bugün

yine izlemeye başladım arkadaş ya... 3. defadır baştan sona izlemeye oturdum yine aynı heyecan, öyle bir dizi işte. bihteri de özlemişim hani.
tekrarlarını bile sıkılmadan izlettirebilir. demirbaş dizilerimizden biridir. efsanedir.

kusur bulunacak tek yanı, 2. sezonun ortalarında ağırdan gitmesiydi, temposu düşmüştü. sonra toparladı tabi. bunun da sebebi reytinge aç kanal yöneticileridir. hem 90 dk dizi yaptırıp hemde 2 sezona yayılmasını beklemenin sonuçlarıdır bunlar. buna rağmen işi iyi götürdüler.
o dilinizden düşürmediğiniz cnbc-e dizileri bunu yapabilirmiydi?
aşk-ı memnu'ya laf yok. içinde beren saat var lan.
Efsane filan değildir. sadece diğer dizilerden biraz daha kaliteliydi. Yoksa aynıydı..
Kendini izleten diziydi. yoksa oyle dizi izleyen biri degilim.
bu sıralar kanal-d ekranlarında tekrarları yayınlanan dizi.

ve ben ilk kez izliyorum. çok ilginç ilişkiler sözkonusu. huzursuz atmosferi, entrikaları, firdevs hanımla bihter'in kapışmaları, beşir'i oynayan şahsın iyi oyunculuğu vs. derken "keşke zamanında izleseymişim" dediğim ilk türk dizisi oldu. kıvanç tatlıtuğ da behlül olarak pek de iyi bir oyunculuk sergilemiyormuş, uzun saçları da bir rezalet.
tekrar tekrar izleyebileceğim iki diziden biri.
kıvanç tatlıtuğ'un oyunculuğunu beğenmeyen biri olarak, sadece bihter için izlediğim tv dizisidir.
finalinde bihterin sözlerini unutmamak gerekir.

+ beni, beni bihterini...
-Gözlerin, dudakların alev alev çağırıyor yangınlara... öyle birşey var ki sende çözemediğim, insanı çılgınlıklara sürüklüyor.

notunu hala unutturmamış dizi.
sarışın ve renkli gözlülüğümde dolayı amcamın bana mesafeli davranmasına sebep olan flim ayıpsın amcabey .
biri öbürüyle aldatıyor öbürü başkasıyla aldatıyor hazal kaya ( nihal ) hep düşüyor.
bihter karakterinin dizi boyunca behlül'ün kıçından ayrılmadığı gözgöre göre adamı kendinden soğuttuğu dizidir. ulan cillop gibi beren saat bile olsa bir insan evladına bu kadar yapışılmaz harbiden adriana lima olsa çekilmez... bir nefes vereydin adama be güzelim.. yine sana gelirdi o ama baskı baskı kaçışı nihalde buldu tabi adam zaten skimsonik bir adam hepten bi bok sandıydı kendini.
bak sonunda telef olan yine sen oldun.
ispanyol versiyonunun tanıtımı çıkımış dizi.

http://televizyongazetesi...it&utm_medium=twitter
doktorlar'ın kanal d versiyonu olmuştur.
hala arada kaçamak yapıp izlediğim dizidir, bence gayet güzel diziydi.

(bkz: kuzey güney)
halit ziya uşaklıgil' in bir romanıdır. filme ve diziye uyarlanmıştır. dizisi iyiydi hoştu güzeldi seyrettik severek ama hala tekrarlarını izleyip master yapan arkadaşlar var. ezbere alıyorlar sanırım.
Tekrarlarına kısmen denk geldiğim de izlediğim 3 dakika izledikten sonra bütün konuyu kavradığım dizidir, o kadar sıradan sanki.
koskoca aslan akbey'in maymun olduğu dizi.
tekrarlarını izliyorum da bihtere üzülmemek elde değil ya. o behlül sırf vicdan azabını dindirmek için embesil nihal ile evcilik oynuyor. hem de bihterin gözü önünde. firdevs hanımla beraber bile bile kızın sonunu hazırlıyorlar. neyse güzel dizi. sırf bihter için bile 10 kere izlenilesi dizi.
Olumsuz örnek oluşturabilecek bir dizi. Mümkünse çocuklar izlemesin.
tekrarlarını izlerken anladım ki, ziyagil yalısı soğuk. herkes boğazlı kazaklar, hakiki yün hırkalar, kaz tüyü montlar, atkılar, şallar içinde. yemin ediyorum gözümden düştüler. bizler bile kışın yeri geliyor don gömlek oturuyoruz evde şunların hale bak. algılayamıyorum. şu anda behlül'ün kazağını görülmeye değer.
Bu gunlerde kanal d saat 12 . 1 sularinda yayinlamaktadir. uykumun ebesini s.kmektedir.
hala hala hala ve hala beni bu gündüz vaktinde televizyonun karşısına kilitleyen dizidir. tam şuanda tvde başlamıştır iyi seyirler.
hoşgelmiş yaz.... Pardon yanlış yerdeyim galiba.
bazı insanların dizisinin kitaptan önce çıktığını zannedip kitabı gördükten sonra " aaa aşk- ı memnu nun kitabı da mı çıkmış? " dedikleri, muhteşem halid ziya uşaklıgil eseridir.

--spoiler--
sonu insanı pek yaralar.
--spoiler--