bugün

hem bu dizi'yi hem de kitabını hiç sevmem ama dizi kâr amacıyla uzatılmayıp tam zamanında bitirildiği için bir saygım vardır.
aşk ı sexy bir bakıma. her bölümde olay.
ceza'dan cevap " seks-i memnu yaşantısı eski roman yalanları! "
Türkiye de sıkmadan izlenen ve tam tadında süper bir final ile bitirilen nadir dizilerden biri.
özlediğim dizidir.bütün haftayı perşembe günü aşk ı memnu yu izlemek için nefes alırdık. sessiz fragmanlar duraklatılarak defalarca izlenir,anlamlar çıkartılır,sesli fragmanlar ayrı bi heyecandı.çok özledik çok.ağlamak istiyorum.
O sapık zihniyetin o kadar eve girmesi ve o kadar insanın her fırsatta ahlaktan bahsetmesi inanılır gibi değil.
Mütemadiyen otobüs yolculuklarım sırasında, koltuktaki tv'de sıkılmamak için izlediğim ve müziklerini toygar ışıklı'nın yaptığı dizidir.
"beynim suçlu yüreğim suçlu keşkenin ne demek olduğunu en çok bu gece anladım"
izlemiş olduğum ender dizilerden biriydi. özledim.
dizinin finalinden derlenen en güzel video için;
http://www.youtube.com/watch?v=Vugi-5JXYNY&feature=player_embedded
rivayetlere göre, final bölümüne bakanların, vekil'lerin bile izlediği diz.
halit ziya uşaklıgil in en mükemmel eserlerinden biridir, 1975 te ve 2010 da filme uyarlanmıştır. . müjde ar hanımefendinin 1975 yılında başarılı bir oyunculukla sergilediği ve 2010 yılında ise beren saat hanımefendinin baş rolünü oynadığı eserdir.
utancı sadece ilişkilerinde kullanan aileler için yapılmış, çekici sahnelerle donatılmış bir muhafazakar türk dizisidir.
çakma madam bovary'dir.
dizideki firdevs'i abd'ye, bihter'i de israil'e benzetiyordum. behlül için hâlâ düşünüyorum. hayal gücü işte.
son bölümünde ' beni, beni, bihterini ' sözüyle insanları ağlatan güzel bir dizi aynı zamanda halit ziya uşaklıgil'in güzel bir eseridir.
yasak aşk adı altında yapılan beren saatin oyunlugunu en çok begendiğim dizilerden biriydi. güzeldi, hoştu.
küfredme kardeşim abdestin bozulur taman .
"eğer beni tanıyorsan, ben kendimi tanıyorsam, ben bihtersem eğer bu evlilik olmayacak."
"senin benim yanımda olman lazımdı, sen benimsin onun değil!"
"ölüyorum anlasana! gözlerimin önünde birbirlerini seviyorlar. ben işkenceler içinde kıvranırken onların mutluluğundan ölüyorum!"

kabul edelim ki hepimiz bu histerik aşık kadını, bihter'i özledik. ha bir de firdevs yöreoğlu'nu es geçmemek lazım. senaristlerin dediği gibi, onun gibi bir karakter gelmeyecek bir daha televizyonlara. ondan da bir özlü söz yazmazsak olmaz :

"lafın altında kalmayacağım derken, dünyan başına yıkılmasın."
Bir dizinin de özlenebileceği gerçeğini bana öğretendir. Zaten güzel bir eserdi, kendi güzelliğine yakışan şekilde de televizyona aktarıldı, bize de izlemek kaldı.

Halid Ziya uşaklıgil ve ay yapıma teşekkürler...
yasak aşkın çekiciliği bir ayrıdır.
(bkz: beni beni bihterini)
biteli 1 yıl oldu, hala finali tartışılan dizidir.
aga kaşarlık kötü amk. Bakanın olur, çakanın olur, sarkanın olur, laf atanın olur vs. raha olamazsın ki amk! Benden söylemesi demiştim önceleri dinlemediler sikin dedim amk.
bu kapı açıldığında senin için de bitmeyecek mi herşey? ben bu kapı açıldığında da ölücem behlül.. benim ölmemi istiyor musun? beni kaybetmeyi göze alabiliyor musun? beni. beni.. beni beni bihterini..

eğer beni tanıyorsan, ben kendimi tanıyorsam, ben bihtersem eğer, bu evlilik olmayacak.

sen bihter ziyagilsin aptallık etme!

benim için bitmiş bitmiştir. -daha bitmedi.

ölüyorum anlasana.!

şimdi daha da eminim ki bu evlilik olmayacak.

nihal tek nefeste sönüverecek bi çiçek. peki ya bihter?

bir kere beni düşün anne ne yaşıyorum ben anla! boğuluyorum artık, nefes alamıyorum. ruhum sancıyor dayanamıyorum!

üvey kızım evleniyor. çok güzel olucam, yüzümde en sahici gülümsememle onların mutluluğunu alkışlayacağım. anne nası dayanıcam?!

(bkz: bihter ziyagil)
Tabiri "yasak aşk" olan soylemdir.