bugün

Oturdum izledim oldukça başarılı bir film. ilk kez netflix midir nedir o ortada sapıklık cinsellik görmeden bir film bitirebildik. Kadro harika ama Haluk bilginer bir başka harika. Evet.
caner veledi bomba ama.
oturdum izledim.

sahsi fikrim, muhtesem bir film ama muhtesem diyerek de okuyanlarin beklentilerini yükseltmek istemem.

film kadrosu zaten belli. bu konuya hic girmiyecegim. bütün hepsi de yetenekli ve deneyimli oyuncular. cocuk oyuncuyu ilk defa gördüm, o da rolünü hakkiyla yerine getirmis.

film bircok seye ayni anda deginmis.
- insanlarin birbirlerine yasadiklarindan daha farkli hayatlar yasiyormus gibi göstermeleri.
- sosyal medyanin gücü.
- aile fertlerinin cocuklarini düsünüyormus gibi göstermeleri ama egoist olmalari.
- yalnizlik.
- gecmise takili kalmak.
- cocuklarini egitemeyen, simartan aileler.
- ufak tefek detaylara takili kalmak.
- cikar iliskileri.
- rutin hayattan kacmaya calismak.
- hayat sevgisini yitirmek
vs. vs. vs.

bu kadar konuyu ayni anda islemek büyük cesaret.
hikayeyi cok karistirabilir ve izeleyiciyi de sikabilir.
Şahsen çok beğendim. Hakkında çok fazla olumsuz yorum vardı fakat eleştirenlerin sürekli hareket halindeki, sürekli bir şeylerin olup bittiği filmlerden hoşlanan kitle olduğunu düşünüyorum. Komik, güldüren sahneleri de vardı, dram kısmı da. Kadro filmin hakkını sonuna kadar vermiş bana kalırsa. Benim gibi durağan festival filmlerinden de keyif alıyorsanız, ee ne oldu şimdi diye bakan kesimden değilseniz bunu da eminim fazlasıyla seveceksiniz.
Insan tiplerini ortaya cikaran film.
Artik insanlara keyif almak yetmiyor. Ille de bir sonuc bekleniyor. Yok abicim bu hayatta sonuc falan. Sampiyon takimi tutan, iktidara oy veren, kendisine evet diyeni sevenler pek begenmemis ama sadece keyif almak isteyenler bence istedigini elde etmistir.
kolye nerde?
Ba-yıl-dım. Çok büyük keyifle ve çıkarımlarla izledim.

Filmde zaman-mekan netliği olsun ve film gerçekçi olsun beklentisi olanların beklentisini karşılamayabilir. Burada kara mizah yapılmaya çalışılmış çünkü. Sonunun bir netliğe kavuşmasını beklemeyin.

Karakterlere odaklanıp keyif almaya bakın. izleyecek olanlara şimdiden keyifli seyirler dilerim!

--spoiler--

üzgünüm ama çocuğunuz denyo.

--spoiler--
az önce bitirdim. ülkede örneğinin fazla olmamasından dolayı çoğu kesim bu ne abi diyecektir lakin amacına lapss lapseki diye ulaşmış bir filmdir kanımca. garip duygularla gülemediğiniz kısımları film bitince açıp gülebilirsiniz. cem yılmaz'ın yaptığı kara komik filmlerin bir kapı daha içeri hali. hassas döneminde olanlar denyolaşabilir izlerken, ama dikkat.
film hiç güzel değil diyemeyeceğim ama güzellemeler yapılacak bir film de değil. vasat bir filmdi. birkaç güzel sahne için 1 saat 36 dk harcamaya değmez.
yalnızlığı, orta yaşlarda olan ve gelecekten bir beklentisi ve kuracak hayali olmayan bir sınıfın yalnızlığını irdeleyen değişik bir film. benim gibi ortalama sinemaseverlere hitap etmeyecektir, daha ziyade farklı ve yeni şeyler arayanları sevindirecektir.
saykodelik bir film yapmak istediklerini söyleyen taylan biraderlerin tuhaf ve karmaşık filmi.

hakkında kısa bir yazı https://cinepopularica.bl...ul-taylan-berkun-oya.html
yalanlar ve sahteliklerle dolu bugünümüzde sosyal medya ve popülerlik sarmalıyla düştüğümüz derin iletişim sorunu ve yalnızlık kuyusunu absürt bir dille anlatan taylan biraderler filmi. AZiZLER... sizin için inceledim buyrun...

https://youtu.be/BpQb1-WMtqY
Psikolog tiplemesi başarılı.

--spoiler--
semptomlar ürkütücü. Maalesef caner erken yaşına rağmen... denyonun önde gideni
--spoiler--

Caner dediği 6 yaşında bir piç. Yatakta yatmakta olan dayısıyla bir gününden kesit: (c: caner, d: dayı)

C: ...bi gerdan kırmalar bi haller aghh bittim ya şerefsizim bittim. Ne bakıyon? Kalk hadi oynayalım azcık. Gel azcık oynayalım. Hadi dayım. Şşşt. Lağğn. (Dayı hala yatağında tınlamaz bunu, caner eline çakmağı alır) kalk valla yakarım yatağı allah'ıma kitabıma yakarım.

D: (elini hayırdır der gibi kaldırıp) ne diyorsun lan sen
C: o elini indir. indir o elini. O el inecek.
D: lan bi siktir git.
C: bana baak
D: caneerr
C: efendiimm
D: neyse ben kalkayım artık
C: bana el kalkmayacak
D : kalkiim mi kalkmiim mi?
c: bana el kalkmayacak! ...
saçma sapan film. tam entel dantel işi bunalım.

filmin mesajı. hep bearaber imthar edelim. bitisn bu yaşam denen rezillik.