bugün

yeni sunnet olmuş erkeğin ilk sozu.
herhangi bir konuda manitaya ayar veren erkeğin,manitanın e sende şunu şunu yapmıştın demesine karşılık erkeğin vereceği cevap,erkeklerin yaptıklarını meşru kılmak için söyledikleri en popüler laf
bunu sık sık söylemene gerek yok kuşkun mu var dedirtecek cümle.
ben erkeğim,

iş yerinde köle, dağda askerim.

yatak odasında aslan olmam beklenir, oturma odasında kedi.

Ağlamaya hakkım yoktur. korkmaya da.. ne üzülebilirim ne de kederlenirim. okşanamam. sevilemem. dağ gibi durmalı, devrilmemeliyim.

pembe de sevemem. etek de giyemem.

kanalizasyonları ben temizlerim. tuzlada ben ölür, maden ocağının altında ben kalırım.

bu toplumun tüm pis işlerini ben yaparım.

herkesin "neden şiddet görenler hep kadınlardır?" diye sorduğu, sorguladığı bir çağda yaşıyorum. bunun üzerine teoriler vardır. makaleler yazılır araştırmalar yapılır.

ama kimse sormaz?

neden tüm tinerciler erkektir?
(bkz: ben erkeğim psikolojisi)
(bkz: 22 yaşında bir erkeğim elime kız eli değmedi daha)
(bkz: erkeğim beeen)
söyleme gereği duyuyorsan, erkek değilsin.
ben erkeğim psikolojisiyle yaptıklarını mazur gösterme durumudur.

sorumluluklarından kaçman için bunu belirtmen gerekiyorsa; evet sen erkeksin. bahane bulman gerekiyorsa da; evet sen yine erkeksin. hatta aferin sana.
(bkz: sen iyi ki kız olmamışsın)
(bkz: çok da sikimdeydi)
-ben çapkınım biraz.
+ben de öyle.
-ama sen kızsın, olur mu öyle şey? ne derler sonra sana?
+ne olmuş sen de çapkınsın, ben sana karışıyor muyum?
-e ama ben erkeğim.
+bi siktir git amk.
her yediği haltın sonrasında; bir çok erkeğin arkasına sığındığı, zavallılık göstergesi cümlecik...
bunu sürekli söyleme ihtiyacı duyanların; esas vurgulamak istedikleri ise "ben erkeğim değerimi bil sen kadınsın haddini bil"
Kemal Sunal'ın Şabaniye olması lazım, zoraki bir şekilde değiştirdiği dış görüntüsünün ağır depresyonuna çabuk alışmak veya kurtulmak için söylediği, unutulmaz replik. Önce ince bir sesle başlayan; "Ben erkekim, ben erkekim" daha sonra git gide kalınlaşarak ve maçolaşarak devam eden; "Ben erkeğim, ben erkeğim lan, ben erkeğim" diye devam eden anı *
çoğu kişilerce hançerlenenlerdir. ancak doğrudur, o erkektir. her türlü fındığı kırabilir, her çiçekten bal alabilir, gözükmez. ancak sen kizsun arkadaşum, senin deliğin var. gerçekler acıdır.
xy kromozomu taşıyan her insanın söyleyebileceği söz.

xx kromozomu taşıyan insanların söyleyebileceği söz için;
(bkz: ben kadınım)
ilk buluşmada hesabı ödemezse "cimri" sıfatını yiyecek,
ikinci buluşmada öpmezse hoşlanmadı diye düşünülecek,
üçüncü buluşmada "seni seviyorum" demezse vefasız bilinecek,
dördüncü buluşma olmazsa "işe yaramazdı" zaten denecek,

aramazsa aramıyor, ilgisiz bu olacak,
çok ararsa "bir saniye rahat yok diye arkasından laf edilecek,

bir gece arkadaşlarıyla buluşmak istese gözü dışarıda diye başının eti yenecek insan cinsinin, kendini ifade biçimidir.
(bkz: ispat et)
erkek olan insancığın kurduğu bir cümle. benim pipim var anlamına da gelir. dikkat edilmezse erkek kadın fark etmez, çok fena miker. *
(bkz: tecavüze uğramadan önceki son sözler)
öncelikle sevgili sözlük, sana şunu itiraf etmeliyim: ben bir keresinde çocukken apartman boşluğuna çıkıp "ben .bneyiiiiimmmm" diye bağırmıştım *, ve bu olay akabinde babam * kızgınlıkla sarfettiği: "bir .bne apartman boşluğuna * çıkıp 'ben .bneyiiim' diye bağırabiliyorsa ben de 'ben erkeğiiiiim' diye bağırayım, annen de 'ben kadınıııııııım' diye bağırsın, olur mu böyle iş!!! hede hödö vıdı vıdı" nidalarının ardından artık bu söz öbeğinin apartman boşluğunda veya sokaklarda kullanılmasının uygunsuz olduğu kanısındayım *. * çünkü ebeveynler ne derlerse desin haklıdırlar. ve kızgın olduklarında söyledikleri sözler de buna dahildir. *
"önümde bi kuyruğum var, başka da bi numaram yok."

evet, çok elzem marifetleri yok bu türün. yani en azından sandıkları kadar yok...
çükü olan er kişinini söyleyebileceği söz öbeği. özne ve yüklemden oluşmaktadır.*
cinsiyenitin bayan olmadığının vurgulanmasıdır. öyle ki ben erkeğimle başlayan cümle şöyle devam eder;

- ben erkeğim, karımı-kızımı dövme hakkına sahibim
- ben erkeğim, önüme gelenle yatabilirim ama sadece çapkın olurum (bunu bir kadın yapsa ne olacağını siz benden daha iyi biliyorsunuz)
- ben erkeğim, oğlumu serbest kızımı sıkı yetiştiririm
- ben erkeğim, dini de töreyi de istediğim gibi çarpıtabilirim
- ben erkeğim, dinin de törenin da en katı kuralları bana uygulunmaz

kısacası;

- ben erkeğim, istediğimi yaparım kimse de birşey diyemez!
(bkz: bkz)
dikkat çekmek için açılmış bir başlık daha. kalk siktir git buradan amk. ne yapalım karıysan erkeksen? yaz entryni siktir ol git sinirlerim yine tavan.
hayır erkeksin diyelim troll hesabın var gay mısın amınakoyim erkeklerin abazalık edip mesaj atmasından mı zevk oluyorsun ulan

edit: fazla entry girilmediği için açtığı başlıkta kendini ifşa eden yazarçük tanesi.

yazarçükü sevdim bak. bu saniyeden itibaren patentini alıyorum efenim.

edit2: başlığı canlandıran harun abi entrysini silmiş...üzdü.