bugün

türkiye'nin hakkı teslim edilmiyen en büyük müzik sanatkarıdır!..türk milletinin kahir ekseriyeti onu tanımaz lakin o ülkemizi ve kültürümüzü dünyada en iyi temsil eden şahıstır!..kendisi amerika da yaşamaktadır. enstürmantel türk sanat musikisi sanatçısıdır!...bütün dünyadaki folk türü müziklerin toplandığı "buda bar" adlı bir albümde bir tek türk müziği vardır oda ömer faruk tekbilek üstadın yaptığı "I love you" şarkısıdır!..bu şarkı daha sonra muazzez ersoy tarafından seni seviyorum ismiyle söylendi..bence herkesin dinlemesi gereken albümlere sahiptir!..
(bkz: omar faruk tekbilek)
allah razı olsun iyi ki varsın dedirten üstad.müzik duayeni."müzik yapmak,dua etmektir" düşüncesiyle sanat yapan bestekar.standart üstü,kaliteli müzik üreticisi.
dinlenilen eserleri arasında gözden kaçtğını düşündüğümüz ve bizce en iyi bestesi olduğunu düşündüğümüz " (bkz: WHY)"ın mucidi.
bu müthiş 'adamdan', o enfes eserlerinden bihaber olmak; 'insanım, işitsel ve ruhi estetiği severim' diyen bir kişi için mühim bir kayıptır...
ney, darbuka, bağlama, bendir, zurna ve def i virtüöz olarak kullanan, sufi müziğini dünya da başarıyla temsil etsede kendi ülkesinde gereği kadar tanınmayan, sloganı -müzik yapmak dua etmektir" olan 1951 doğumlu müzik üstadidir. tüm albümleri;

suleyman the magnificent
fire dance
beyond the sky
whirling
mystical garden
crescent moon
one truth
dance into eternity
alif (with steve shehan)
Hiçbirimiz birbirimizden farklı değiliz. Bütün kültürler birbiriyle benzerdir. Müzik bizim ortak lisanımız, ortak muhabbetimizdir. Müzik ve dans sayesinde de hepimiz kardeşçe bir araya gelebiliriz. Bu hiç zor değil.

kendisini ve yaptıgı müziği bu şekilde ifade eden müzik üstadı.
eserleri iftar programlarında pek kullanılır. özellikle stv'de.
kültürlerin bulusma noktasi diyerek kendimize -geçmise bir özlemle ve bir o kadar da onu istemeyerek- yalan söyledigimiz istanbul' un tasfiye yillarindan geriye kalan gerçek bir kültür mozaigi.hayal edilen, olmasi istenen ve korkulan.
ülkemizde yeterli değeri göremeyen üstad, albümleri genelde yurt dışında çıkar, bir ara ülkemize gelir o albümleride ülkemize gelen turistler alır, bizimkilerin aklına ancak iftar programlarında gelir.
"Hiçbirimiz birbirimizden farklı değiliz. Bütün kültürler birbiriyle benzerdir. Müzik bizim ortak lisanımız, ortak muhabbetimizdir. Müzik ve dans sayesinde de hepimiz kardeşçe bir araya gelebiliriz. Bu hiç zor değil" ömer faruk tekbilek.

(bkz: I love you)
buddha bar'ın vazgeçilmezidir.
16 şubat 2009 gecesi, yani bu gece aya irini' de konser verecek üstad.
"Özümüze Odaklanmak Hakk'a Yanaşmaktır" diyerek, ulaştığı özünden temin ettiği, kendi deyimiyle manevi rızıkları notalaştırıp kalbimize süren muzisyen.
yaptığı müzikle ruhu arındıran sanatçı.

müziğine sabır ağacı adını veren neyzen.

müzik yapmayı dua etmek olarak kabul eden usta.
cennette playlist te olacak parçalardan.
(bkz: i love you)
an itibariyle azıma s.çmış kişidir. dinliyorum ağlıyorum. nedeni yok sadece ağlıyorum. aşık değilim, derdim tasam yok neden ağlıyorum bilmiyorum ama hüngür hüngür ağlıyorum. mal mıyım neyim?

dinle ağla, zırla, inle;

(bkz: aşk)
enstrüman nasıl çalınır öğreten, çaldığını dinleten, dinletirken keyif veren. üstad.
an itibariyle trt haber'de haber tadında programında inci ertuğrul'un konuğu olan usta.
Brian Keane ile tanıştıktan sonra müzik yaşamı şekillenen Adana doğumlu müzisyendir.
(bkz: i love you)
ilk dersinde öğrencilerine farklı metotlar öğreten ney üstadı.. bunlardan biri ney'i kulakla üflemek. denedim oluyor ama ses dışarı çıkmıyo tabi. siz doğru sesleri içerden duyuyorsunuz..
ayrıca ney'den doğru sesi almak için 7 nefeste üflüyormuş. her nefestede fatihanın bir ayetini okurmuş.
hasret isimli şaheseri, sabahtan akşama, akşamdan sabaha durmadan dinleyebilirim. nitekim bir zamanlar bunu yapmışlığımda oldu. 2007 nin yazında istiklal caddesi boyu, üstadın bu eseri yankılanmıştı.
iyi bir sanatçı-Allah adamı-insan-ilham adamı.
http://fizy.com/#s/1jbi20
bu parçası muhteşemdir.ruhu dinlendirir..
çok kaliteli bir neyzendir kendileri. adana da doğmuş ancak yaşamını amerika da sürdürmektedir. en güzel parçalarından biri de i love you parçasıdır. buyrunuz buradan dinleyebilirsiniz:
[http://www.youtube.com/watch?v=PIIvdbHm0j0]
şiir yazar gibi müzik yapan layıkıyla sanatçı..
hasret parçası beni benden alır cinsten.
güncel Önemli Başlıklar