bugün

Karşılıklı olduğunda güzel olan duygudur.Tek başına yaşamak acı verir,üzer.
cirkinlerin bilmedigi bir seydir, evet.
böyle bi nesilde çok başka, saçma bir şey. bir de eski aşklara bakın. özenilesi. bu devir için konuşuyorum. saçma duygu. ayrıca:

Flaubert'in aşk tanımı:
Merak. Birine karşı, ansızın merak duymaya başlarsınız, korkunç bir merak. Onu tanımak, onunla doğmak, dünyaya onunla yeniden gelmek tek amacınız haline gelir. Aşka en uzak gelen cümle, senden nefret ediyorum değil, bilmek istemiyorumdur.
Aşk nedir aşk emektir yeri geldiğinde sevdiceğiniz için meclis tv izlemektir fox haftasonu izlemektir. Onlar kavgalı diye sizin de hulusi akara küsmenizdir. Aşk hayal kurmaktır mutlu olmaktır. Aşk özgür özeldir. Özgür özel aşktır.

(img:#1809696)
sıcak leblebi kokusu gibi bir şey. ağzına attığında bütün şevkin kaçıyor. en güzeli uzaktan.
görsel
aşk çok kuvvetli bir duygudur, kişiyi değiştirir ve dönüştürür.
Üç harf... tek kelime.
iki insan.. tek his.
Mutlu Aşk Yoktur

insan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman
Ne gücünü ne güçsüzlüğünü ne de yüreğini
Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi
Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi
Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an
Mutlu aşk yoktur

Hayatı Bu silahsız askerlere benzer
Bir başka kader için giyinip kuşanan
Ne yarar var onlara sabah erken kalkmaktan
Onlar ki akşamları aylak kararsız insan
Söyle bunları Hayatım Ve bunca gözyaşı yeter
Mutlu aşk yoktur

Güzel aşkım tatlı aşkım kanayan yaram benim
içimde taşırım seni yaralı bir kuş gibi
Ve onlar bilmeden izler geçiyorken bizleri
Ardımdan tekrarlayıp ördüğüm sözcükleri
Ve hemen can verdiler iri gözlerin için
Mutlu aşk yoktur

Vakit çok geç artık hayatı öğrenmeye
Yüreklerimiz birlikte ağlasın sabaha dek
En küçük şarkı için nice mutsuzluk gerek
Bir ürperişi nice pişmanlıkla ödemek
Nice hıçkırık gerek bir gitar ezgisine
Mutlu aşk yoktur

Bir tek aşk yoktur acıya garketmesin
Bir tek aşk yoktur kalpte açmasın yara
Bir tek aşk yoktur iz bırakmasın insanda
Ve senden daha fazla değil vatan aşkı da
Bir tek aşk yok yaşayan gözyaşı dökmeksizin
Mutlu aşk yoktur ama
Böyledir ikimizin aşkı da

louis aragon.
çok aşık oldum...
hem de çok.
tanıdğım 3 kadının ikisine aşık oldum dostlar. çok sevdim. bunların bir kısmı bilinir bir kısmı bilinmez. kimilerine söyledim istemediler, kimine söylemedim, gizli gizli sevdim, başkalarıyla gittiler.

kimisi güzeldi, kimisi çirkin, kimisi de sıradandı bu kadınların.

siz aşk öyle kendiliğinden ortaya çıkar sanıyorsunuz. birisini görünce sizi yakıp kavurur sanıyorsunuz.

aşk nedir bilir misiniz? aşk insanın gizli saklı bir duygusudur, her insanda olan, ortaya çıkmayı bekleyen bir duygudur.

derinlerde bir yerde saklıdır bu duygu, onu ortaya çıkarmak sizin elinizdedir, onu beslemeniz gerekir, onun besini sevgilidir, güzel çirkin, kim olduğu önemsiz karşı cinstir onun besini.

şunu iyi bilmelisiniz ki, bu duygu siz ona sevgiliyi, onun istediği şekilde gösterirseniz, düşünürseniz büyüyüp kök salacaktır.

bazen hiç farkında olmadan aşık olursunuz ya, işte aslında sizde saklı olan bu duygunun karşılığını sevgili sergilemiştir zaten, bu nedenle bu duygu kendiliğinden kök salmış ve sizi büsbütün yakmaya başlamıştır.

işte böyle bir durumda nasıl aşık olduğunuzu iyice anlayın, bu duygunun büyümesi için gereken sevgilinin nasıl olduğunu anlayın.

bundan sonra bu duygu tekrar gizlenecektir, tıpkı kullanılmayan kasların erimesi gibi, gizlenip bir köşeye çekilecektir. tekrar büyümeyi bekleyecektir.

tanıştığınız kadının çirkin taraflarını göstermeyin ona, istediği şeyleri gösterin, seveceği şeyleri, yine o sevgiliyi gösterin, hiç olmayan birinedir aşk aslında, hiçbir limiti yoktur bu sevginin, o an karşınızdaki kişiye aşık olursunuz ancak, aslında bu duygunun hasretle beklediği kişi hiç olmayan birisidir, işte bu nedenle mecnun leylayı çölde görünce tanıyamamıştır,
hiç deneyimlemediğim. ayrıca çok abartıldığını düşünüyorum filmler şarkılar hep aşk üzerine biraz değişin arkadaşım sanki aşktan başka bir şey kalmamış gibi.
Bitmeye mahkum olan duygudur. Yerini sevgi alırsa mutluluk kapıdadır. Yok sadece aşkı yaşarım gerisine karışmam dersen acı çekmeye hazırlıklı ol. Çünkü bitişi her iki taraf için de sancılı olmaktadır. Günümüzde ise gerçek aşkın olduğuna da inanmayanlardanım. Sadece kitaplarda ve filmlerde yaşayan bir duygu olduğunu düşünüyorum.
nerde nerde ilk baş çizgi nerde, nerde nerde derdim nerde?
Birine çok aşık olmanız beyninizin kimyasal yapısını değiştirir. Bu değişim iki yıla kadar sürebilir.
Ben seviyorum lan aşkı. Sevdiğim kızı üzmemeyi, baştacım yapmayı, onu anlamayı, kucaklamayı, yokluğunda özlemeyi, süresiz dinlemeyi. Aşık olunca farklı boyuta geçiyorum. Normalde öküz gibiyimdir aşık olunca bambaşka bi adam oluveriyorum.
Günün erken saatlerindeki sise benzer, saatler sonra hayatın gerçekleriyle ortadan kalkar.
aşk, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir.
Ben olmayandır. Çok zor yani.
aşk sevgiliye eza etmemek ve sevgiliden gelen ezaya razı olmaktır.
görsel
En güzel duyguları yaşatan sonra da en hüzünlü günlerin yasanmasiyla son bulan muazzam bişey.Ne diyordu şair ; aşk,aşk öyle bişey ki ne onunla ne de onsuz olmuyor
görsel
"Yalnız kendi başına gerçek olamayacak kadar zor bir gerçekliktir."

iris murdoch
Hücrelere kadar işleyen tarifsiz duygu.
tatmadan göçmem umarım. hayırlısıysa.
Koca bir zaman kaybı. Delilik hali. insana acayip bir cesaret geliyor. Acıtıyor çoğu zaman ama yaşadığını anlıyorsun. Değer.