bugün

entry'ler (1734)

ikariam

bırakmak isteyen arkadaşlar bana hediye edebilir, şimdiden allah ne muradı varsa versin.

fly me to the moon

Telefonumda muhteşem bir coverı olan şarkı. Yalnız hanım kız kim, bir türlü bulamadım. Sanırım bazı şeyler bilinmezken güzel.

halkların demokratik partisi

Halklar derken sadece Kürtlerin kastedildiği kürt milliyetçi partisi.

lithium

Knight online'dır. Ne alaka diye sormayın.

atatürkçü yazarlar

pulvis isimli yazarın da dahil olduğu güruh. hatta şunu der:

'atatürkü diğer insanlardan ayıran şuydu: o insanlara bir fikir bırakmamıştır. çünkü fikirler zamanla değişebilir, önemsizleşebilir. o insanlara aklın kendisini bırakmıştır. çünkü esas olan akıldır, akıl dinamiktir, mantık ve idrakle doğruya ulaşan gücün ta kendisidir. atatürkü zaman geçtikçe gövdesini aşan ve devleştiren de budur.

Paşamın ne güzel söylemiş, eğer bir gün söylediklerim bilimle çelişirse bilimi seçin!

seçim sizin.

9 nisan 2018 abd rusya krizi

2 gün geçmesine rağmen suların bir türlü durulmadığı gerginliktir. an itibariyle akdenizde rus donanmaları gözükmektedir.

iki günde olanları özetle: rus general poznihir yarın duma'ya gireceklerini açıkladı.

trump, rusya, suriye'ye atacağımız füzeleri vuracakmış. hazır ol rusya füzelerimiz geliyor. halkını gazla öldüren bir hayvanla ortak olmamalısın, rusya ile ilişkilerimiz hiç olmadığı kadar kötü ve bu soğuk savaş'ı da içeriyor. dedi.

rusya dış işleri bakanı afrini rejime teslim etmeliyiz dedi, dışişleri bakanı çavuşoğlu afrin rejime teslim edilemez dedi.

bu restleşme ile ilgili türkiye sorunlar askeri yöntemlerle çözülemez dedi.

9 nisan 2018 abd rusya krizi

An itibariyle ortalık karışmıştır.

http://www.hurriyet.com.t...derse-vuracaklar-40798804

Özetliyorum: Olayları tırmandıran ilk olay Suriye rejiminin kimyasal silah kullandığı iddiasıydı. Bununla birlikte ABD'nin Suriye'ye askeri operasyon düzenleme planları yaptığı ortaya çıkınca Rusya sert bir tepki verdi eğer müdahale olursa ABD'yi vururuz denildi ve kimyasal silah iddiları yalanlandı. Bugün s400 sistemi Suriye'de aktif edildi ve rus uçakları bölgede göz dağı vermek için alçak uçuş yaptı. Aynı zamanda Fransa, olası askeri müdahale'de ABD ile birlikte olacaklarını açıkladı. Ardından Pentagon Suriye için vurulacak yerleri ve planlanan hareketı Trump'a iletti. Rusya Başbakanı ABD ile çatışmanın eşiğindeyiz müttefiklerimize saldırmayın açıklaması yaptı. Putin ise orduyu acilen topladı. Gece saatlerinde ABD zırhlı konvoyu akdeniz'e konuşlandı.

bir erkeğin en yakışıklı olduğu an

spordan sonraki ilk 10 dakika.

tüm dünyanın saygı duyduğu lider

mahatma gandhi'dir tabiki. atatürk daha lokal kalmıştır gandhiye göre. ama onun, yaptıklarının ve hatırasının hindistanda gördüğü muamele bizde bazı kesimlerin atatürke bakışından çok daha vahimdir.

müslüman ülke

vicdani bir kavram olan dinin kuruma atfedilmesi sonucu ortaya çıkan söz öbeği.

bir dine mensup olmanın ilk şartı "insan olmak"tır. bir kurumun nasıl dini olur, elbette olmaz.

eline iğne batsa "burası müslüman bir ülke taam mı" tadında laf salatası yapanların bunu anlaması gerek.

adana erzurum antep maraş kürt mü sorunsalı

O soruyu oralarda sor da dilini koparsınlar. Çünkü kürt olmak pis kaka bişey.

Tanım: çoğunluğu değildir.

tipinize 10 üzerinden kaç verirdiniz

2 verirdim. 7-8 vermek isterdim, hak ettiğim bu olmalıydı. Nasip.

hasmet ibriktaroglu

Haşmet "emektar"oğlu. Çınar gibi, dimdik ayakta. Uludağ sözlüğün lisansı, telif hakkı gibi adam. Sıradan çinko piller gibi değil, sıradan deterjanlar gibi değil, en orijinalinden adam gibi adam.

ypg ye kimin silah verdiğini bilmiyoruz

TIR SAYISIYLA VERiLiyordu, yalan oldu herhalde.

cemevinde pkk dhkpc propagandası

harbiden insanın kusası geliyor bu nedir ya. atatürk, ali, rojova. bana alakasız üç şey söyle deseler sırıtmaz bu kelimeler.

ypg ye kimin silah verdiğini bilmiyoruz

bugün milli savunma bakanı canikli'nin ifadelerinden biridir. ümmet pervane oldu uçuyor reyiiz.
link: https://twitter.com/sputn...status/964114940167680000

yazmaya çekinilen başlıklar

Uludağ sözlük gibi her fikre saygı duyulan yerde olmaması gerekir.

çocuklar masum değildir

Çocuklar masumdur. Henüz öğrenilmemiş ahlak, davranış biçimi gibi değerler için çocukları suçlamak doğru olmaz. insan doğasında olup eğitim ve ahlakla dizginlediğimiz zilyon çeşit hayvani kötü davranış var. Bunları henüz çocuk olan kişilerin davranışında görmek onları suçlu yapmaz.

mehmet akif alakurt un hayranına verdiği cevap

Tipik az ünlü oyuncu göt kalkıklığı. Sadece Türkiyede rastlanır.

kadıköy de yolda yürüyen kıza yumruk atan manyak

Bazı angutların olayın ciddiyetini hâlâ anlayamadığı olay. O alçak herif yumruğu sadece bir kızın suratına değil, istanbulda kadının sokakta rahatça dolaşabilme özgürlüğüne atıyor.