bugün

entry'ler (228)

unidentified stranger

en az haftanın 3 günü görmekten son derece zevk aldığım, ciddi anlamda eşi benzeri olmayan, mütevazi, naif, kaliteli, 10 numara insan. üstelik artık meslektaşım. büyüksün hacı.

sözlük yazarlarının favori abur cuburları

her ne kadar onu abur cubur sınıfına sokmaya gönlüm razı olmasa da;
ölümüne probis!

siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler

kardeşimin marmara üni'de, ekürisinin de boğaziçi üni'de okudukları bölümdür. ünileri de, bölümleri de, kendileri de oldukça taşşaklıdır. ama bi baltaya sap olurlar mı bilemem.

bayramda can sıkıntısı yaşamak

benim için kaçınılmaz bir şeydir.
bazen hiç mecalim yokken insanlara gülümsemek zorunda kalmak ömrümden ömür alıyor. erken kalkmak, evin içinde her an dışarı çıkacakmışsın gibi hazır ve nazır dolaşmak, konuşmadığın babanın elini öpmek zorunda kalmak.. off! ben de nerde o eski bayramlar diyenlerdenim, sorgulayınca sebebinin yalnızca bayram harçlıkları olduğunu farkettim, yine her gelen büyüğüm elime üç beş kuruş sıkıştırsa hiç sıkılır mıydım bu kadar!

derya durmuşlar

adını yarışmadaki galibiyetinden çok, derya büyükuncuyla karıştırılmasından sonra duyurmuş merhumdur. böyle bir maskaralığa alet olması beni en az ölümü kadar üzdü. allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

somali

dünya gündemine bomba gibi düşmüş, içler acısı olan halde ülkedir.
iftar vaktinin haber saatine denk gelmesiyle lokmalarımızı kursağımızda bırakan sahnelere şahit oluyoruz.
somalinin hali insanlık ayıbımızdır. sadece erzak yardımı çare değildir. verimsiz topraklarına çare bulunmalı, o insanlara geçim kaynağı sağlanmalı ve dahası korunmayla ilgili bilinçlendirilmeleri gerekiyor.
bizler insafsızca israf ederken orada insanlar bir dilim kuru ekmeğe muhtaçlar.. dua etmekten fazla imkanı olanlar için ( afrika yaz 5601 e gönder) Allah yardımcıları olsun.

45 dakika süren duş

evin banyosunu türk hamamı sanan kardeşciğimin eylemidir. ramazan ayındayız yılan yok, boğma yok, tövbe haşa dinimiz amin.

bir kulunu çok sevdim türkçeyi hiç bilmiyor

aha yemin ederim için de bulunduğum durumun ta kendisi. çok zor bir durum bu ya. valla kolay bir şey değil yani. başlığı açanı duygularıma tercüman olduğu için gözlerinden öpüyorum ve şukusunu veriyorum.
türkçeyi bilmiyor değil de, bağlaç olan de ve ki'leri ayrı yazamaması, gereken özeni göstermemesi beni bitiriyor arkadaş.
soru eki olan mi'yi saymıyorum bile.

mehmet niyazi

türkiyedeki en sağlam tarihçilerdendir. şuan trt 1 de ramazan sevinci adlı programın konuğu, onu böyle yaşlanmış görmek üzüyor tabii insanı..

ters ilişki

hak deliği dururken bok deliğine merak salma durumudur. hem günahtır hem iğrençtir.

erol köse

kelimenin tam anlamıyla dangalak biri.

bim e cuma günü gelen fırsat ürünleri

hakikaten fırsat dolu ürünlerdir. öyle ki, bir arkadaşımın annesi burdaki ürünlerden kızına bir oda dolusu çeyiz dizmişti. en son kalpli kek kalıbı alırken bizzat şahit oldum!
en büyük hayalim altında bim olan bir evde oturmak dostlar. gerçekten. bim candır.
2 hafta kadar önce her zaman kullandığım nextcare banyo süngerlerinden getirmişlerdi. yahu 9 liraya aldığım şey 3,5 liraydı, inanılır gibi değil! kendimi kaybettim orda, gözlerimi açtığımda koltukta yatıyordum.

geçmişinde yanlış insanlara değer vermek

her insanın hayatında en az bir kere yapmış olduğu şeydir.
dünyanın sonu değil evlat, keşke dememek ve yoluna devam etmek lazım.

(bkz: beşer şaşar)

boğa burcu erkeği

gördüğüm en vurdumduymaz, en nankör, en vefasız erkeklerdir.
evet ortamına göre çok kibar ve anlayışlıdırlar, ama sırf gösteriş işte, genel olarak hanzodurlar.
yaradılıştan bir cazibeleri vardır evet, ideal erkek profili çizerler. ama yalan.
hayatımdaki en azılı boğa erkeği babam. ses harika, karizma o biçim, bırakılan izlenim fevkalade, ama sikkolar işte. babamla alakalı azcık hayıflanayım, ulan o adama mı diyorsun bunları, ayıp sana diyorlar. bir iki kız arkadaşım onlarla telefonda görüşürken babamın fondan gelen sesine hayran kalmışlardı. ama yok işte, adamlık pek yok. kanmayın oğlum bunların bu gereksiz asaletlerine.

arkadaşlarına nickini söylememek

gayet mantıklı bir şeydir. burası sanal alem, kendi kimliğinle değil, uygun gördüğün bir nickle yazıyorsun. dolayısıyla o kişi her ne kadar sensen, bir o kadar da sen değilsin. özgür olabilmek için, objektif yazabilmek için etrafındakilerin nickini bilmemeleri şart bence.

bir insanın ölümüne sevinmek

normal bir şeydir. eğer ki 86 yaşında kulakları çok az duyan ve çok huysuz bir dedeniz varsa, kendi tuvaletini bile yapamayacak hale gelmişse, ona bakmak zorunda olan yengeniz kanser hastasıysa ve kemoterapi gördüğü için kendine zar zor yetiyorsa, evin tek yetişkin erkeği de askerse bir an önce gerçekleşmesini isteyeceğiniz durumdur.

wipeout

73 yaşındaki babanneciğimle birlikte izleyebildiğim ender programlardan. izlerken attığı kahkahalar içimi okşuyor.
dizileri izlerken oyuncuları alakasız insanlara benzettiğini ,evlendirme programlarına katılıp taliplerini arayan kadınların hanımın çiftliğindeki serap, yaprak dökümündeki sedef olduğunu iddia etmesini ve oylum taluya her seferinde bihter dediğini hesaba katarsak, wipeout oldukça az çene yorduğu bir program. teşekkürler wipeout. *

bulaşık süngeri

gözümde saygıyı en çok hakeden mutfak malzemesi.
onsuz bulaşık yıkayamazsın bir kere, kirleri akıtamazsın, temizler tertemiz yapar, ama o kadar emek vermesine rağmen hiç saygı görmez. pislikleri arındırırken yıpranır, büzüşür, çöker, sonra çöpe atarız gider. duygulandım amk.

entry ve nick uyumu

duygusalwampir

#9798786 şukela. wampirlerin en duygusalı kanımca. peki wampirler sevişiyor mu? *