bugün

''hayırlı batmalar kalender'' denilesi katılımcı bankadır. galiba onun yerini ziraat bankası alacak.
meydey! meydey!

görsel
Fesimle beraber nasıl battığını zevkle izlediğim.
batmaktan kurtaramıyoruz. bata bata bil hal oldu hımına.
http://4.bp.blogspot.com/...1RxBcg/s1600/100_5035.jpg
devletin tüm imkanlarıyla seferber olup batırmaya çalıştığı banka.

rezillik diz boyu amk.

yalnız o işsiz kalacak insanları düşünüyorum da, vebali ağır be...
Acaba bu bankayı batırmaya kalkanlar insanların bu kadar kenetlenip de dimdik duracaklarını bilseler hiç uğraşırlar mıydı?
batmasın diye kenetlenenler halk değil, 3-5 paralelcidir. halkın seçimlerde daha çok kim için kenetlendiğini hepiniz gördünüz zannediyorum. kandırmayın kendinizi, bizi zaten kandıramazsınız da.

edit: doğruyu söylediğin zaman birilerini çok rahatsız eder ya, ama sen bundan zevk alırsın. işte öyle bir şey. konuşun bakalım, tek yapabildiğiniz konuşup sızlanmak.
Bir kuveyt türk değildir.
Bu ulkede devlet yetkililerine mahkeme kararina ragmen islem yapmama yetkisi verildi. Bu yetki yokken de yolsuzluk sorusturmalarinda savci talimati mahkeme kararina ragmen uygulanmadi.

O yuzden sasmamak lazim ama muhalefet partisi lideri basbakana bu banka hakkinda mektup yazip sorumlu olursunuz demis ve bu basina yansimiz. Cumhurbaskani banka hakkinda gereken yapilsin demis.

Kamuya acik bi banka bu. Fenomen fuatavni de dahil hakkinda spekulasyon yapmayan kalmadi. Batmayacaksa da batacak bu gidisle. Sahibinden'de parasi bankasya'ya ilanlari bile siradan yatirimcinin girisimlerini etkiliyip zarara ugratabilir. Bu entry de dahil.

Batar batmaz bilinmez ama buyuk bi tazminat alirsa sasirmam.

Bu banka paralel. Batsa umurumda olmaz, oh olsun falan diyebilirsiniz uluslararasi kararlar, hukuk bu ise bole bakmaz. Bu bankayi batirmaya calismak devlete atilan bi kazikmis gibi geliyo bana.
El birliği ile batiriyormusuz. Niye batirildigini bilmiyordum. Soyle bir okudum cemaat bankasiymis. Oh en iyi icraatimiz o zaman. Kahvemi yudumlayip batisini izleyecegim. Lakin issiz kalacaklara uzulmuyor degilim. Hak yoluna gittiler.
batsa da batmasa da rte'nin mağlubiyet hanesine yazılacaktır. rte'nin ve müridanının burnunun sürtüldüğü her pozisyon bana uyar. onun dışında param yok ve benim için bankaların hepsi bir.
(bkz: bi batmadınız amk)
Maaşımı çektiğim banka o yüzden hakkındaki haberleri kaydıyla takip ettiğim banka.
banka hortumlamayı ağzına dolayıp banka batırmayı düşünen bir dünya liderinin olduğu ülkede bu düzende yaşaması zor.

ancak bu banka eğer batırılır ise bunun sonuçlarının ekonomide nasıl görüleceği ise korkutucudur.
uzun adamın korkulu rüyası.
rte konuşup hükümet üstüne gittikçe batacağına çıkan banka. gerçi batsa da batmasa da artık bu saat'den sonra rte ve hükümet in hanesine eksi puan olarak yazılacaktır.
rte nin inadının, hırsının, düşmanlığının mantığını esir aldığının göstergesi!

uzun zamandır açıklama yapıyordu. bugün son bombasını patlatmış!

