bugün

akdeniz insanı için yazın vazgeçilmezi olan meyvedir. kabuk kısmı dikenli olduğundan kalınca bir lastik eldiven yardımıyla bıçak ile soyulur. soğuk yenmesi ve fazla yenmemesi şefin** önerisidir.
kaktüsün meyvesi.
tip, ses, stil olarak mansur ark'a benzeyen şarkıcı. hatta, ikizi diyebiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=1s_nSopaX44

http://www.youtube.com/watch?v=BUrwFiUlpE0
bır aydır sesı orda burda duyulan kısı-ler ıstekle ınatla dogus olduguna ınanılan sahıs-lar **
albüm kapakları gayet basarılı olmus kapakta babutsa ısmının gercek anlamını veren bır ayrıntı mevcuttur.
görsel
klibinde oynattıkları kırmızılı ablaya takılı kaldığımız yanayım yanayım adlı parçasıyla müzik dünyasına adım atan grup. babutsa klipte gördüğümüz kel adamın adı değil, grubun adıdır.
yanayım yanayım adlı şarkılarıyla çıkış yapmış londradan kopup gelen üç gencin kurduğu grup. ilk albümleri olan london calling de oldukça başarılı ve eğlenceli. tavsiye edilir.
antalya'da frenk inciri olarak da bilinen kıbrıslıların yaz aylarında yediği bir çeşit meyve.fazlası kabızlık yapmaktadır. ayrıca lonralı- kıbrıslı üç türkten oluşan, yapımcılığını yine kıbrıslı şarkıcı eylem'in prodüksiyon şirketinin yaptığı,yanayım yanayım şarkısıyla müzik piyasasına adım atmış müzik grubu.
''yanayım yanayım'' parçalarına hayran kaldığım süper grup. ama klipteki klarnet çalan kız olmamış yani gerçekten çalmadığı aşikar. (bkz: ayar oldum)
ibrahim Tatlıses'in "Yanayım" adlı parçalarını Albümüne koymak için 100 bin dolar ödediği Kıbrıslı grup.
london calling ile ülkemize orijinal ve zevkli bir müzik eseri kazandırmış kıbrıslı grup.
"yanayım yanayım" adlı arabesko-falan filano, ne olduğu belli olmayan türde şıkırdım şarkıları ile özellikle bazı radyo kanallarını işgal etmiş durumda olup * her beş dakikada bir dinleme şansına sahip etmiştir bizleri. * ilk dinlediğinizde "bu ne lan" diyorsunuz. anlayamıyorsunuz, daha önceden babutsa dinlememişseniz ve aşinalığınız yoksa, yine güneydoğudan parayı kapıp unkapanına düşmüş hevesini tatmin etmeye çalışan bir keko zannediyorsunuz. dinledikçe dinledikçe garip şekilde sarıyor sizi. işte böyle birşey.
Bir bir birilerine adlı parçayı da harika cover yapan Kıbrıslı gurup... Bir bir biribilerine bakar bakar dururum diye harika bir ses tonu ile iç gıdıklıyorlar...
güney amerikalı bir futbolcunun ismine benzeyen kelimedir.

(bkz: batistuta)
akdeniz ikliminde ve olur olmaz yol kenarlarında yetişen kaktüsün meyvesine verilen isim. frenk inciri de deniyor, dikenli. su içinde bekletiliyor ve öyle soyulması tavsiye ediliyor. şöyle fotoğraflarını çekmiştim meraklıları tanışabilir; http://4.bp.blogspot.com/...zcXY/s1600-h/DSC05714.JPG
(bkz: yanayım yanayım)
hem yerel gibi hem değil gibi.
hem batı enstanteneli gibi hem değil gibi.
hem güzel gibi hem değil gibi.
sevsemmi sevmesem mi bilemediğim "yanayım yanayım" adlı şarkıya sahip grup.
halk arasında diğer bir ismi dikenli incir olan güneyin cehennem sıcaklarında cennet serinliği veren meyve. görüntüsü ile tadı arasında tam bir tezatlık vardır.
kıbrıs kökenli greek müziği yapan grup.
her şarkılarını ibrahim tatlıses'e satmak için yapıyorlarmış gibi gelen grup.
(bkz: tabi güzelim)
dikenli kaktüs inciri.
bu aralar tabi güzelim parçasıyla cumartesi-pazar sabahları uyanma sebebi olan grup. olamaz böyle bir coşku. vala bak. bi kere dene la.
ilk defa disko kralı'nda dinlediğim, telaffuzları da şarkı sözleri de berbat grup.
ne de güzel müzik yapan grubumuzdu. en kısa zamanda geri dönsünler.
marjinal gözükmek için saçma sapan bir isim seçmiş grubunuzdu. mümkünse dönmesinler.
arabesk disko pop her şey bi karışım halinde olan berbat grup.

hele o klip, evlerden ırak.

almancıların en hakikilerinden.

edit: almancı sanıyor idim kıprıslı çıktılar.
kıbrıslılar ne ki müzik grubu ne olsun dediğim boş grup.