremeyip kelebek dokunması hissi ile sevgilisini avutan bir kürt tür.
(bkz: türkiyede tek kimlik türklüktür efendiler)
(bkz: i dont give a fuck)