bugün

Türk Milletini Yapmadıkları bir soykırım için ermenilerden özür dilemeye çağıran çetenin üyelerinden biri.

"Sayın ermeniler,Utanıyoruz kendimizden,Size yaptıklarımız insanlığa sığmayacak olaylardı,biz o kadar pis bir toplumuz ki 100 yıla yakın süredir hala bu konuyu inkar ediyoruz, konunun gerçekliği hakkında bizlere bilimsel veriler getirenleri de Baskın oran gibi ajan,işbirlikçi,damat feritin şimdiki versiyonu olmakla suçluyoruz.

Talat paşa yok mu;talat paşa biz o kadar pis bir milletiz ki,sizin teror örgütlerinizden biri hak ettiği şekilde öldürdü biz ise onun leşini Berlinden getirip Şişli abide-i hürriyetteki 31 mart vakası şehitliğine defnettik.Biz o kadar pis bir milletiz ki bu yıl onun getirdiği,cumhuriyetin ön provası,hürriyet devrimi Meşrutiyetin 100. yılını kutladık.O katilin O hitler bozması masum insanları katletme emri veren iki yüzlünün yaptığı devrimi".

Tamam baskın sen istersin de ben bunları söylemez miyim?
solcu numarası yapan türk düşmanı. sırf bir şeyler ispatlamak adına ermenilerden özür dileme kampanyası başlatan çakma sosyalist. sen sosyalistsen ben de karl marx'ın amcaoğluyum.
üniversitelerde türk dış politikası kitapları okutulan kendi kendine, kendi cemaatinden özür dileyen hoca.
fransa ermeni lobisinin destekçisi ve "ben ermeni soykırımını kabul ediyorum" açıklamalarını yapan kızı sırma oran ın belediye başkanlığı için seçimlere gidebilmek amacıyla "ermeni soykırımını türkler yapmıştır inkar edilemez" demesi üzerine baskın hoca'nın söylemlerinin iyi niyetli olduğunu düşünmek ya saflık kertesinde iyi niyet ya da bilakis düşünceleri techir adıyla bağdaştırıp ardından kabuğunu soyarak sürpriz yumurta misali atad'da son bulacak bir maratonun başlangıcına dem vuruyordur.
avrupa birlikçi, özelleştirme politikalarını savunup, kendine hala solcuyum diyen siyaset zararlısı.
'Ermenilerden özür diliyorum' zımbırtısında adı geçmesine çok üzüldüğüm ve kendisine yakıştıramadığım siyaset bilimci. yazık ediyor kendine ve imajına...
edit: yok la doğru yapmış. ben saçmalamışım...
'Ermenilerden özür diliyorum' zımbırtısında adının geçmesine çok üzüldüğüm ve kendisine yakıştıramadığım siyaset bilimci. yazık ediyor kendine ve imajına...
sömürge aydını.
Bu şahsın savunduğu fikirler dünyanın doğruları değildir. Fikirleri teoride haklıdır fakat fikirlerinin hizmet ettiği unsurlar, mensubu bulunduğu ve vicdani olarak çıkarlarını gözetmek zorunda olduğu ülkeye zarar vermektedir.*
taşın altında her daim pusuya yatmış bir vaziyette duran ezber bozucu, faşist terbiyecisi.

(bkz: sıkıysa kaldır taşı)
insanlığını unutmuş faşistlerce insanlığı tartışılır bir kişidir.
üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümlerinde zorla okutulan türk dış politikası kitabı 1. ciltte; ermeni sorunu yla ilgili ortaya attığı tezleri dilediği özürle çelişen hoca.
baskı altında dillendirilen tezlerinden ziyade bugün söylediklerine bakılması gereken bir insan, iki profesör.

radikal ii'deki bu haftaki yazısı kendisine yüklenen zavallılara cevap niteliğindedir. onlar bu cevabı nereleriyle dinler, kendilerinin sorunu.

http://www.radikal.com.tr...12.2008&categoryid=42
baskın hoca'nın kendi elcağızıyla yazdığı ermeni sorununun temelini, siyasi kullanım amacını anlatan muhteşem bir makale.. e madem düşünce bu nerden çıktı özür dilemek sen hangi sınıftasın diye sorduğum hocam.

