bugün

ilk klibi annelerin babaların yanında izlenmese de olur dedirten albüm. *
"bana öyle bakma" adlı şarkısı mükemmel ama bir o kadar da melankolik. zaten mükemmel olmasının sebebi bu. aşk acısı çekenlerde iç parçalanması, karın ağrısı, gözyaşı yapan bir şarkı. öldürüyor beni, defalarca öldürüyor, işkence çektirerek öldürüyor.
(bkz: tek başına dans)albümde dinlediğim en güzel şarkılarından yalnızca biridir.tebrikler teo...bayıldık!
bana öyle bakma şarkısını beğendiğim teoman albümüdür. eminim dinledikçe bağımlılık yaratacaktır.

ölüm ışığa uzanmış, martılar, sahilde bir sarhoş.

bunlar da güzel.

naif bir hava var bu albümde.
albümü baştan sona dinlediğimde aklımda kalan 2 şarkı oldu, romantik ve yıllar sonra.
bana göre, albümün en iyi şarkıları bunlardır.
teoman'ın 2 yıl aradan sonra çıkardığı içerisinde mükemmel parçaların yer aldığı albüm. dinleyince teo yine yapmış diyorsunuz.
albüm içinde yer alan parçalar;
1-tek başına dans
2-bana öyle bakma
3-yıllar sonra
4-tesadüfen
5-romantik
6-martılar
7-bak hayatına
8-sahilde bir sarhoş
9-ölüm ışığa uzanmış
10-istanbul.
ölüm ışığa uzanmış parçası için.
[ http://www.izlesene.com/v...ga-uzanmis-l-2011/3433473]
özellikle tek başına dans dinlenesidir.
(bkz: aramaya gönülden inanmamak)
(bkz: aşk ve gurur)

bu arada, ne zamandan beridir şarkı ve albüm isimlerinin başlıkları sanatçısının ismi ile açılır oldu?
başarısını bir kez daha gözler önüne sermiştir.
martılar adlı parçasısın dinlenmesi gereken albümdür.
albümün son parçasında (sahilde bir sarhoş) teoman'ın git gide tanju okan'laştığını gözlemlediğim güzel bir albüm.
ayrıca albümde ki diğer göze çarpan bir parça olan tesadüfen'de de bolca latin ezgileri bulunmakta küba seyahatleri teo'ya yaramış gibi.
ayrıca d&r'da 11,90'a satılırken dost'da neden 14 tl olduğunu anlayamadığım albümdür.
teoman'ın aynı albümü farklı bir isimle dinleyicileriyle paylaştığı son eseri.
ama aynı, ama güzel. değişik bir şey olmasın da, teoman olsun diyenler için bire bir ki; değişik bir şey yapan kim var ki.
2005 yılında yapılmış Pride And Prejudice adlı filmin turkce ismidir. Keira Knightley'in muhteşem oyunculuğu ile keyifle seyeredilcek ingiliz filmerinden birtansi ve Keira Knightley'in ne kadar güzel bir gülüşü varmış demekten kendimi alamadığım film
teoman bu albümünde martılara takmış kafayı. 3 şarkısında martı geçiyor, albüm dinlendikçe güzelleşiyor.

(bkz: tesadüfen)
bir yaprak uçuyor ağaçtan
pat diye kucağıma
adını gördüm sanki
damarında

uykularımı bölen
gündüzümü geceden
adını duydum sanki
dudağında

hala aşkta umudun varsa
her baharda, yağmurda
hala aşkta umudun varsa
aşk da zaten
tesadüfen

martılar uçuyorlar
pat diye kucağıma
adını gördüm sanki
kanadında

uykularımı bölen
gündüzümü geceden
adını duydum sanki
dudağında

hala aşkta umudun varsa
her baharda, yağmurda
hala aşktan umudun varsa
aşk da zaten
tesadüfen

(bkz: martılar)
gözlerim boş bakıyor ufukta bir şeye,
mutluluk veda ediyor ılık nefesiyle...

