bugün

oyun için özel bir simülasyon yapılmıştır.

(bkz: yok artık)

link: http://www.dailymotion.co...gadget-show-sd_videogames
reklamları oldukça dikkatimi çekti oyunu indirdim ama oyunda bir sürü mantık hatası var oynadıkça farkediyosunuz.
COD'dan çok daha iyi bir oyun olmasının yanında, sahnelerde verdiği gerilim ve heyacanla hiçbir savaş oyununun, kendisinin yarattığı o büyük yerini dolduramayacağını belirtmiştir.
sınırsız mortar atma özelliği multi kısmının anasını bellemiştir, derhal bu sıkıntıya bir çözüm getirilmeli, birde oparation metro haritası orta yerde tıkanıyor ilerleyemiyor kimse bu iki durum dışında sınıfının en iyi oyunu.
o kadar boyuta rağmen oyun fos çıkmıştır. 2 günde inen oyun 2 saatte bitmiştir. bilgisayarı kasmaktan başka birşeye yaramayandır.
senaryosu her zamanki gibi çok kötü değil ama iyi de değil. oyunun grafikleri güzel tamam ancak senaryo da onlar kadar önemlidir. call of duty işte burda geçiyor zaten bf yi.
zaten senaryo yada single mod da yapımcılarının herhangi bir iddiası olmayan multiplayer oyunudur, single mod sadece eğitim amaçlı yapılmıştır, hatta bf2 de single mod hiç yoktu, bf yi single player oynamak için alan yada indiren yoktur herhalde, yoksa var mı?

öte yandan multi de, metro haritasında savaş orta bölümde tıkanıyor gerçekten, orada çılgın bir rpg savaşları başlıyor ve kimse çatışamıyor, bence o bölümde rpg kullanımı kaldırılmalı.
bir cod değil.
battfield vietnam'dan kötü olan oyundur. hiçbir serisi battfield vietnam kadar iyi olamaz, soundtrack'den tut zevkine kadar.
firestorm haritasında 521 metreden adam vurarak kendi rekorumukırdığım oyun, hemde bipodsuz.
(bkz: sv98)
senaryonun akışının black opstan arak olduğunu düşünmekteyim.

--spoiler--
en baştaki sniper bölümünde ne sıktı be adam, lan kimsenin kafa gözükmüyor ama yağı bol bulmuş arap gibi sık babam sık. bir de o mantes midir nedir, bana bakarak campo'yla konuşuyor, anlamadım nasıl bir saçmalık. bir it dalaşı bölümü iyi, o da olmasa kapatacaktım oyunu.
--spoiler--

kısacası şişirildiği kadar olmayan bir single player mode'u var. multi'sini bilmem.
cod vs. gibi 30 dk'dan fazla oynayamadığım oyun.

hay anasını avradını ya. sen bekle 13 gb indir. sonra oynayama.

mide bulantısı, baş ağrısı yapıyor. yataklara düşüyorum lan...
uninstall ı çalışmayan oyun.
evet bildiğiniz silinmiyor. saat 14:00 de arayan x isimli arkadaşın sesi öfke doludur.
"ulan 3 saniye de bir ölüyoruz varmı böyle malca bir oyun? öfke ile uninstall a giriştim fakat silemiyorum anasını satayım" der.
"yanlış yapıyorsun herhalde. olurmu öyle şey? 99 dan beri uninstall ı sorunlu bir oyun görmedim. ea böyle bir mallık yapmaz" dedim , evine gittiğimde hazin gerçekle karşılaştım. harbiden silinmiyor lan oyun?!?!?!

