bugün

Sevmeyeceksin madem sevdin güvenmeyeceksin. ikisini de yaptıysan fedakarlık yapmışssın yapacağın kadar. Karşılığını bulursan güzeldir.
beraber sabah namazı kılmak, oruç tutmaktır.
Öyle bir hastalıktır ki ilk başlarda kanınızda dolaştığı hâlde , onu hayatınızda bir daha göremeyeceğinizi anlayana kadar belirti göstermez..
acı turşuye benzer yerken sıkıntı yok çıkarken fena.
Aşk bir gerilla'nın.
hayata itırazıdır.
susarsa çatışma..
konuşursa savaş.
yazarsa destan..
severse devrim olur....
bir şair sevmemeli
şiir yazmak için terk ediyor sonra...
aşk yoktur libido vardır
Bir toz bulutuna benzetir sevdiğim biri. Ha bir de, bir ışığa uzun süre baktıktan sonra gözlerimizi kapattığımızda öne gelen silik ışık huzmesine. Gözlerini aç kapa, aç kapa..bir bakmışsın gitmiş. Sen anlayamadan.
Sende olmayan bir şeyi bunu senden hiç istemeyen birine vermeye çalışmak gibi gibi.
tabelasında milyonlarca nüfus yazan şehrin, senin için nüfusunun 2 kişiye inmesidir aşk.
ölümdür.
3 kelimedir. 2 kişiyle oynanır.
geçicidir. yerini sevgiye bırakmazsa hemen biter gider. her iki tarafda severse evliliğe kadar yolu var. sevgi tek taraflıysa seven tarafta ağır izler bırakır.
poisonblack-from-now-here-to-nowhere.
3 harflidir. 2 kişiyle oynanır .Her an 3. kişi ortaya çıkabilir
Aşk, "aşeka" isimli bir sarmaşıktan alır ismini. Bu sarmaşığın özelliği ağaçların etrafını sarmak ve onlardan beskenip kurutarak öldürmek.
Android telefonun bataryası gibi hemen bitiveriyor.
Nerde Nokia 3310 bataryaları gibi aşklar..
Hissettiğin kadar kuvvetlidir.
Sen gittikten sonra yalnız kalacağım. Yalnız kalmaktan korkmuyorum da, ya canım ellerini tutmak isterse..
Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.
Kimileri ‘Seviyorum’ der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten sevmiştir.
Birgün bu hayatı bırakıp giderken, sadece mutluluk olmalı yüzümüzde. Birbirimizi sevmenin gururu olmalı her şeyde.
Unutma; Onu artık unuttum demek, bir kez daha hatırlamaktır aslında.
Bilir misin ne zordur severek yaşamak. Ona benimsin deyip sarılamamak. Ne zordur hep yakın hissedip aslında ondan uzak olmak.
CAN YÜCEL.
bazende soyledir. siz onu dusunurken severken merak eder ozlerken. o baskalari ile konusur gulusur. kelimelerini sesini yuzunu baskalari gorur. duyar bakar.
sen ne yaparsin hic. aci cekersin.

hatta onunla onun baskalariyla iliskilerinin daha fazlasini bile dusunemezsin cildirirsin dusunursen.

yakinlarinda olmak icin ugrasirsin. cunku yakininda olmak zevk verir. ayni seyleri dizi kitap film muzik yapiyor olmaya calisirsin avunursun.

insanin anne baba kardes gibi kan bagi olmayan birini sevmesi.
ne ilginc.
Aşk karşılıklı olduğu takdirde dünyanın en güzel duygusudur , aşık olunan kişi gökteki yıldızdır ve siz Yıldıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorsunuzdur, lakin o Yıldız kayana kadar, o Yıldız bir gün kayar ve siz karanlıkta kalırsınız , eliniz kolunuz bağlı, korkular omuzlarınızda ve Yanlızlık hep ardınız sıra..gerçek aşklar bitmez, eğer biri herhangi bir sebeple gidiyorsa , gerçek aşktan söz edilmemeli, hem severim hem giderim oyunları , artık yerini, sevdiğimi kimselere bırakmama dönüşmeli. Birini seviyorsanız ve oda sizi seviyorsa, size Saygısızlık yapmıyor inançlarınıza saygı duyuyorsa, sizi aldatmıyor yalan söylemiyorsa , yanınızdayken neyse uzaktayken de o olabiliyorsa neden bırakıyorsunuz ? Hangi güç sizi ayırmaya yetiyor ? Gerçek aşkların bitmeyen aşklar olduğuna inananlardanım, terkeden hiç aşık olmamiştır, aşk sadece bir duygu değişimidir onun için.
belki sözdür "aşk", oluşur üç harften. Ama birinin uğruna herşeyinden vazgeçebilmeni sağlar o "aşk"
(bkz: elif şafak)
Bir nefeste benim icin al havasizliktan oldurme beni...
kavuşamamaktır.

gün gelir elde ettiğin her şeyden soğursun.

bu sözü bi kenara yazın
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar