1. 1.
  zarif nazik ince belli sevgili anlamına gelen genelde fazla kullanılan çok güzel isim.
  2 ... anlayan_el_sallasın
 2. 2.
  Fidan, taze sürgün anlamına da gelen farsça kökenli bir bayan ismi.
  (bkz: gülnihal) ve (bkz: nevnihal) şeklinde versiyonları da mevcuttur. *
  ... bettyboop
 3. 3.
  aşk-ı memnu dizisinde, boynuzlu adnan'ın kızı.
  2 ... oovxvoo
 4. 4.
  aşk-ı memnu dizisindeki boynuzlu bihterin kocası boynuzlu adnanın yeğeni boynuzlu behlülün boynuzlu kuzenidir kendisi.

  (bkz: ulan bütün dizidekiler mi boynuzlu olur allahsız)
  3 ... crepuscolo
 5. 5.
  aşk-ı memnu dizisindeki mal karakterlerden birisi. ulan 17-18 ine gelmişsin, ''bülent'i benden ayırdın mı?'' diye odaları ayıran bihter e çıkışıyorsun. ulan abla dediğin 14 ünde başlar ufak erkek kardeşle aynı odada kalmamak için bağırıp çağırmaya. te allam.
  3 ... notrinova
 6. 6.
  kulağa çok hoş gelen bir isimdir, benim ismim olsun isterim hatta gülnihal vardır o daha bir güzel.
  edit: tamam be istemiyom be alın sizin olsun be...
  4 -2 ... upsy daisy
 7. 7.
  aşk-ı memnu dizisindeki adnan beyin sanki dört duvar arasına kapattığı behlülden başka erkek görmemiş abaza kızı.* * * * *
  2 -1 ... eloise
 8. 8.
  efendim ask-ı memnuda bir karakterdir kendisi.. nasıl bir karakterdir?
  buncagızımla yeni versiyonda tanıstıgımızda anaokuluna giden kız gibi giyinir,duzlestirmekten kırılmıs,kopmus saclarını sergilemekten hic cekincesi olmaz,pembis pijamalarla uyur bir tipti.lise bitti altına bir araba cekti,tamaaam,bir anda topuklu ayakkabılara gecildi tamaaaam ama bir anda vucudu sergilemekte nesi? dun ki cocuk degil mi bu..simdide gelmis behlül abisinden ilk gercek öpücüğünü istiyor...senaristlerin hatası sanıyorum bu..kızda geçiş olmadı,bir aksam yattı pijamasıyla aynı sabah uyandık ve baktık ki nihal cıplak.iste boyle..
  2 ... psodomaki
 9. 9.
  yüzünde on kat makyajla uykuya dalan 2010 model aşk-ı memnu karakteri. dizideki karakteri gereği -kendisi behlül'e aşıktır ve ona güzel görünmek amaçlı saçmalamaktadır- abartılı kıyafetler giymekte ve bunları tamamlayan abartılı bir makyaj yapmaktadır. kanımca mavi gözleri dışında göze hoş gelen bir yanı bulunmamaktadır.
  1 ... nymphadora85
 10. 10.
  git gide bihter'e benzeyen karakterdir. o gecelikler, pijamalar nedir azizim? hele nişanı kutlamak için bara gittiklerindeki o elbise ve saçlarla tam bihter oldu nihal. bülent'te behlül olmaya çalışıyor. sanırım işin rengi baya bi' değişecek.**
  1 ... a ray of sunshine