--spoiler--
uluslararası alanda durmadan sıkıştırılan türkiye; hem ekonomik anlamda iran'a, askeri bağlamda da rusya'ya muhtaç olan ermenistan cumhuriyeti; hem de birincisini vatan ikincisini anavatan sayan türkiye ermenileri büyük zarar görecektir.

olaydan yararlanan yalnızca diaspora ve onun yaşadığı üçüncü ülkeler olacaktır. çünkü bunlardan birincisi soykırım iddialarına o ülkelerde asimile olmalarını önleyecek bir milli dava olarak sarılacak; ikincisi ise bunları hem ermeni kökenli oyları toplamak, hem türkiye'yi sıkıştırmak, hem de ermeni tasarılarını meclisten geçirmemek karşılığında türkiye'den ihale koparmak amacıyla kullanacaktır.

türk dış politikası cilt 1, sf 103;

--spoiler--

not: ellerine sağlık ellerinden öpüyorum hocam, bir de çelişmesen kendinle..
"bu adam insan ise insan değilim"
"bu adam solcu ise solcu değilim"
dedirten adam.
bugün kendisini dinleme şerefine erişeceğim kişi. merakla bekliyorum bugün neler diyeceğini...
"postmodern hain, iftira ve yalan kumkuması" demek baskın oran'a büyük haksızlıktır. haine hain demenin yasak olduğunu moderasyonumuz bir kez daha hatırlattığı için entry son haliyle iş bu şekildedir.
arayıp sormadığı öz kızından özür dilemesi gerekir, siteye gerek yoktur, bir telefon yeterlidir...
türkiye nin başına bela insan.
eski sosyalist yeni liberal akademisyen.
hiç yanıltmıyor ama daha boktanı hala solcu-sosyalist olduğu yalanına başvurmaktan vazgeçmiyor "solun ortak adayı"! Buyrun burdan yakın:

http://www.radikal.com.tr...hp?ek=r2&haberno=7871

sosyalist değil solcu hiç değil, bildiğin bayağı bir liberal. liberal denildiğinde 22 Temmuza kadar ne yaygara kopmuştu oysa. Hayat ne garip değil mi? Kuşlar, agaçlar, böcekler....

Valla aman şu günü de ezberimi bozmadan geçireyim diyorum, çat baskın oran çıkıp ezberimizi bozuveriyor, huzurumuzu kaçırıyor. şimdi bu öneri herkese parasız eğitim yerine zenginden para alıp fakire burs verelim gibi çekici bir pakette geliyor.. ve hatta burs değil de ileride bir kısmı veya tamamı geri ödenecek eğitim kredisi verelim diyor AMA.. üniversiteden mezun olan işsiz veya az maaşlı onbinlerce insan varken bu kredileri nasıl geri ödeyecek? Kaç tane zengin ögrenci alınacak okula fakir öğrenciyi subvanse etmek için? Bu sihirli formülde bir paralı öğrenci bir veya iki'den fazla parasız öğrenciyi zor subvanse eder. Bu durumda suni bir şekilde okulun 1/3'ü paralı öğrencilere kota olarak ayrılmış olacak ve çok daha kolay girecekler. Kime burs verileceği hesaplanırken ortaya çıkacak yüzlerce zorluk, hile, inceliksizlik şikayetlerin dağ gibi büyümesine neden olacak.. Ve bunların hepsinin ötesinde, bu kadar "mevcut sistem içinde rasyonel" ve pratik düşünmek yanlış. Eğitim sadece meslek sahibi yetiştirmek olmamalı. Aydınlanmayı sağlamalı ve güçlendirici olmalı. Eğitimin hak olması fikrine ne oldu? Ayrıca ben herkese evrensel yüksek eğitim istiyorum, gerekirse iş ve onurlu bir gelecek bulamayan bu eğitimli kitlenin de isyan etmesini istiyorum, 68'de olduğu gibi. Baskın Oran'ın eğitime yaklaşımı burada devrimci bir bakıştan tamamen ayrışıyor.
geçen yıllarda odtü'deki bir konferansta dinleme şansım olmuştu kendisini.

