bugün

gecenin bi körü uykuda da olabiliyormuş.*
Sırada beklerken arkanızdaki adamın üstüne yığılmanıza neden olabilir. Dikkatli olmak lazım.

Ayrıca caresini bilen nolur soylesin.
sürekli yakamda olan gariplik. sebebini az çok bilsem de bir türlü kurtulamadığım illet. ya tamam dönerde her an mı döner kardeşim. oturuyorum kalkamıyorum, ayaktaysam oturamıyorum. bir de sağa sola çarpıyorum kendimi ki evlere şenlik, önce bir gözünüz kararıyor, sonra acaip bir baş ağrısı, elimi atıyorum tutacak bir şey bulmak için varsa tamam, yoksa sorun. duvarlar bana tenis topu muamelesi yapıyor, o duvardan o duvara çarpıyorum kendimi,yanımdakiler gülüyor artık bana. tee allahım ya maskara olduk.
astigmat.
sıklıkla başıma gelen iğrenç bir illettir. fazla yemek yediğimde, yüksek tempolu aktivite icra ettiğimde, virajlı yolda ilerlerken ve en dandik lunapark aracında bile başıma gelmektedir. kişide kısa sürede ilerleyerek mide bulantısına sebebiyet verir, daha da ilerlediğinde istifra başlar ve size dünyayı dar ederek gününüzü cehenneme çevirir, sonuç ise yürüyen ölü modunda zombivari bir insan haline gelirsiniz.
gebze organize sanayi bölgesi yakınlarındaki arıtma nedeniyle zaman zaman duyulan kokudan meydana gelen dönmedir.

sene 2013,3. şurada 2014'e yaklaşık 0,7 sene kaldı. hala arıtmaları açık, kokulu ve çevre sağlığına zarar verir şekilde yapıyoruz. He arıtma yapıyor muyuz evet yapıyoruz.

tam bir doğulu kafası var bizde. bizi almasınlar amk avrupa birliğine falan. doğu birliğine de almasınlar. piç gibi kalalım biz.
ders çalışırken aniden "ayarlarımla" oynanmış gibi hissettiren dönmedir. umarım tehlikeli değildir.
tıp dilindeki adıyla vertigo.
iç kulakta bir problem dolasıyla yaşanabileceği gibi daha ciddi olarak beyin kaynaklı bir sorunu da işaret edebilir.
ayrıca meniere hastalığının en önemli bulgusudur.
hafife alınacak türden bir rahatsızlık değildir.
mide bulantısından daha tercih edilebilir olan rahatsızlıktır. türk film ve dizileri sağolsun başı dönen herkes hamile zannedilir ve bu şakalara maruz kalır. erkekler de dahil. *
tıpta ismi verigodur. Hafif olanı dizziness tir.
Otolit taşlarınıın yerdeğiştirmesiyle veya makülalardaki sorunlardan dolayı olabilir.
Hasta gözünü kapattıgında kendisinin , açtıgında ise etrafın döndüğünü söyler. Atakları 20 dakikadan uzun sürüyorsa meniere hastalıgıdr.
Mide bulantısına neden olur, dengesizlik de ekstrası.
bir noktaya bakarsiniz ama dunyaniz kayiyormus gibi heryer kayiyorsa , evet. basiniz donuyor.
Hayatımda ilk kez yaşadığımdir.bi de o an ayağıma kramp girmiş ki..
(bkz: vertigo)

ayakta duramama halidir efendim. bir haftadır başımdadır, sanırım ciddi düşünüyoruz kendisiyle... sürekli yataktayız kendisiyle, bir haftadır ayağa kaldırmadı beni.
Hamilelik belirtisi de olabilen hastalık.
Epilepsi nöbeti sonrasında ayağa kalkmaya çalışırken başa gelen talihsiz durum.
Bu sikayetini dile getirdiginde bazi gerzek arkadaslarinin bulantida var mi sorusunu sordugu durumdur.
Hoşa giden bir şeydir.

Bazen göz kararırken denge kayar,
Bazen de öylesine. Uçuyormuş gibi, yeri birileri ayaklarının altından çekiyormuş gibi hissedersin.

Tabi insanların üstüne düşmek de var... Neyse ki Yere düşmekten iyidir. *
ayaga kalkarken her zaman olağan şeydir. göz kararmasıda kardeşi gibidir, biri gelirse diğeri eksik kalmaz.
blendax'ın yarattığı etkidir.
ani tansiyon düşmeleri yaşayanlarının hayatının bir parçası olmuştur.
dönüşlerde yeni manevralar denemeleri insanda ürküntüye sebep olup soluğu hastanede almanızın nedenidir.
tansiyon düşünce döner, kansızlıkta döner bunların belirtilerini iyi bilirsiniz. bir kez farklı dönmeye başladı mı korkudan altınıza edersiniz.
gittiğiniz bir devlet hastanesi doktorunun yüzeysel muayenesi ile yazılmış vasoserc bıd kullanıp birkaç güne doplere gidersiniz.
Lanet olası illet.

Elimden telefonumu falan düşüyorum artık...
Az önce de ayakkabılarımı düşürdüm.
Arada yamuk yamuk yürüyormuşum zaten.
Çok sıcak bir havada gerçekleşebilecek ya da tansiyon düşmesi durumunda yaşanacak olan olaydır.
Böyle fır fır. Hayat ne garip fapurlar valan.
güncel Önemli Başlıklar