bugün

frostbite 2 gibi kasıntı bir oyun motoruna sahip oyuncuk. bu frostbite 2 yi kullanan bir de need for speed run vardır ki sormayın. bir oyun motoru bu kadar mı kasıntı olur. bad company 2'yi oynadık bakıyoruz görsellik açısından dağlar kadar fark yok. ne işse artık bf3 de koşarken nereye varacağımı anlayamıyorum. yani öyle yardırıyom bir bakmışım acayip yerlerdeyim. crysis 2 bile bu kadar uyuz değil arkadaş.

oyun karakterleri filan desen azcık daha blurlaştırsan animasyon filmine dönecek. senaryo desen zaten sikimsonik. şimdi bir de bf3 cü arkadaşlar cod serilerinde takım oyunu yok diyor. bunlar zaten özel kuvvet askerleri bf 3 deki gibi piyadeler değil. aslında mw 2 de ramirez'in takım, takım oyunu ile oynuyor. şimdi bu arkadaşlar oyunu basit seviyede oynadıkları için yardırıyorlar, o yüzden rambo gibi hissediyorlar kendilerini yoksa zor oyunda grup halinde ilerliyorsun.
mp oynayan sözlükçülerle birlikte oynamak istediğim, özellikle şekilli bıçaklama sahneleriyle son zamanların en iyi fps oyunu.

multiplayer oynayan varsa mesaj atsın birlikte yardıralım.
ortalama üstü bir cod'cu olarak başlanılması beyinde yeni nöron bağlantılarının kurulmasına vesile olan oyun.
hocam çok güzel tek kelimeyle grafikler silahın tepmesi araçlar uçaklar silahlar. bir de cod fazla bir bağımlılık yapmıyor ama bu feci bağlıyor kendine şu ribbon yokmuş bende onu alayım şu silahın acog'unu açayım derken gece 5-6lara kadar oynanıyor yani. ancak küçük haritalar pek hoş olmamış yapın devasa haritaları arkadaş ne kasıyorsunuz böyle. adam pecheneg'i çekiyor ana bacı kayıyor hoş değil yani.
keşke battlefield 2'de ki gibi offline haritalarda botlarla oynama imkanı olsa dediğim oyun. gönul uçak surmek ister, tank surmek, humvee surmek ister amma velakin ki öyle değildir campaing bok gibi afedersin. varsa yoksa online oynayacaksın aq.
biraz daha oynayıp tecrübe kazandıktan sonra bahsetmek gerekirse oyundan. TDM oynamayın spawn olayı leş. ha xp kazanmak için girebilirsiniz. hızlı xp kazandırıyor. 3-5 tane düşmanın arasında spawn olmak COD'a bok atan fan boyların her ne hikmetse hiç bahsetmediği şey. bununla beraber güzel bir dedicated server bulduğunuzda hilesiz milesiz rahatlıkla oynanır. veya bir kişi hile yapıyorsa da 64 kişinin arasında sana denk gelmesi çok düşük. Malesef ki çok ama çok sevdiğim lakin hilecilerin iyice arttığı MW'ye göre oynamak daha cazip geliyor bu aralar. delta force değil de counter vari oyun oynamak istiyorsa canım B.O ya veya ilk MWye geçiyorum, Delta force vari oyun istediğimde de bunu oynuyorum.

Ayrıca oyunun boktan yanı kimi haritalarda savaşların iki üç koridorda birbirlerine mal gibi ateş edilen oyuna dönmesi.adamın nerede olduğu belli, ne zaman çıkacağı belli eee haliyle reflekslik pek bir olay kalmıyor ki ben mw'yi bile koştura koştura oynayan bir adam değilim, sakin sakin oynarım lakin buradaki bu karşılıklı ateş etmeli çatışmalar baya bir sıktı. Ha bir de COD'un oyuncularına laf atarlar noob la bunlar diye fanboylar, BF3ün oyuncularının da pek farkı yok, hatta "tamam o tarafta 5 tane adam var, ben de sniperla bu tarafa ateş edeyim arkam sağlamda" dediğim onlarca kez o beş kişi arasından bir düşman sızıp beni öldürmüşlüğü vardır. Nereye nasıl bakacaklarını bilmiyorlar, keza keskin nişancı tüfeğinden dürbünü çıkartıp, susturucu taktığınızda götünün dibinden ateş etseniz nereden ateş edildiğini anlamayan tipler de çok var. Ha bir de fast vehicle respawnlı haritaların bolluğu da noob bolluğunun bir başka göstergesi. Adam sanki Tom Clancys hawx oynamak için girmiş oyuna fps lan bu? arada bir uç et de ne bu araç sevdası, devamlı araç tepesindesin.

ek: iron sight'a dürbüne falan geçmek için sağ tuşu cod gibi basılı tutmadan da ayarlanabiliyor ayarlarda, ben sonradan keşfettim, oyun ondan sonra özellikle de sniperda çok kolaylaştı, COD'dan, Counterdan kolay hale geldi sniper olayı, bc2deki gibi.
görsel
Dün akşam başladığım ve uçaklı bölümde çok fazla heyecanlandığım oyun,Grafikler, gerçeklik mükemmel, ilk bölümde sniperin attığı kurşunlar sanki içimde patlayacakmış gibi hissettim,, ama şu an rock a bilmem ne bölümündeyim ve acayip sıkıldım oyundan,, sanki yanımda kimse yokmuş gibi bütün düşmanlar beni vuruyor,, yanımdaki eleman sırtında adam taşıyor ama hedef hep ben oluyorum,,

bir codmw3 olamayacak oyun.
bugün arkadaşımın bana hediye ettiği close quarters paketiyle oyunun daha güzel olduğunu yaşatan oyun.
MW3 ile karşılaştırılmasına güldüğüm oyundur.Gidin ARMA ile falan karşılaştırın ama MW3 ne arkadaş? Karşılaştırma mı istiyorsunuz? Alın size karşılaştırma.