bu sabah sanki bütün cevaplar kanat açmış göğe...

bir bulut saklıyor sanki akacak yaşları uykusuz gözlerimden
bir vapur kalkışı, bir başka zoraki firar verdiğim sözlerimden...

martılar çığlık çığlığa diyor ki, dön sarıl ona
çok geç olmadan dön bu yollardan
kır artık zincirini, bu kalp aşksız kir pas tutar
çok geç olmadan dön bu yollardan

bir yanım anlamsız ve tutarsız bir telaşta
bir yanım küllenmiş zoraki sevdada

bir bulut saklıyor sanki akacak yaşları uykusuz gözlerimden
bir vapur kalkışı, bir başka zoraki firar verdiğim sözlerimden...

(bkz: sahilde bir sarhoş)
upuzun, sapsarı, kupkuru
bir sahilde yürüyorum
martılar gülüşürken çığlık çığlığa
ben gözyaşımdan içiyorum

kalbim kırık
bugün bütün şişeleri kendime açıyorum
karışmasın kimsecikler
daha düşmedim,
uçuyorum

kaldı gözlerimde tuzuyla o sevgili
hatırası kamburumda
kahrediyor beni

eski anılardan birkaç resmiyle
bense bu sahilde bir sarhoş

upuzun, sapsarı, kupkuru
bir sahilde ölüyorum
dalgalar çarpışır çığlık çığlığa
ben gözyaşımdan içiyorum

kalbim kırık
bugün bütün şişeleri kendime açıyorum
karışmasın kimsecikler
daha düşmedim, uçuyorum

kaldı gözlerimde tuzuyla o sevgili
hatırası kamburumda
kahrediyor beni

eski anılardan birkaç resmiyle
bense bu sahilde bir sarhoş
tek vucutta barınamayacak olan terimlerdir.
(bkz: birine yol ver)
yine bir eskisini aratmayan teoman albümü.
şarkılar muhteşem.
her geçen yıl gençleşiyor teo insanı.
teoman'ın her bir albümünün ayrı bir yeri vardır tabiki ama bu albümüyle "ya eski teo değil, eski şarkılarının tadı yok" gibi yorumlara tokat gibi cevap vermiştir adeta. kesinlikle bu albümü alın arşivinize koyun. arkadaş o istanbul'da nasıl bi şarkıdır öyle..ya romantik, bak hayatına, yıllar sonra, tesadüfen ve diğerleri..vasat diyebileceğim tek bir şarkı yok ve her biri bir teoman klasiği..

bu albümü hangi ruh haliyle yaptın bilmiyorum ama adamsın teo*
ikili ilişkide gurur her iki taraf tarafından da irdelenir önceleri, reklamı yapılır. erkeğin başı çektiği bu durumda kızlar her nedense (ki sağolsunlar) bunu alttan almak gibi bi güzellik yaparlar. erkek dilediği gibi koşturur gurur atını ordan oraya hoyratça. sonra bi gün kız bu aşırı dozda anlayış gösterdiği gurur meselesinin suyunun çıktığını ve her bahanenin erkek tarafından buraya dayandırıldığını farkedip çeker restini ve gider. Sonrasında malum söz peydah oluverir bi kıyıdan; aşkta gurur olmaz. aşkta gurur olur lakin dozunda ve şova yönelik kullanılmadığında.
her yaştan aşk filmi severin beraberce oturup izleyebileceği kaliteli bir aşk filmi...
ikisi bir arada güzel olmayan bir ikili. aşk gelince gurur gider zaten. kalırsa sıkıntı var.
büyük ihtimalle teomanın son albümüdür. öyle olmamasını diliyorum. öyle olsa bile güzel bir veda yapmıştır. kendisine yakışan bir albümdür aşk ve gurur.
(bkz: yakında sinemalarda)
teoman'ın, müziği açısından geçmişe atıfta bulunan ve geçmişine meydan okuyan, değişimin * örneği olarak gösterilebilecek albümü.