bugün

entry'ler (139)

yaran zaytung haberleri

--spoiler--
Bir anlık dikkatsizlik yine bir cana vesile oldu...
--spoiler--

mahsa vahdat

"haleili" isimli müziği ve o enfes sesi ile yüreğimi çizmiş hatun. "bir şarkı kaç defa dinlenebilir ki?" sorusunu muallak bıraktırandır ayrıca.

http://tinyurl.com/7tpzy6c

fenerbahçe taraftarı

sevimlidirler inanmıyorsanız bi göz atın http://tinyurl.com/7reyexd *

halı saha maçının 0 0 bitmesi

halı saha işletmecisi tarafından verilen viplerin giyil(e)mediği maçtır.*
(bkz: golü yiyen vipleri giyer beyler)

açık ekmek tantuni

gecenin bu saatinde sol frame'de memleketim mersin'in adını sık sık görünce, nedense bir anda aklıma gelen tantuni çeşidi. hani ne alaka? *
şu an ulaşabilme imkanım olsa en az 4 tane yiyebilirim, ama gel gör ki 900 küsür km mesafedeyim. aklınızda bulunsun mersin'de size tantuni yedirmeye kalktıklarında gittiğiniz mekandaki siparişi alan garsona "kardeş bana çift açık ekmek tantuni" deyin ve o lezzetin tadına varın. ve o çift açık ekmeği yerken şu gerçeği de unutmayın ki başka bir yerde ve herhangi bir zamanda "o lezzeti" çok arayacaksınız.

digiturk

gün itibariyle gecikmiş olan 2 adet faturamı 14.40 surlarında internet hesabıından online olarak ödemiş olmama rağmen hâlâ yayınımı başlatmamakta ısrar eden tv kuruluşu.

arkadaş! zaman online ödeme gerçekleştirme, interaktif bankacılık zamanı olmuş. o kadar ki nerdeyse gittiğin umumi tuvaletin bile ödemesini online yapacak olduğun şu zamanda böylesine goca bir kuruluşun;

" internet bankacılığı ile yaptığınız ödemeler bize en geç 48 saat içinde ulaşıyor, yayınınız da ancak bu ödeme bilginiz bize ulaştığı zaman otomatik olarak aktif olabilir. sizin için yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı sayın jakabo? "
açıklaması gerçekten güldürücü ve bunun üzerine akşam izleyemediğim maçlarıda eklersek harbiden sikko bir durum. tarafımdan sunulan çeşitli çözüm önerilerini de "maalesef sayın jakabo şu an sizin için yapabileceğim başka birşey yok." gibi cümleler ile resmen es geçtiler.

aslında söyleyecek çok şey var ama kime söyleyeceksin ki... ezcümle bu zamanda internetten yapılan online ödemelerin digitürk'te online olarak işlem göremiyor olması tam bir rezillik hatta daniskası.

ilgililere duyurulur!

(bkz: lafım sana değil ihsan)

edit: imla

günü en iyi anlatan şarkı

"denizde karartı var"

http://tinyurl.com/coenecd

sözlük yazarlarından aforizmalar

türkçenin en büyük başarısı: aşk ve sevginin farklı iki sözcük olması. *

uludağ sözlük afrika ya el uzatıyor

kayıtsız kalınamayacaktır diye umuyorum.

yanlissarkisozu

orjinal başlık: #yanlissarkisozu

bu konu başlığı açılmadan olmaz diye düşündüm yahu. düşündüm çünkü yazılanları okudukça şarkı söyleme konusunda birçoğumuzun * ne kadar da "saf" olduğumuzun ayan beyan ortaya çıkması beni baya baya eğlendirdi.

mesela; "yok mu bir haber alan yok mu gören bu mudur adetin bu mudur tören laz ziya'ya da söyle bulamadım böyle..."

ya da; "burası da asfalt değil halilim, aman vites yarısıııı..." **
tanım: kimi iletilerinde insanı kafadan koparan, twitter'daki günün sükse yapmış trendi.

yaran zaytung haberleri

--spoiler--
Kandil gecesi, camide tesbihliğin yanında oturan Hilmi Bakoğlu (71), asması için atılan tesbihler yüzünden hafif yaralandı...
--spoiler--

bey bizim kız bir oğlanla görüşüyormuş

erkek arkadaşı edinmiş hanım kızımızın annesine düşen o zoraki görevin: 'evin babasını haberdar etme' görevi esnasında kullanabileceği en zarif söz öbeğidir.
e tabi ki en son babalar duyar realitesi bu noktada bir kere daha yerini bulmuş olacaktır.

- bey bizim kız bir oğlanla görüşüyormuş?
+ hanım o zaman sen bi koşup, yarın ikindiyi müteakib olacak şekilde imamdan bi randevu kapıver..
- hıh ?

(bkz: cinayet islemek icin makul nedenler) *

sözlük yazarlarının ruh halleri

hemen karşımda bulunan kız yurdundaki hanım kızlarımızın(!) zırt pırt laf atıp durmaları sonucu; "küçük bir erkek çocuk utangaçlığı."

(bkz: zamane gençliği çok değişmiş azizim)

selam verilen esnafın selamı hiç siklememesi

somurtkan tipli satıcıdır. bu tipler sadece bakkal olarak çıkmaz karşımıza. bir dürümcü, bir emlakçı, bir doktor olarak da her an karşımıza çıkabilecek insan profilidirler aslında. lakin bunların içinde en acısı bakkal olanıdır. neden mi?

tütünsüz kalmışsındır, cebinde metelik yoktur ve bakkal selamını dahi siklemiyordur.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)

behzat ç

34. bölüm için beklentileri arttıran bi bölümü geride bıraktığımızı düşünüyorum. neden mi? çünkü biraz önce okuduğum habere göre 34. bölümde ercüment çözer geri geliyor. ayrıca hayalet'in aşk tutulması geçirdiği karekter gazeteci ılgın ve dizide adı zikredilmeyen gizemli kişilik zafer algöz de yer alacaklar. şimdi, beklenti içine girmekte haksız mıyım ey ahali?

gheorghe hagi

kovulmayı beklemeden istifa etmesi gereken efsane galatasaraylı.

hagi, sana sevgim, saygım sonsuz ama biz galatasaray taraftarlarının gözündeki kredini tüketmeden "ben tüm iyi niyetimle en zor gününde galatasaraylılığımla beraber elimi taşın altına koydum ve takımın başına geldim. fakat olmadı. üzgünüm." gibi özet bir açıklama ile o makamı boşaltmaktır şimdi sana yakışacak olan.

her birşeyine rağmen ı love you hagi

fenerbahçeli olmama nedenleri

sarı renginin yanına kırmızıdan başka bir rengi konduramamaktır bir taneside.

biscolata erkeği hakkında ne dediler

- artık daha da çok oluyorlar... vay vay vay vay...
kıvanç tatlıtuğ

ceren ayhan

şarkılara kattığı o içten yorumlarını dinledikçe, git gide müptelası olduğum şeker mi şekerdir.

öneri: haram

biscolata reklamında oynayan lavuklar

--spoiler--
ulen elaleme bisküvi yaparak mı şişirdiniz o abdominalleri, he ?

laan! laaaaaaan! sus konuşma! *
--spoiler--