bugün

devrimden kaçmış iranın en güzel sesi, güzel kadın.. film müzikleri ve çeşitli albumlerde yaptığı vokallerle dünyanın önemli kadın vokalleri arsında yerini almıştır..
Azam Ali daha önce The Matrix : Revolutions başta olmak üzere, Alias ve The Agency gibi önemli dizilerin müzik çalışmalarında sesini geniş kitlelere ulaştırdı. 2002 yılında yayınlanan solo albümüyle Billboard'dan tam puan alan sanatçı, benzersiz vokalini neredeyse bir enstrüman gibi kullanmasıyla tanınıyor. Niyaz'da Azam Ali dışında iki kez Grammy adaylığı sahibi, Seal, Alanis Morisette, Khaled, Paul Oakenfold Jem ve Cirque De Soleil'le yaptığı çalışmalarla hatırlanan Carmen Rizzo'da yer alıyor. Niyaz, sufilerin sakin ve gizemli dünyasını Fars ve Hint kültürleriyle paylaşıyor.

(bkz: niyaz)
canlı performansı stüdyo kayıtlarından da leziz olan aşmış hanımkişi... * *
(bkz: vas)
(bkz: the hunt)
(bkz: golzar)
mercan dede nin nefes adlı son albümünde "dem" adlı şarkıya vokal yapan sesiyle insanı ters-düz eden kadın
türkiye'de az bilinmesi belli bir beğeninin üstünde bir 'algıya' sahip 'müzikseverler' için bir kayıptır... * * * *...
bugünden 300 sene sonrasının müziğini yaptığına inandığım güzide şahsiyet.saçları ile büyüleyici insan
ömer faruk tekbilek gibi bir üstad ile de çalışmışlığı olan ses perisi...
niyaz'da büyüleyen , doğu müziğinin yüzlerce yıllık birikimini taşıyormuşcasına perde perde şahlanan bir sesle iz bırakabilmiş korkmadan sanatçı diyebileceğimiz sanatçı.
müziği, sesi sanki bu dünya'ya ait değilmiş gibi garip bir havası var gerçek ötesi. bunları yazarken bile o çalıyor.
dort boyutlu muziklere sahip, sesiyle, insanin icinde cenneti ve cehennemi ayni anda yasatabilen, gozlerinizi kapattiginizda dinlerken kendinizi cok farkli alemlerde hissettiren sanatci. sanatci diyorum cunki sanat icra ediyor. ciplakligi ya da sacma salak polemikleri yok. isinin erbabi. canli dinlemeyi istemek herhalde en buyuk hayallerden olsa gerek.
los angeles'da yaşayan , aşık olunası bir sese sahip iran kökenli sanatçı.
(bkz: the hunt) ile beni benden almış sanatçı.
bu nasıl bir sestir, bu nasıl bir yumuşaklıktır dedirtiyor kendisine.. sesini duyan insanın her hissi yakalaması mümkün. hüzün, huzur, rahatlık.. iranlıdır kendisi, world muzik kategorisine sokarlar yaptığı müziği, türü kendine özgüdür.. uykuya dalmadan önce iki doz alınması gerekir.. yazarken bile kelimeleri birbirine dolandırıyorum, hani her cümlemin sonunda bir övgü kelimesi kullanmak istiyorum tanımlayabilmek için.. ama iyisi mi siz bu kadının albümlerini bulun indirin...
ikisi remixlerden oluşmak üzere 4 adet albümü vardır..

portals of grace
elysium for the brave

albümleri mutlaka edinilesidir.
nizay da solo projeleri bi yere kadar ama brushstroke an elephant in the delta waves sesi öyle gelir ki taş olsan çatlarsın gözyaşı sel olur.
hatunun acısı bomboş değil. bir yerlerden geliyo. derin bi yerlerden.
sesi ilk duyulduğu an kısa sürelik bir şaşkınlığa yol açar.gerçek mi bu diye sorulur.büyüler..thom yorke un kadın versiyonudur.*
bu yılbaşı itibariyle kocası, grupdaşı ve yine niyaz kadar enfes bir oluşumun; axiom of choice grubunun kurucusu ve asli üyesi loga romin torkian ile birlikte bebekleriyle ilgilenmekte olan ve sevinçten uçan; bu yüzden yakın bir arkadaşımın geçtiğimiz eylül ayındaki düğün davetine icabet edememiş sesi gerçekle hayal arasında buğulu bir yerlerde gezen müthiş insan.
http://www.myspace.com/azamali
son dönemlerde kurduğu niyaz grubuyla dinlediğimiz, iran doğumlu, amerikalı ve muhteşem bayan vokalin ismi. sesindeki etnik tını, bu hoş sadanın bir çok oryantal enstrümanla harmanlanması ve azam ali'nin karizması. sanırım onun aurasını yansıtmaya ancak yetecek ifadelerdir.

mercan dede'nin nefes albümünün demisimli parçasına da vokal yapan bu hatunun o upuzun ve güzel saçları da dillere destandır.

http://www.azamalimusic.com/
bu yıl çıkardığı albüm de işi bilenlerce 'müthiş' olarak nitelenen bir sıradışı insan...
sıradan sesleri dinleyenler için çok fazla gelebilecek güzellikte bir sese sahip, olağan üstü yetenekli bayan vokal. niyaz grubunun solistidir aynı zamanda.
o müthiş sesi ile ruhu, bedenden ayırır doğu ya doğru güzel bir seyahat yapar gelirsiniz.
http://www.rapzede.com'dan rahatlıkla dinleyebileceğiniz rapçi bir kişilik.
müziği şarkı söylemek için değil dünyanın farklı coğraflarından insanları kendine aşık etmek için yaptığına inandığım kadın şarkıcı. * *
Bir sabaha daha onunla başlayan bünyeler için ayrıcalık bu zamanın ilerleyen dakikaları.Derinden oynatan bir kara elf bazen.
Bazende gölgemde aheste gezinen siyah parçalar oluyor söyledği parçalar.. ve kalbimizi parçalar.
Artık kelimeler olmuyor belli ki, o da artık devinimlerle söylüyor her heceyi..
Aynı deliren biz gibi.Kalpten gelen cazgırları iyice kaynatıyor.duygu seli demek buna yazık olur. O sese günah.
Ve çok şanslıyım ki sahura onun sesiyle giriyorum.Sabahın serinliği , Azam'ın gözleri figuran oluyor gecenin içinde.
Bende dua ediyorum. şükrediyorum.
doğunun ses tanrıçası... şuna ya da buna ses vererek ün yapmış değil, sesiyle onore etmiş ve güç katmış muhteşem bir yankı. en önemli yönü dünyanın köklü kültürlerini birbirine bağlayarak müthiş sentezler ortaya çıkarması. başka bir sesin bundan öteye gidebileceğini sanmıyorum.
cennet'ten bize masal anlatmak için gönderilen güzeller güzeli bir melek olduğunu düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar