bugün

para vermeden seks yapma yoludur.
(bkz: arapçanın en güzel kelimesi)
Aşk gerçekten sevince ve gercekten onu istediğinde , yıllarca yüzüne baksanda bıkamayacağın insanı buldugun gündür.
Aşk; o seni tanımadığı halde, her gece başını yastığa koyduğunda onun mutluluğu ve selameti için Allah'a dua etmektir.
sığ beyinlerini kavrayamayacağı kadar güzel eşsiz bir duygu, nedense artık aşk dedikleri şey düğün mobilya ve takıdan oluşuyor...
ha bide evlenmeden olmaz...
Aşk hiç ummadığın anda karşına çıkan en güzel şey
Tabi insanlar oyuncak haline getirmeden önce.
üç harften oluşan bir kelimenin ne kadar çok tanımı var lan kimisi beleş sex demiş, kimisi hayat demiş alt tarafı sikindirik bir duygu o kadar şey etmemek gerekiyor.

3 saat çişini tuttuktan sonra, ayakta işemek kadar haz veriyor mu bana onu söyleyin ?
ask, belki anlatamam dilim sürçer, belki kendimce anlatırım her beşer gibi, hali hazirda cokça anlatmış seni her yiğit kendince, bana hacet yok bir yenisini daha mı ekliyim, amaa kimileri de böyle anlatmış, iyi anlatmış.

AŞK
Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git.
Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler.
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin
Oysa Allah bilir bugün iyi uyanmıştık
Sevgiyeydi ilk açılışı gözlerimizin sırf onaydı
Bir kuş konmuş parmaklarıma uzun uzun ötmüştü
Bir sevişmek gelmiş bir daha gitmemişti
Yoktu dünlerde evvelsi günlerdeki yoksulluğumuz
Sanki hiç olmamıştı

Oysa kalbim işte şuracıkta çarpıyordu
Şurda senin gözlerindeki bakımsız mavi, güzel laflı istanbullar
Şurda da etin çoğalıyordu dokundukça lafların dünyaların
Öyle düzeltici öyle yerine getiriciydi sevmek
Ki Karakoy köprüsüne yağmur yağarken
Bıraksalar gökyüzü kendini ikiye bölecekti
Çünkü iki kişiydik

Oysa bir bardak su yetiyordu saçlarını ıslatmaya
Bir dilim ekmeğin bir iki zeytinin başınaydı doymamız
Seni bir kere öpsem ikinin hatırı kalıyordu
iki kere öpeyim desem üçün boynu bükük
Yüzünün bitip vücudunun başladığı yerde
Memelerin vardı memelerin kahramandı sonra
Sonrası iyilik güzellik.

Cemal SÜREYA
Kızların egolarını tatmin etmek için uydurduğu inanmadığım olay.

you have lost your highness...
Sikişememenin kafaya vurması.
Nörokimyasal bir olay olması bir yana aşk başkadır tanımsızdır habille kabildir, helenle truvadır kimi zamansa leyladır, aslıdır varlık içinde yokluktur. Tok evin aç kedisi olmaktır bazen bir tokat bazen boşvermişliktir ama herşeyden öte aşk "o" dur.
Ayrılsan bile "LYS'de kaç puan yapmış lan?" diye sağa sola sordurup onun adına sevinip,üzülebilmektir aşk..
imkansızı zorlamaktır bazıları için aşk. olmayacağını bile senelerinizi verirsiniz. ya olursa? güzel olur değil mi? denemeye devam. der yüreğin. beynin işlevini yitirdiği tek duygudur aşk.

şiddetle tavsiye etmiyorum. yada olun be bir kere yaşanır aşk, yaşamadım demeyin hiç bir şeyi bu hayatta.

dengesizin teki yaptı beni, ne ğüzel.
karşındaki insanın sana kusursuz gelmesi onun yanında kendini güvende hissetmektir . Platonik olunca işler değişiyor tabi nefes alamıyosun onunla göz göze gelmek için uğraşırken göz göze geldikten sonrada utanıp gözlerini kaçırınca da kendine çok kızarsın doğal olarak ~ Senin ismini bile bilmeyen biri için neyin heyecanı bu kalbim
Ömrü en fazla 4 yıl olan bedensel ihtiyaçlarin temininin eksikliği ileortaya çıkan psikolojik hastalık.

Not kendimi prof gibi hissettim amk.
Tek ögrendiğim şu oldu aşktan

Marifet aşık olmakta değil aşık kalabilmekte.

Inşallah hak eden herkes bu kaideyle aşkını bulur.
aşk güzel olan her şeydir.
ve güzel olan tek şey aslında sevdiğindir.
insanlar tarafından boku çıkarılan duygu. Her hissedilenin aşka baglanmasi da aci bir durum. Daha fenasi ise çıkar ilişkisine dayalı kısa birliktelikler bile aşk olarak adlandırılıyor. Durum gerçekten vahim. Çamaşır degistiri gibi sevgili değiştiren insanların aşk duygusuna sahip olduğuna inanmıyorum.

Adam dediğin bir kızı sever uğrunda kafayı yer. Bu kadar...
benim için aşk Yalova vessalam. niye mi?

yelizimm benim için hep o on dokuz yaşındaki kısık gözlerle bakan güzel gözlü kız olarak kalacaksın. aynı zamanda bir kara parçası olarak bu da tahmin edersin ki Yalova her zaman bende yaşayacaksın varsın feribotla sana hep veda edeyim güneşe baktığımda zaten hep seninleyim.

not:
ben ne zaman güneşe baksam da ha doğrusu bakamayıp gözlerimi kıssam sen oluyorum.
senin gibi bakmak sen olmak oluyor birden.
güneşin mucizesi işte

sıpadan sevgilerimle .
işitin ey yârenler ,
Kıymetli nesnedir aşk .
Arapçadır.. ismi mefulu şu şekildedir. (maşuk=aşık olunan kişi)
saçma sapan bir şey sen aşık olursun aşık olduğun kişi gider başkasına aşık olur kısaca saçma.
Aşk emektir.
Bir insana karşılık beklemeden bağlanmak, bir bakışa ömür vermektir. Kaybetmekten korkmaktır aşk, ne olursa olsun vazgeçememektir.
Öyle birşeydir ki bu duygu; dünyada sadece iki kişi olmaktır, sen ve o. Zaten ondan başka hiçbirşeyi görmemesidir gözlerin..
Kelime bulamazsınız bunu anlatmaya. Bazen cenneti yaşayıp bulutlarda gezmek iken aşk, bazen fırtınalı bir denizde gemi sürmektir.
Onunla geçirdiğin her saniye için yaratıcıya şükretmektir aşk, bir bakışıyla ölüp, kokusuyla dirilmektir aşk. Aslında arafta kalmaktır bir nevi, sonsuzluğa giden yolda sonsuza kadar sevmektir. Onsuzluğun düşüncesine, ihtimallerine bile sövmektir.. Zaten o sensin, aşkın ise yaşadığın tek dünya. Kelimelerin esir kalbin ise köle olmasıdır aşk.
Bir kere yakaladıysan eğer sonucu ne olursa olsun kaybetme, çünkü bir gün kaybedersen; tarifi imkansız duygular çektirendir aşk.
bir duygu olarak adlandırılmasının ona hakaret olduğunu düşündüğüm üst düzey 'şey'. sadece şanslı olanların gerçekten tadabildiğini düşünüyorum aşkı.
Yok öle bisey.