bugün

gelme insafsız gelme allahsız.
Çok enteresan teknik direktör. Adam istatistik olarak müthiş başarılar elde etmiş fenerde. Ama ne GS.li ne fb.li beğeniyor stilini. Galatasaraylı olarak ben bile istemiyorum fener'e gelip sıkıcı oyun oynatacak, zevksiz maçlar izleyeceğiz diye.
aykut kocaman fenerbahçe istatistikleri,

g: %59.6
b: %20.5
m: %19.9

ersun yanal fenerbahçe istatistikleri,

g: %60
b: %25
m: %15
futbolu skora yönelik görmek isterseniz bu adam bizi üst üste senelerce şampiyon yapabilir.ama oynadığımız oyundan ne zevk alırız, ne de karşımızdakine bi laf çarpabiliriz.hep denilen şeyler şunlar olur " olm şansa bala yendiniz, pozisyonunuz yok, 1-0 1-0 nereye kadar, ballısınız, olm küme düşen takıma bile sadece bi atağınız var, biz oynadık siz yendiniz,maç bizim hakkımızdı vb. vb."
oyun anlayışını genel olarak sevmesem de en azından bir oyun mantığına sahip teknik direktördür. pasa dayalı bir oyun anlayışı var. unutmamak lazım sadece düzgün pas yapmak bile bu sezonki fenerbahçe'yi bir tık öteye taşıyabilirdi.

ben aykut'u teknik direktörlüğünden önce severim. adam gibi adamdır. alex'i harcaması noktasında alex'in de hataları mevcuttur. bu nedenle tek suçlu aykut'tur algısını kabul etmem orada. Ersun yanal ile kıyaslarsak oyun anlayışı nedeniyle ersun'u tercih ederim kesinlikle. ama şuan yabancı bir teknik direktörün hakaret eder gibi bu takımla üçüncülük bile başarı demesini dinlemektense yerli ve aileden birini tercih ederim. ismail kartal bile olur hatta.

şuanki şartlarda en ideal teknik direktör adayıdır.
Arkadaş Avrupa kupalarındaki başarısından söz edilmiş de,

Ulan biz young Boys, paok, spartak Moskova gibi dünya devlerine elenirken ne iş yapıyordu bu teknik direk?

Fenerbahçe içine yuvalanmış hainlerin, başa geçirmeye çalıştığı kişidir bu herif.

Takıma yeniden dönüşü, Fenerbahçe'nin "birinci balkan harbi" olur.
(bkz: ersun yanal)
konyaspor'daki görevini bırakmış olan teknik direktör.

http://www.ntvspor.net/fu...-5931adc84f10ac2eccddd4bc
Fenerbahçe' yi avucunun içi gibi bilmesi avantajıdır. Sıkıcı ve sonuca odaklı futbol oynatması dezavantajıdır.
Seneye muhtemelen istanbul' da olacak.
bir gün gitsen bile hatıran yeter...

nalçacılılar seni asla unutmayacak kocaman hayallerimizin mimarı!
Oynattığı oyunun seyir zevki yok ancak başarı var. Zaten Fenerbahçe için şuan öncelikli olan şampiyonluk ve diğer başarılar. Eğer gelip şampiyon yapacaksa defansif oyun unutulur gider.Tabi temennim kendisini oyun olarak umarım yenilemiştir.
Fenerbahçeye gelmesin ya biz onu uzaktan seviyoduk. Bir kere daha 2-0 öndeyken defans yapıcam diyerek maçın 2-2 bitmesine dayanamaz bu gönül. Hocam lütfen defans yapıp ömrümüzü çürütme.
aziz'in mazlum'udur.

(bkz: aykut u getirin bana)

(bkz: kocaman ve ekici nin aynı anda gelmesi)
selçuk şahinle takımı şampiyon yapan hoca.

bence avrupanın sayılı teknik drektörlerinden birisi. bizim taraftar kıymet bilmez, keşke avrupaya gitse fenerbahçe'de kendini yıpratmasa.
bir yanda yaşanan o güzel günler
bir yanda aykut'la kocaman düşler
seni yaşatacak neler var neler
bir gün gitsen bile hatıran yeter hatıran yeter...

(bkz: konyaspor)
(bkz: nalçacılılar)
--spoiler--
'' teknik direktörümüz aykut kocaman fenerbahçe' ye gitmek üzere izin istemiştir. kendisiyle yollarımızı ayırıyoruz. ''
--spoiler--

seneye fenerbahçe' nin başında olacak teknik direktör.
ligin başında aykut kocaman futboluna sövüp, sezon sonu şampi yon olursak sen bizim kocaman gururumuzsun moduna girerim, çünkü adamlık bu..
Aykut Kocaman: "Fenerbahçenin ihtiyacı olduğu yerde olmak benim için mecburiyet."
konyaspor'u geçen sezon 3. yaparak ve bu sezon türkiye kupasını kazanarak üstüste 2 kez uefa kupasına götürmüş teknik direktördür. fenerbahçe'de 1 kez şampiyon, 1 kez de 2. olduğu ve 2012-13 sezonunda uefa'da yarı final oynattığı hatırlanırsa fenerbahçe'yi şu anki şartlarda kendine getirebilecek en iyi isimdir.
" 1-0 aykut " diye anılması gerekendir. bir gol bulunca defansa çekilir ve maç böyle biter. gol yerse 1- 1 yoksa 1- 0 biter. zerrece kefif vermez futbolü.
fenere hayırlı olsun.umarım en az 10 yıl takımda kalır.bir galatasaraylı olarak diyorum tabi
(bkz: )https://m.uludagsozluk.com/e/18196789/
önümüzdeki sezon ülkede tekrardan milyonlarca kabız olmuş futbol sever olmasına sebep olacak fenerbahçemizin yeni teknik direktörüdür.
" Fenerbahçe'nin ihtiyacı olduğu yerde olmak benim için mecburiyet. "
fenerbahce su mali tablonun içindeyken yapacağı tek şey camianın içinden bir teknik direktörle anlasmasiydi ve doğrusunu yaptı. işin bir başka tarafı da fenerbahçe'nin süper lig seviyesinde içinden çıkmış başka bir antrenörün piyasada olmaması. süper ligde sadece aykut kocaman ve ümit ozat var ki ümit ozat da henüz kendini ispat etmedi, bir kaç yıl sonra süper ligde hala takım çalıştırıyor olur mu belli değil.

ismi olan yabancı bir antrenör gelirken hedefler doğrultusunda bütçe ister ve bütçe veremediğiniz bir yabancı antrenör de advocaat'in yaptığı gibi her basın toplantısında gerçeği yüzünüze vurup şampiyonluğun zor olduğunu söyler.

fenerbahçe'nin ilk hedefi sportif başarıdan ziyade kulübe bir şekilde kaynak yaratıp şu ffp belasından kurtulmak olmalı.