http://www.youtube.com/watch?v=omnaNt2fB6M
Senaryo modu için oynanmaması gereken, hatta senaryo modunu gereksiz bulduğum oyun. Oyunun gerçek dinamiklerini görmek için orjinal alınız ve multiplayer oynayınız. Silahlarında en ufak recoil bile olmayan, 10 adım uzaktan sniper rifle ile adam vurmaya ''sniping'' denilen oyunlarla kıyaslamayınız.
hikayesi cod kadar zevkli olmasada gerek grafik gerekse multiplayer modu olsun piyasadaki en iyi fps oyunudur.
multiplayer bakımından verdiği zevk ile karşılaştıracak olursak, mw3'ten kat kat daha iyidir. kalabalık ve geniş bir arazide geçen public savaşları gerçekten denemeye değer. ha ama ben kalabalığı sevmem no ks come vs kantırcıyım derseniz mw3 kesinlikle sizin için en iyisi. çünkü call of duty serisi bu oyunla karşılaştırıldığı zaman yalnızca single player, hikaye modunda ve 1v1 türünde öne geçer.

bu oyunda farklılık daha çok olduğu için mw3'ün sıradanlığını yerlebir ediyor. ayrıca patlamalarla oluşan kalıcı izler ve binaların yıkılması da oyuna zevk ve farklılık katıyor.

trolleri de olmazsa olmaz hani. youtube'dan full hd ve tam ekran ile izleyin derim. grafik konusunda mw3'ten daha iyi olduğuna ve sahip olduğu açık alan ve kalabalık savaşlarına bir kez daha şahit olun;

http://www.youtube.com/watch?v=YH-Go5FqSl8&feature=g-user-u
yeni yüklediğim ve ultra grafiklerde hiç donmadan oynadığım oyun. Grafikler muhteşem ama senaryo boktan mw3 senaryo konusunda eline verir, bir kaç görev yaptım ama hala bir bok anlamadım. Sesler gerçekçi bir yerlerden mermi gelir diye sürünerek dolaşıyorum ordan burdan mermi gelir diye iyice paranoyak oldum. oyun alacak kadar henüz zengin olmadığım için multiplayeri oynayamadım be sözlük, bir umut hediye bekliyorum.

edit: söylediklerimin hepsini geri alıyorum ben böyle boktan bir oyun oynamadım, kralsın cod.
Adam akıllı oynamak için hayvanî bir sistem gerektiren, grafikleri ile "ohaa" dedirten oyun. Bi' ara düşmanı filan bırakıp çevre detaylarına filan bakar olmuştum.
call of dutynin çıkardığı elite sistemine rakip olması için battlefield premium'u çıkartan ea'nin, battlefield adı altındaki son oyunu.

ekleme: oyunu psn üzerinden oynayan arkadaşlar, beni ekleyebilirler. headset sahibi olmaları tercihimdir, zira squad kurabiliriz. buyrun psn id'm: ottomanempire08
psn kullanıcısı sözlük üyelerinin bana isimlerini özelden söylemesiyle psnden arkadaş olacağımız ve ardından da kuracağımız squadla kahveden kalkıp adam dövmeye gider gibi önümüze geleni harcayacağımız oyundur.
Multiplayerde zaman zaman fps düşüşleri yaşadığım ve bunların pc den mi yoksa server dan mı olduğunu merak ettiğim oyun.
o 5 dakikalık ilk bölümle beni benden almış oyundur. kalbime indi daha da oynamadım.
cod'un yanında bile asla geçemeyecek olan oyundur.
grafikte codu geçen oyundur doğrudur. lakin her şey görüntü değildir. konu çekiciliği bakımından cod üstün gelmektedir. ayrıca silah hissiyatı olarak medal of honor dan bile kötü durumdadır.
silah hissiyatı, hayatı boyunca silaha en yakın sapanı görmüş kişilerce sorgulanan oyun.
artık sıkan oyun.
orjinal olarak oynadığım oyunlar arasından birisidir. online olarak oynandığında çok zevk verir. cod ile karşılaştırmak kendimce doğru değildir zira cod single odaklı bf3 multi odaklıdır. almayı düşünenlere tavsiye edebileceğim bir oyundur.
indirimden yararlanıp kaptım 57 tl den oyunu, paşalar gibi gtx 470 im le estiriyorum. ama ping olayı başa bela, ufak sapmalar 1e1 kapışmaları derinden etkiliyor. maalesef grafik beklentilerinizi yükselten bir oyun, diğer oyunların yüzüne bakamıyorsunuz gözünüz alıştıktan sonra. senaryo modu ne kadar vasatsa mp sistemi bir o kadar başarılıdır. keza ilk kez bana orjinal oyun aldırmıştır.

id : pharassios
orjinal 82 liraya aldığım oyundur. MW3 le aynı fiyattı. bunu seçtim. mw2 de küçük mapler sarmıyo aga. 3 nasıldır bilemedim. ama bu öylemi değil! çıkıcam dağa indiricem milleti. ben buyum. squad sahipleri noob arıyorsanız o benim.

edit: isyanlara gark oldum. 7 gb güncelleme mi olur lan.