-mortar oyunu domine etmiş. yine...
-caspian border da hata verip windows a atıyor. diğerlerinde bazen oluyor ama caspian border da %100. ilk 2 dakikada "battlefield çalışmayı durdurdu" hatası geliyor.
-damage sistemi cod a anca saxo çekebilir. ne lan o öyle? adamın göğüsüne ağır makinalı ile ateş ediyorsun , 2-3 kez vuruyorsun .adam kıytırık pp200 gibi silahla seni öldürüyor.
-yıkılma falan yok. dağılın... beta diye kıvıramazsınızda bu sefer. zira beta değil. oyunda yıkılabilen obje sayısı birelin parmakları kadar. heryere sebil gibi gökdelen yerleştirmişler , hiçbirine bir halt olmuyor.
-oyunda adam gibi takım bulmak büyük mesele. ya eziliyor , ya eziyosunuz.
ayrıca ciddi ciddi hileci kaynıyor. lan adamlar ezilen takımda kalmamak için bile hile yapıyor kazanana geçiyor. ama siz geçmek isteyince "yok çok dengesiz oluyor :(" bana mı dengesiz oluyor %+t lalesi?!

-o kadar gerçekçidir ki pompalı tüfeğe dürbün takıp sniper niyetine kullanabiliyoruz. youtube da gördüğümde şakadır sanmıştım. bizzat yaşayınca daha iyi sövüyor insan. dice ben senin yaptığın oyunun...

edit:"pompalıya dürbün taksan bir işe yaramazki" diyenler için geliyor. öyle bir yarar ki! menzili uzuyor , sniper rifle gibin oluyor.

bilen varsa bir yöntem söylesinde kurtulalım şu pislikten.

en sağlam incelemsi ise bence şudur;
http://www.escapistmagazi...uation/4948-Battlefield-3
iğrenç bir oyun. ben ömrüm boyunca bu kadar sıkıcı bir oyun oynamadım, insanın canı sıkılıyor oyunu oynarken.
uludağ üniversitesi billboard'larında boy boy afişleri olan oyun. okul billboardlarının oyun afişi sergilediğini de ilk kez gördüm.
aralık ayında 4 adet battlefield 2 haritası eklenecek oyun. limited edition alanlara ücretsiz olacak.
zar zor yüklediğim ama sonun da oynayabildiğim oyun.

az önce başladım ve ilk 2 bölümü bitirdim. bence oyun fena değil. ben beğendim.
üniversitelerde reklam panolarında görülen oyundur. ea, bu oyundan tarihi kar etmiştir. sanırım daha ilk haftasında 500 milyon dolar gibi bi rakamdı.
rus keyinin 35-40 lira arasinda dolasan oyun.
bi arkadaşım avrupada satışa sunulmadan önce abd ile aynı gün kıbrısta bulmuş ve 5 saatde bitirip aq ne kısa oyunmuş ya dediği oyundur.
grafikler, gerçekçilik anlamında iyi oyundur. ama amacınız epik bir konu ise modern warfare serisinin yanına bile yaklaşamaz kaldı ki her şey yüksek çözünürlük demek değildir.*
istanbul üniversitesi'nde reklamları bulunan oyun. 1080p, "ultra" grafik ayarlarında son derece güzel grafikler sunmaktadır. her battlefield oyununda olduğu gibi multiplayer oynaması singleplayer'a göre daha keyifli olacaktır.
hala multiplayer modunda roket atar kullanamadığım oyundur.
nasıl alınıyor bu meret bilen bi anlatsın.

platform: xbox 360
single bölümünü beğenmezsem multisi ile uğraşmayıp dvd'nini çantaya kaldıracağım oyundur. beklentiyi bu kadar yükseltirseniz olacağı buydu. mw2 varken bunun mıltisine gerek bile yoktu bence.
bağrımı parçalamış, beni üzüntülere boğmuş hatta emo olmaya itmiş oyundur.

günlerdir oyunu origin'den indirmeye uğraştım, 1 megabit internetle anca 24 saatte filan iniyor. Benim oyunum da 3 günde indi. tam oyuna girmeye heves etmişken, appcrash hatası aldım, oyuna giremedim. hatayı gidereyim derken oyunu sildim ve bir 3 gün daha bekleyeceğim...

edit:Ve sonunda oynayabildiğim oyundur. lakin en fazla 30 saniye canlı kalabilmekteyim.