türkiye'deki azınlık hakları ve türkiye'nin demokratikleşmesi konusunda ders niteliğinde bir oturum kolaylaştırıcılığı yaptı.

sonra hrant dink cinayeti ile ilgili hrant'ı suçlayıcı cesareti cehaletinden menkul bir genç arkadaşın saldırgan sorusunu soğukkanlılıkla cevapladı.

ben onun kadar soğukkanlı olamayıp bu genç arkadaşı payladım, zira tek beyaz beresi eksikti.

sonuç itibarı ile o genç arkadaşın savrulduğu yer maalesef belli, baskın hocanın tarihte bırakacağı o güzel yer belli.

cehaleti ile övünen insanla sidik yarıştırabilmek için otlaşmak lâzım, sulanmayı beklemektense çiçek vermeye devam etmeyi yeğlemiş insanlarımızdan birisidir baskın hoca.

ben bu genç arkadaşı paylarken bana "lütfen soru-cevap olayına girmeyelim" diyecek kadar da ince bir insan.

kendisini dinleyip bilgi birikimi karşısında etkilenmemek için tek savunma mekanizması cehaletinize övgü düzmek olabilir. çoğunluk da alıştığı gibi bu kör dövüşüne devam ediyor.

ot en azından bu dünyanın doğal dengesi içinde üzerine aldığı görevi yerine getiriyor. ya içi kinle dolmuş sivilcelerin yaptığı ne? sadece kusma hissi uyandırmak.
türkçe'yi harikulade kullanan aydın. fikirleri tartışmaktan rahatsız olan geri kafaların sevmediği, bilgili alim.
boyu bi metredir.
zamanın islamcı+kürtçü ittifakından nemalanmak ve belki de bakanlık hayalleri içinde, inanç özgürlüğünün çimentosu olan laiklik ve türkiyenin çimentosu olan türk kimliğine düşmanlık besleyen ama lafa gelince inanç özgürlüğü insan hakları demokrasi diye bağıran pkk destekli türk düşmanı .
baskın oran'ın son zamanlarda yazılarında orantısız bir şekilde "allah, fesüpanallah, bismillah, çok şükür" ve benzeri terimleri kullanmasına şaşırmadım. aynı şekilde bir kaç liberal sol yazarın da son zamanlarda hem konuşmalarında, hem de yazılarında bunu keşfettim. bunu sanki "aslında bize böyleymişiz gibi ithamlarda bulunuyorlar ama biz öyle değiliz" demenin bir mesajı olarak verdiklerini düşünseler de, fazla tekrarın bünyede kalıcı hasarlar verdiğini söyleyeyim.

bir de baskın oran türkiye'de ezilenlere örnek verirken eşcinseller, kürtler, gayri-müslimler demiş ve ardından islamcıları da bu listeye eklemiş. evet yanlış okumadınız türkiye'de ezilenler listesine sermayeyi elinde tutan ve kafaları kızdığında kafaları bile kesen islamcıları da eklemiş. aferin baskın oran, sesin baskın olanın tarafından çıkıyor. yalnız sana bir şey söyleyeyim o baskın taraf seni hiç önemsemiyor. yarın ultra-milliyetçi bir parti iktidara gelirse nasıl davranacağını merak ediyorum. merak ettiğim şey onlara karşı sesinin baskın çıkıp, çıkmayacağı. yoksa orantısız bir biçimde otağı terimlerini mi kullanacak?