--- alıntı ---
Dün bir açıklama duyuyorum çok enteresan ve örnek, o da manidar. işte 2000'li yıllarda malum 26 bankanın battığını söylüyor beyfendi, şimdi diyor bir bankanın batırılması için çalışılıyor. Bir bankanın batırılması için çalışılmıyor. O banka şu anda batmış zaten. Fakat bu, taşıma suyla ayakta durmaya çalışıyor. O, 26 batık bankanın olduğu dönemden biz farklı bir finans dünyasını devraldık. Şu anda bankalarımızın geldiği nokta çok açık net ortada. Şimdi bu batan böyle bir finans kuruluşunu, biz de o dönemde olan yanlışları tekrarlayarak aynen devam mı ettirelim?
--- alıntı ---
http://www.haberturk.com/...-tusiadda-onemli-mesajlar

bu açıklama alenen suçtur!

2 gün önce de "bank Asya tahtası açıldı, dip yapma süreci var. Burada bir gerçeği görmek lazım. Böyle taşıma su ile değirmeni döndüremezsiniz. Bankacılığın kendine has kuralları var. Ona göre top oynamak zorundasınız. istediği zaman vatandaş parasını çekebilmeli. Eğer vatandaş parasını çekemez hale gelirse, sermaye rasyosunda ciddi bir kapanma var demektir. BDDK'nın atması gereken adımlar var.

Hangi maddeyi uygular bilemem ama benim de ülkemin birliği, dirliği için bir yere kadar işi takip edip gerekli bilgiyi almam lazım. takipteyiz. BDDK karar vermeli ve buna göre adım atmalı. Aksi takdirde bunun sorumlusu BDDK olur"" açıklaması yapmıştı!

http://t24.com.tr/haber/e...a-kararini-vermeli,270841

bakalım bankacılık kanunu ne diyor?
Bankacılık Kanunu MADDE 82:
"Hiçbir organ, makam, merci veya kişi Kurumun (BDDK) kararlarını etkilemek amacıyla emir ve talimat veremez.
Madde 74 :5187 sayılı basın kanunda belirtilen araçlarla ya da radyo, tv, video, internet vb yayın araçlarından biri vasıtasıyla bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebielecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz
74 maddenin cezası: 1 yildan 3 yila kadar
hapis ve bin günden ikibin güne kadar adli para cezası!

rte cb olduğundan bu cezalardan yırtabilir ama onun gazına gelen ak gençliğin başı ağırabilir!
bu banka batsa bile uluslararası mahkemeler türkiye'yi yüksek bir tazminata mahkum edecek gibi görünüyor!
olan yine vatandaşa olacak yani!

not: bankanın genel müdürü tv'de açıklama yaptı. "bankamızdan parasını çekemeyen bir kişi bile yok" diye!
http://gundem.bugun.com.t...se-etmesin-haberi/1259968
(bkz: rte nin kuru sıkı atması) düşünüldüğünde sabah, takvim, akşam, gizli arşiv vs. havuz medyasının yeterli olmadığını ve rte algı operasyonunu artık bizzat yürütüyor diyebiliriz.
batırılmamak için ekstra yatırımların yapıldığı banka. yalnız reyiz'in tepesi atarsa hukuksuz bir şekilde batırır ve arada kimler kaynamış takmaz bile!
kağıtları borsada tekrar işleme kapanmıştır.
hesaplarında kanuna aykırılık olsa çoktan anasını bellerdi bu kitapsızlar.
hisseleri yükselişe geçince hükümet tarafından senetleri işleme kapatılan banka. ne oldu düşürdüğünüzde sorun yoktu yükselişe geçince mi oldu?

ayrıca; iski ile otomatik ödeme talimatı iptal olan bankadır. devlet kurumlarına bak hele babasının peşinden gidiyor.

demekki neymiş istenilen adam vezir edilirken istenilen de rezil ediliyormuş.

(bkz: ileri demokrasi)
(bkz: burası türkiye)
18.09.2014 tarihi itibarı ile yine batırılamamış banka.

bugün de batmadı. *
geçenlerde icraya vererek benim de kendi çapımda bir darbe vurduğum bankadır.
http://ekonomi.haberturk....-acar-misin-kapatir-misin
gülen cemmaatine yakınlığı sebebiyle hükümetin ve hükümet yanlılarının paralarını çekerek ve önlerine birçok engel çıkartarak batırmaya çalıştıkları banka.
haksız yere batırılmaya çalışılan banka. eğer bu banka batarsa bilinki cemaatin en önemli kolu kırılmış demektir, ancak şunu da unutmayınki bu halk her zaman mazlumun yanında yer almış ve zalim mutlaka yaptıklarının hesabını vermiştir.
güncel Önemli Başlıklar